Nowe wci jż jest przed nami – rozmowa z Tomem Bioly i Benjaminem Fröhlich z Vacaciones permanentes – Nowamuzyka.pl aplicación de éter

Rozmawiamy z Tomem Bioly i Benjaminem Fröhlich, założycielami kultowej monachijskiej wytwórni Permanent Vacation, która tą nazwą sygnuje znaną i niepowtarzalną SERIE składanek i która w tym roku obchodziła jubileusz istnienia w muzycznym światku, z okazji Czego wydana została płyta Permanent Vacation X Diez años etiqueta aniversario. Recenzję tej płyty oczywiście znajdziecie na Nowamuzyka.pl

Niedługo po wydaniu ww. urodzinowej składanki udało mi się zadać Tomowi i Bejaminowi kilka pytań m.in. na temat okrągłej rocznicy Vacaciones permanentes en rynku, tego czym składanki o tej nazwie naprawdę są, jak Panowie czują się dziś oraz co jeszcze planują. Oczywiście było też miejsce na małe wspominanie. Zapraszam na wywiad z założycielami Vacaciones permanentes: Tomem Bioly i Benjaminem Fröhlich.

Tak naprawdę a nie miks, bardziej kompilacja ekskluzywnych utworów od naszych głównych artystów, ludzi którzy de blisko związani z naszą wytwórnią wielu lat. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że wszyscy, których poprosiliśmy o przygotowanie utworu powiedzieli „tak” i wnieśli coś naprawdę wyjątkowego do tej kompilacji. Przygotowanie tego albumu zajęło nam dużo czasu, ale mamy nadzieję, że warto było poczekać. Przynajmniej my jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów.

Ach, chcesz krótką opowieść w dłuższej wersji. DE ACUERDO. Obaj pracowaliśmy w branży muzycznej od dłuższego czasu zanim wystartowaliśmy z wytwórnią. Tom studiował w Londynie i zakochał się w tamtejszej scenie muzycznej, a gdy wrócił do Niemiec, zaczął pracować dla wytwórni Compost Records. Ja [Benjamin – przypis wł.], Zanim zacząłem DJować regularnie w monachijskich klubach i otworzyłem swój własny sklep z płytami, organizowałem z przyjaciółmi imprezy w starych opuszczonych budynkach. Mom ente de la mamá Tom stał się klientem w moich sklepie i wkrótce zorientowaliśmy się, że mamy podobny gust muzyczny. Zarazem złożyło się tak, że kompilowałem płytę CD dla Compost Records, un Tom był odpowiedzialny za ten projekt ze strony wytwórni. Właśnie wtedy zaczęliśmy razem pracować po raz pierwszy. Dzięki temu mieliśmy szansę poznać się bliżej i zaprzyjaźnić. Jednocześnie każdy z Nas miał pomysł założenia wytwórni dlatego w pewnym momencie stało się to dość naturalne de zrobić a wspólnie. W tym czasie obaj byliśmy naprawdę uzależnieni od rozwijającej się scenic cosmic disco i balearic. Odkrywanie przeszłości muzycznej będąc częścią teraźniejszości okazało się dla Nas idealnym momentem por wystartować z Naszą własną wytwórnią.

Nasze pierwsze wydawnictwo – La compilación permanente de vacaciones – na zawsze pozostanie w naszych sercach. Momento, w którym płyta została wydana był dla nas szczególny i do dziś kiedy jej słuchamy czujemy wielką przyjemność i wdzięczność. Pamiętamy też bardzo wyraźnie moment kiedy usłyszeliśmy remiks Joakima do utworu „Camino del Sol” Anteny: Dixon grał go w jakiś w Berlinie w swoim nocnym klubie „Innercity” i podskakiwaliśmy do tego szen zen zen zeni kauqiqiqenqyqenki kiubeni i innk

W 2010 r. zabookowaliśmy występ DJ Harvey’a do Monachium. Para był jego pierwszy występ w Europie po dziesięcioletniej przerwie. Jesteśmy wielkimi fanami Harvey’a. Brodaty Guru Disco miał olbrzymi wpływ na Nas kiedy zaczynaliśmy wytwórnię. Możesz sobie wyobrazić jak zdenerwowani byliśmy kiedy mieliśmy się poznać. Me refiero a tak, że jesteś zawiedziony kiedy poznajesz swojego bohatera, ale nie tym razem. DJ Harvey jest po prostu świetnym człowiekiem, który gra świetną muzykę.

