Netherstorm World of Warcraft Wiki FANDOM impulsado por Wikia la vida ética

Otchłań Burz to kraina w północno-wschodnim Outland składająca się z wielu dużych fragmentów lądu i niezliczonych mniejszych odłamków skał dryfujących w Wirującej Pustce. Región diez broma poddany nieustannemy wpływowi magicznej burzy. Bestz bestzo niestabilna kraina – burza dosownie rozrywa tkaninę rzeczywistości tworząc wyrwę pomiędzy światem fizycznym a Wirującą Pustką. Niebo nad Otchłanią Burz jest poprzecinane świecącymi łukami czystej energii magicznej, które od czasu do czasu ukrywają się wśród fioletowych chmur.

Wśród dzikich stworzeń żyjących w krainie należy wymienić promienie pustki, jaszczury many i kolosów. W niektórych miejscach gobliny prowadzą swoje badania i eksperymenty w tym unikalnym środowisku. Śladem ich wpływu są mosty spinające poszczególne fragmenty lądu oraz drogowskazy. Główną bazę wybudowały sobie w Strefie 52 na południowo-zachodniej wyspie, un innym ich ważnym osiedlem jest położone na wschodzie miasteczko Kosmoklucz.

W krainie mieszkają dwie grupy eterycznych – Koncorcjum i Protektorat. Ich głównymi ośrodkami s odpowiednio Wieża Burz i Posterunek Strażniczy Protektoratu. Nad krainą górują wielkie magiczne kopuły wzniesione przez eterycznych, które są widoczne niemal z każdego punktu. Pod nimi starają się oni ochronić ekosystem krainy, który jest potrzebny ich mięsożernym klientom.

Przed zniszczeniem Draenoru, región Otchłani Burz był wiecznie zieloną krainą nazywaną Polami Farahlonu. Ziemie te zamieszkiwał klan Roześmianej Czaszki, lecz gdy Ner’zhul otworzył swoje portale, kraina została rozerwana na kawałki w po których został jedynie zbiór dryfującch w w wy unzcc Dewastację krainy pogłębia działanie kuźni muchos. Im więcej produkują one energii, tym kraina staje się bardziej niestabilna. Jeśli nie zostaną one szybko wyłączone, całe Outland może się do reszty rozpaść.

Region znany jako Otchłań Burz składa się z ziem położonych na siedmiu relatywnie du sequy dryfujących wyspach i tysiącach mniejszych repartidos en las partes de los repuestos de las partes de las partes de las partes de las partes de la naturaleza: Nie wiadomo, jaki pierwotny kolor miały tutejsze skały, jednak gdy rozpoczęła się degradacja regionu, ziemia przybrała niezdrowo fioletowy kolor, na którym nic nie może wyrosnı Gdy pierwotny ląd został rozerwany i doprowadzony do obecnego stanu, pojawiły się wielkie szczeliny, a wielkie fragmenty skał i płaskowyży zostały wyniesione ponad poziom gri. Podobnie jak w innych krainach Outland, nad Otchłanią Burz dryfują wielkie fragmenty skał.

Jedyną drogą lądową, którą można się dostać do Otchłani Burz jest wybudowany przez gobliny Most Żyrodeskowy, który przerzucono nad przepaścią dzielącą krainęz wschodniego kracaca Gra Krakáca Krótka podróż drogą od mostu wiedzie do miasta Strefa 52, gdzie gobliny pod przywództwem Rakieto-Szefa Fuselage’a pracują nad poprawieniem własnej technologii pustkowych rakiet.

W krainie pozostało kilka ruin osiedli draenei. Na północny zachód od Strefy 52 wznoszą się Ruiny Enkaat, które są zamieszkane przez niespokojne dusze poległych draenei, którzy niegdyś tu exyli. Dalej na wschód znajdują się Ruiny Arklonu zamieszkane przez demony z Płonącego Legionu poszukując artefaktów draenei o dużej mocy. Na dalekiej północy Otchłani Burz pozostały Ruiny Farahlonu, również zamieszkane przez potężne demony.

Sam Legion wzniósł kilka baz w regionie. Obozy Kuźni: Gehenna i Niepamięć mają za zadanie budowanie potężnych Piekielnych Rozdzieraczy. Punkty Inwazji: Nadzorca i Niszczyciel poświęcone są przyzywaniu potężnych demonów z Pustki. Dowódca Legionu w krainie, Socrethar, zajął dla siebie leżącą na północnym zachodzie najmniejszą z głównych wysp.Wzniesiono tu Tron Socrethara.

Na północnym wschodzie wyspy znajduje się Niebiańska Grań, wielki las tajemnych kryształów oraz tereny godowe smoków pustki z frakcji Skrzydła Pustki. We wschodniej części wysuniętej najdalej na południe wyspy znajdują się ruiny należącej niegdyś do ludzi Wioski Kirin’Var. Została ona wybudowana przez magów z Kirin Tor, którzy przekroczyli Mroczny Portal pod koniec Drugiej Wojny, jednak obecnie wioskę zamieszkują jedynie duchy i dziwne magiczne stworzenia.

Jednymi z najważniejszych elementów krainy są potężne kuźnie muchos rozrzucone po całym dryfującym archipelagu. Wzniesione przez siły Kael’thasa dzięki opanowaniu technologii naaru znalezionych w Forcie Burz, te plugawe urządzenia zapewniają nieustanny napływ tajemnej energii do realizacji strasznych planów Kaela. Z pięciu kuźni muchos cztery działają (Ara, Coruu, B’naar oraz Duro) i są ściśle strzeżone przez krwawe elfy ze Słonecznej Furii oraz demony Legionu. Piąta kuźnia, Ultris, została zniszczona i zamieszkana przez stworzenia otchłańców. Dwie rywalizujące ze sobą grupy eterycznych, Ethereum i Protektorat, zgłaszają do niej pretensje, pragnąc czerpać korzyści z katastrofy.

Wreszcie w centralnej i północnej części Otchłani Burz znajdują się włościa eterycznych z Konsorcjum. Wznieśli oni potężne magiczne kopuły, pod którymi udało im się osiągnąć sprzyjające warunki dla rozwoju roślin i zwierząt, które nie miały, por szansy przetrwać w Otchłanizzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz ani Eko-Kopuły, gdyż tak są zwane, są żywymi oazami na pustkowiu je otaczającym. Położona najdalej na północ Eko-Kopuła Śródkraj jest domem takich stworzeń, jak rysie, ćmy i krokoliski. Na północy utworzono trzy połączone ze sobą eko-kopuły. Po bokach od położonej centralnie Wieży Burz wybudowano Eko-Kopuły Sutheron i Podniebna Perć. Adaptación ruinosa en la ciudad, en la ciudad, en la ciudad, en la ciudad, en la calle, en el centro, en la zona, en la zona, en la calle, en Otchłani Burz, en la jak również w Całym Outland. Na północ od Wieży Burz znajduje się najmniejsza z kopuł, Eko-Kopuła Dalekie Pole, która została porzucona przez eretycznyzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz.org es un? Engzzz

banner