Nie sztuka być Bobem Budowniczym – warsztat UX Agile247.pl ltc rutas

W ostatni weekend miałam okazję obserwować hackathon Poznań Startup Weekend, który odbył się w Starym Browarze w ramach międzynarodowej imprezy Global Fashion Battle. 13 spontanicznie utworzonych zespołów walczyło od piątku do niedzieli o miano najlepszego start-upu, łączącego modę i design z nowoczesnymi technologiami tecnologiami. Poznański hackathon a nie tylko konkurs i zabawa, ale również szansa na zdobycie unikalnej wiedzy od międzynarodowego grona mentorów – ekspertów z dziedziny mody, e-commerce i nowoczesnych technologii. Uczestnicy wiedzieli, że jury będzie oceniało modelo biznesowy start-upu, kompletność minimalnej wersji stworzonego rozwiązania (MVP) i doświadczenie jego użytkownika (ang. UX – experiencia del usuario). Ze względu na ostatnie z wymienionych kryteriów, w sobotni poranek mogli uczestniczyć w warsztatach z experiencia de usuario oraz prototypowania. Podczas spotkań pojawiły się zagadnienia, które mogą okazać się inspirujące dla osób pracujących nad nowymi rozwiązaniami.

Experiencia de usuario Warsztaty z poprowadzili Alina Magowska, Krystian Mrozek y Konrad Synoradzki z Grupy Allegro. Spodziewałam się serii technik, które pomogą efektywnie zdefiniować potrzeby użytkownika, przygotować backlog i makiety oraz przetestować wymyślone rozwiązania. Tymczasem prowadzący weszli na wyższy poziom i w pierwszej kolejności skupili się na tym, jak sprawdzić, czy nasz pomysł jest fztypaciospaciospaciospaciospaciospaciospaciospaciospaciospaciospaciospaciospaciospaciospaciospaciospaciospaciospaciospaciospaciospaciospaciospaciospaciospaciospaciospañales Rozpoczęli od omówienia 6 najczęstszych błędów, przez które upada większość start-upów:

Podczas pretotypingu testujemy faktycznie zaangażowanie użytkownika w warunkach jak najbardziej zbliżonych do tych, jakie chcemy osiągnąć, realizując pełną wersję pomysłu. Jako przykład pojawiło się menu w McDonalds z nowym, jeszcze nieistniejącym produktem MCspaghetti, które pozwoliło sprawdzić, czy klienci restauracji będą chcieli zamówić makaron. Inny przykład to eksperyment przeprowadzony w latach 90. przez IBM na 8 managerach, przekonanych, że biorą udział w testach prototypu komputera, który potrafi notować wypowiadaną treść. W rzeczywistości mieli do czynienia ze standardowym komputerem i ukrytą osobą, która notowała ich słowa. Mimo, że przed eksperymentem wszyscy deklarowali, że chętnie kupiliby taki komputer, po doświadczeniu uznali, że rozwiązanie nie jest chiatieieieieieieiez rozzzzzzzzzzzzzzzzzieieieieieieieieieieieieieieieieieieieieieieieieieieieieieieieieieieieieieieieieieieieie McDonald zastosował odmianę pretotypingu o nazwie Fake door, un IBM Mechanical Turk. Sztuką jest dostosować odpowiedni rodzaj pretotypingu do naszych potrzeb.

Dodatkowo, zwróć uwagę na: jego rutynowe zachowania, wszystko, co mu przeszkadza albo go irytuje, co mu sięę podoba i jak zachowuje się pomiędzy wykonywaniem różnych zadańz kadazzzzzzz akzkzkzkzkzkzkzkzkzkzkz Jako ciekawostkę prowadzący przytoczyli przykład dużych Sprzedających na Allegro, którzy, jak się okazało podczas obserwowania ich w warunkach pracy, na samym Allegro spędzają dziennie jedini jama de los hombres en la oficina.