Mówiąc o bohaterach: momento, w którym odczytujesz maila od frontmana LCD Soundsytem i właściciela DFA Records Jamesa Murphy’iego, który pisze, quaciente de los animales de la fuerza de los animales. James Murphy i jego DFA Records też stanowili dla Nas dużą inspirację i dla naszej decyzji por wystartować, ze swoją własną wytwórnią.

Czujemy się szczęśliwi i mamy szczęście, że żyjemy z tego, co lubimy robić. Para prawdopodobnie oznacza pewien sukces. Ale sukces a zawsze rzecz bardzo ulotna i zmienna dlatego chcemy patrzeć dalej w przyszłość i szukać nowości, które możemy wydać niż spocząć na laurach. Z kolei jeśli chodzi o naszą rolę na scenie muzyki elektronicznej a trudno powiedzieć. Prawdopodobnie jest ona różna dla wielu ludzi, inaczej ja postrzegają, tym bardziej, że sama scena ciągle się zmienia i ewoluuje.

Wiesz co, na końcu to zawsze sprowadza siê do tego, że chcemy znaleźć na tyle interesującą muzykę, która sprawia, że ​​wierzymy, że może przetrwać dłużej eżjeden sezon imprezowy. Zależy Nam na wydawaniu muzyki, którą lubimy i która jednocześnie pasuje do naszej wytwórni. No i oczywiście mamy nadzieję, że słuchaczy cieszy to co publikujemy. Najlepsze relacje z artystami to te, które opierają się na obopólnym zaufaniu wobec wzajemnych umiejętności i kiedy wszyscy odnoszą pewne korzyści. Gdy jest się w tym samym punkcie jeśli chodzi o konkretne wydawnictwo i kiedy można wspólnie stworzyć coś większego niż tylko suma pojedynczych części, elementów.

Jest zespół producencki z Monachium o nazwie Carl Gari. Wydali materiał w ramach Trilogy Tapes, który bardzo Nam się spodobał ale nie mieliśmy nawet pojęcia, że ​​też są z Monachium. Spotkaliśmy się przez zupełny przypadek przez wspólnego znajomego i ustaliliśmy, że prześlą Nam demo. Po jego otrzymaniu i odsłuchu natychmiast podpisaliśmy kontrakt. Iz brzmienie jest nieco inne od tego co zazwyczaj robimy, niemniej jednak wciąż idealnie pasuje do Naszego świata. Nadto ahora es un nuevo New Jackson jest na horyzoncie. Także Mount Liberation Unlimited ze Szwecji przygotowują się do wydania EPki, jak i Pional, którego wydawnictwem jesteśmy niezwykle podekscytowani. Dodatkowo planujemy wydać kilka remiksów techno dla Tuff City Kids, nową EPkę Daniela Bortza i album z Aera, który uważamy za naprawdę dobry. W naszej rozpisce jest także kilka naszych własnych wydawnictw.

Jesteśmy w trakcie odrodzenia lat ’90 i to niezwykle ciekawe móc obserwować co się wydarzy. W Końcu to tak naprawdę pierwszy raz gdy zataczamy pełne koło do momentu, w którym dorastaliśmy. Brzmienia, moda, wszystko wraca dokładnie takie, jak było kiedyś. Obecnie w elektronice czuć breakbeat, wczesny rave jak i jungle. Oczywiście techno jest naprawdę mocne w tej chwili ale myślę, że to akurat potrwa nieco dłużej. Wydaje mi się też, że w w najbliższym czasie powróci moda na gitarowe granie. Jednocześnie ciekawe s zmiany tego jako muzyka jest odbierana i „konsumowana”. Para hacer una foto, gdy możesz obserwować to wszystko, un jednocześnie mieć w tym swój mały udział.

banner