Największe wydarzenia związane z bezpieczeństwem w 2015 roku AV-School.pl tutorial de cryptojacking

W 2015 roku było wiele historii związanych z bezpieczeństwem. Cryptojacking script zawężenie listy do 10 z nich jest dosyć trudnym zadaniem, jednak aby pozostać neutralnym, zdecydowałem się wybrać te najbardziej popularne w serwisie amenazapost. Z pewnością każdy, kto interesuje się obszarem IT lub bezpieczeństwem, będzie miał swoją własną listę top 10, dlatego starałem się jak najbardziej być bezstronny – to nie ja wybrałem te historie, ale czytelnicy. Jeśli masz inne zdanie lub czujesz, że pominąłem jakieś istotne incydenty, możesz do mnie napisać w komentarzu do tego wpisu. Ataques de cryptojacking poniżej znajdziesz listę top 10 historii związanych z bezpieczeństwem z 2015 roku.

Niestety w przypadku większości użytkowników internetu zagrożenia te występują niejako przy okazji cyberwojny pomiędzy cyberprzestępcami a dobrymi ludźmi. Przykładem może być trojan ukrywający się pod postacią aktualizacji Adobe Flash Instalarlo en un ordenador de teclado. My nieustannie śledzimy tego rodzaju incydenty, ale rzadko tworzymy z nich jakąś listę, ponieważ eksperci bezpieczeństwa nie są zazwyczaj nimi zbyt podekscytowani.

Jednak te “tradycyjne” zagrożenia bezpieczeństwa pozostaną główną bolączką zarówno dla użytkowników prywatnych, jak i korporacyjnych. Sposoby ochrony przed nimi są całkiem proste i oczywiste i wcale nie zostają w tyle, un mimo to ataki podobne do tego styczniowego (z trojanem na facebooku) dotknęłtki tysięcy użytkownikoww. Cryptojacking wikipedia może więc warto wysilić się i spróbować zwiększyć świadomość publiczną odnośnie technik ochrony, aby działać kompleksowo.

Podczas gdy użytkownicy i dostawcy traktują bezpieczeństwo jako istotny elemento w przypadku tradycyjnych komputerów i urządzeń, przykładają mniejszą wagę do swoich “inteligentnych” urz Przy okazji internetu rzeczy często pomija się, że urządzenia te s wszechstronnymi komputerami, co automaticycznie przekłada się na brak zabezpieczeń oraz może prowadzić do np. Wycieków.

Jeśli chodzi o ataki na tego rodzaju urządzenia, było wiele historii, które wyróżniłły się w serwisie hazardpost. # 9 W 2014 roku badacze bezpieczeństwa z check point odkryli lukę, która dotknęła 12 milionów ruterów domowych. Specjalnie przygotowany pakiet został użyty do zainfekowania interfejsu sieciowego ruterów. # 8 W czerwcu 2015 roku w zabezpieczeniach firmy cisco odkryto zapisane na stałe domyślne klucze SSH, lecz był to tylko jeden z wielu przypadków, gdy takie luki zostały odkryte w urządzeniach sieciowych i oprogramow.

# 7 znany badacz bezpieczeństwa samy kamkar odkrył, że zdalne kontrolery drzwi garażowych, które są całkiem popularne w stanach zjednoczonych, także nie świecą przykładem, jeśli chodzi ozzi Cryptojacking zhakowanie kluczy metodą siłową może zająć około 30 minutos, lecz poważne błędy programistyczne pozwoliły kamkarowi zrobić a nawet w ciągu 10 sekund.

Nie wolno zapominać także o poważnych lukach w systemach samochodowych. Minionego lata Charlie Miller i Chris valasek przeprowadzili przełomowe badanie, po ktorým Fiat Chrysler zdecydował się opublikować Pierwsza w historii tarde dla samochodu: luka mogła zostać użyta hacer zdalnego zhakowania systemu zarządzania pojazdem przy użyciu tablicy multimedialnej, otwierając ostatecznie możliwość przechwycenia systemu sterującego. Sytuacja jest dosyć poważna – skoro luki znajdują się w oprogramowaniu i urządzeniach komputerowych, dlaczego miałyby nie występować w autach?

# 6 lecz nie jest to jedyny problem związany z szyfrowaniem. Cryptojacking javascript słabe szyfrowanie stwarza poważne zagrożenie dla protokołu abrir la red inteligente. OSGP jest wdrożeniem internetu rzeczy sieci elektrycznej, próbą zunifikowania wszystkich pomiarów i systemów zarządzania w pojedynczej sieci. Oznacza to, że potencjalne kwestie bezpieczeństwa miałyby wpływ na zasilanie elektryczne. Złożoność sieci sprawia, że ​​kluczowym kryterium w ocenie siły szyfrowania jest zaufanie.

W 2014 roku twórcy truecrypta zdecydowali się zamknąć swój projekt, który był dosyć popularnym narzędziem używanym do szyfrowania w locie. # 5 kolejne Wydarzenia obejmowały kilka niezależnych audytów kodu źródłowego i pojawienie się interesujących pokrewnych zagrożeń veracrypt i ciphershed. Aes tutorial de encriptación niedawno odkryto backdoora w ruterach juniper, a w incydencie tym duże znaczenie miała także kwestia szyfrowania.

Jeśli chodzi o ataki praktyczne, firma kaspersky lab wykryła dwie duże kampanie: carbanak i the equation. Pierwsza była imponująca pod względem poniesionych strat (1 miliard dolarów, Gdyby ktoś chciał wiedzieć), druga zadziwiła swoim zaawansowaniem i wyszukanym zestawem narzędzi, w ktorých skład wchodziły Między innymi kontrola przywracania Komputera PC ofiary przy użyciu zmodyfikowanego oprogramowania firmowego dysku twardego, JAK również czasu kampanii mierzonego w dziesiątkach lat.

W tej kategorii doskonałym przykładem jest adobe flash: 14, 24 y 28 stycznia, marzec, czerwiec, lipiec, wrzesień, grudzień. Prueba de cryptojacking zła wiadomość jest taka, że ​​adobe flash jest wciąż niewiarygodnie dziurawym oprogramowaniem. Dobra wiadomość jest taka, że ​​łaty (przynajmniej te dla adobe) en instalowane masowo, a jedna aktualizacja naprawia kilka błędów. Nie oznacza to, że oprogramowanie staje się bardziej bezpieczne, choć z roku na rok syuuacja poprawia się: dostawcy oprogramowania zaczęli poważnie traktować kwestie bezpieczeństwa.

Oprogramowanie to jest zainstalowane na wielu systemach, włącznie z przeglądarkami internetowymi, i przyciąga dużą uwagę. Píldora de la luz de la mano de la mano, jak i chroni, p., P. P. P. P. P. P. P. P. P. # 2 W marcu uczestnikom pwn2own hackathon udało się zhakować wszystkie najważniejsze przeglądarki: najpierw firefoxa i IE, un następnie chrome i safari.

# 1 przestarzałe rozszerzenie NPAPI, służące do tworzenia wtyczek do przeglądarek internetowych, zostało zablokowane w chrome. Blokowanie NPAPI, które miało miejsce w kwietniu, spowodowało nieprawidłowe działanie wielu wtyczek, od javy do silverlighta, powodując wiele problemów na stronie twórców. Największym trendem stało się ostatnio wycofywanie kodów odziedziczonych.

banner