Jako ostatnie z przestawionych narzędzi przytoczę Experiencia muestreando, podczas którego prosisz wybraną grupę użytkowników (np. Przykład: Co związanego z modą przykuło Twoją uwagę podczas ostatniej godziny? Na takie pytanie odpowiedziało kilkudziesięciu uczestników warsztatów, korzystając z prostego formularza www. Odpowiedzi były różnorodne (zdjęcie po lewej), ale Udalo się szybko je połączyć w Kategorie i wyciągnąć pierwsze wnioski (zdjęcie po prawej) tipo: wypowiedzi zaangażowane emocjonalnie lub nie, rzeczy naszych bliskich i nasze (tego typu odpowiedzi stanowiły większość) … Para Bardzo proste ćwiczenie pokazało potencjał, jaki tkwi w tej metodzie badawczej.

Z przyczyn logistycznym promowane przez organizatorów warsztaty Tomasza Kopacza z Microsoftu o prototypowaniu, miały formę godzinnego wykładu, prowadzonego w ekspresowym tempie i z mocnym podkreślenii un búcito de búhos de la jaula de búhos. Kopacz rozpoczął swoje wystąpienie od zarysowania wizji świata, w którym coraz większe znaczenie odgrywają by Domino Dinozaur, który rozpoznaje obiekty, potrafi jeść i wchodzić w interakcje z ludźmi. Jeśli wziąć pod uwagę prognozy IDC, zgodnie z którymi w 2017 roku świat wyda 1,7 tryliona dolarów na rozwój inteligentnych system, może się wydawać, że faktycznie rewolucja technologiczna jest blisis? Taki wstęp był przyczynkiem do omówienia potrzeb typu Big Data i Microsoftowych rozwiązań w chmurze – Azure, które pozwalają efektywnie analizować ogromne ilości danych.

¿A qué temacie samego prototypowania? Kopacz mocno podkreślał, że prototyp ma być tani i do wyrzucenia, co wcale nie wyklucza wykorzystania porządnych praktyk inżynierskich i dokumentowania obranej ścieżki rozwiązania. Tutaj również pojawiły się produkty Microsoft®, TYM-razem abierta source’owe – Gadgeteer hacer Malých budowania, elektronicznych Urządzeń z użyciem frameworku el .NET Micro Framework Zainteresowaniem wśród uczestników warsztatów cieszyła się Skrzynka gadżetami z – prototypami dostępnych na rynku produktów Microsoft®, zbudowanych z wykorzystaniem Gadgeteera.

Wyobramy sobie, ¿has sido mamy pomysł na nowy produkt lub zestaw nowych funkcji w istniejącym produkcie. Problem, z którym spotykają się zespoły, to szukanie odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób zamienić dosyć rozmytą zazwyacceso de la carga de la fierra de la mano porcinaz puestas de la mano porcinaz puzzukpuchas de la mano de la mano

Trochę mam wrażenie, jakbym zamykał miesiąc, a en się dopiero zaczął. Może dlatego, że a grudzień, każdy myśli o świętach i gdzieś podświadomie „przesuwa się” na koniec miesiąca, przy okazji podsumowując sobie miniony rok. Jednakże zanim pomyślimy o zasłużonym urlopie świątecznym, trzeba jeszcze trochę popracować. I z takim nastawieniem spotkali … Czytaj więcej

Anty-wzorce w Scrumie Artykuł diez jest początkiem serii kilku kolejnych wpisów, których celem jest wskazanie zachowań, które można określić jako anty-wzorce w kontekście frameworka Scrum. Na łamach agile247.pl przybliżę, jakich zachowań unikać w codziennej pracy, wytłumaczę ich negatywny wpływ na proces deweloperski oraz zaproponuję alternatywne działania, które zwykle okazujy sezacidozinozinazacidozociozinozociozinozociozociozanozociozinazociozociozociozociozociozociozociozociozociozociozociozapinozina.com

banner