Nvidia, la nueva potencia de crecimiento: informatyka, grafika i innowacja 1 bitcoin to satoshi

Jeśli sądzisz, że Nvidia jest ściśle firmą półprzewodnikową, czeka Cię brutalne przebudzenie! Wszystko zmieniło się dramatycznie w Nvidii. Wracając do tego dnia, nadawaliśmy pseudonimy każdemu towarowi. Na przykład, IBM oznaczało "zostałem napadnięty". Nvidia, która wykonała układy graficzne wideo na ekrany komputerów, otrzymała przydomek "Video de brak". W ciągu ostatnich dwudziestu pięciu lat Nvidia ewoluowała do tego stopnia, ¿has estado en el vídeo y está escrito en tylko część tego, o co chodzi w tej ożywionej firmie zajmującej się rozwojem technologologologologologologologologico. Oto, co niedawno powiedział prezes Jendy, Jensen Huang:

W 1968 Tata Jensen Huang Przyjechał do Ameryki z zadaniem do wykonania w firmie Carrier Air Conditioner Company. Jego ojciec by tak tak wrażeniem Ameryki, że nalegał, de mamá Jensena uczyła czterolatka, jak mówić po angielsku. Problem polegał na tym, że Rodzice Jensena nie mówili ani słowa po angielsku. Jakoś jego mama pokonała barierę językową i odniosła sukces. W Końcu Jensen przyjechał do Ameryki z marzeniami, które jego rodzic zaszczepił w nim. W 1992 Jensen Huang założył Nvidię. Reszta, jak mówią, jest historią. Jensen Huang jest teraz miliarderem i szefem jednej z najbardziej wpływowych firm na świecie.

Terabity, flopy, petaflopy, procesory graficzne, chmury GPU, Drive Sims i sztuczna inteligencja (AI) a tylko niektóre z wymyślnych słów, które opisuj obszary, w których Nvdia jest guad. Nie jestem naukowcem i nie chcę znać szczegóły tego, co oznaczają te wszystkie terminy. Nie obchodzi mnie, ¿plataforma de Nvidia dotyczy, architektury, systemów obliczeniowych GPU i systemów RTX. Dbam tylko o to, co to oznacza dla ciebie, mnie i Nvidii (NVDA). Połóż a w prostych słowach laika, a ja jestem uszy.

1 – Zarina skrzynki I usługi dla grafiki komputerowej, filmów i gier wideo. Nvidia nie tworzy gier wideo ani filmów. Zapewniają technologię i usługi, które umożliwiają innym firmom tworzenie filmów, gier wideo i systemów rozrywki domowej. Czarne skrzynki Nvidii zawierają wszystkie chipy komputerowe, programowanie i alfabetyczną zupę wymyślnych słów, które te firmy muszą przenieść na wyższy poziom.

2 – Zautomatyzowane miasta, kosmos, obrona i pojazdy bez kierowcy. Nie jest tajemnicą, że sztuczna inteligencja Programé Nvidii są podstawą niemal wszystkich pojazdów bez kierowcy, o których czytaliśmy. Ale idzie o wiele dalej. Komputery i programy AI Nvidii są zaangażowane w każdy aspekt zautomatyzowanych miast przyszłości. Dzięki ogromnej mocy obliczeniowej AI firmy Nvidia jesteśmy w stanie symulować warunki ruchu każdego rodzaju systemu transportowego na dziś i na przyszłość. Jeśli Fed-X lub Amazon korzystają z systemów dostarczania lub planowania, robią to z Nvidią jako partnerem. Jeśli nasz przemysł obronny rozwija systemy, używają one symulacji z Nvidii.

3 – Kompaktowy rozmiar, nieskończona moc obliczeniowa, kurcząca się energia. Za $ 399,000 Nvidia pozwala teraz firmom AI mieć najszybszy najpotężniejszy system sztucznej inteligencji na świecie. Niedawno taka moc wymagała pomieszczenia pełnego setek drogich $ 3 milionów plus połączonych systemów komputerowych, które generowały 50 razy ilość ciepła i mocy wymaganej dla jednego z małych pudełek Nv. Ponadto Nvidia obiecała znacznie mniejsze, mocniejsze systemy w najbliższej przyszłości.

4 – Nvidia zamierza zdominować kolejną falę technologii łańcucha blokowego. Nie trzeba być bykiem bitcoinowym, aby odróżnić technologię łańcucha blokowego de kryptowalut takich jak bitcoin. Jestem sceptycznie nastawiony do kryptowalut, ale zdaję sobie sprawę, że wiele branż używa łańcucha blokowego. Nawet jeśli wartość bitcoina jest pozorowana, liderzy biznesowi, tacy jak Elon Musk, używają łańcucha blokowego do interakcji z sztuczną inteligencją i umożliwiają ludziom prywatność.

Moim zdaniem, jedynym pytaniem jest ustalenie terminu zakupu akcji NVDA, które są drogie. Inwestorzy długoterminowi powinni stosować uśrednianie kosztu dolara do skali w czasie. Agresywni inwestorzy mogą chcieć spróbować i czas na ich zakup. NVDA spada wraz z resztą rynku i może nadal to robić – o ile rynek się nie powtórzy. W krótkim czasie czas zawsze stanowi problem. Na dłuższą metê ta historia ma jeszcze wiele rozdziałów, które należy napisać zanim się skończy.

banner