Najlepszy przyjaciel kobiety. Jak Swarovski budował biżuteryjne imperium – Magazyn WP, donde comprar monero con usd

– Chciałabym, żeby cały świat błyszczał! – mówi Nadja Swarovski, przedstawicielka piątego pokolenia kryształowej rodziny. Jej prapradziadek, Daniel Swarovski, pod koniec XIX wieku wyjechał z malutkiego miasteczka w Czechach do tyrolskiego Wattens, żeby spełnić swoje marzenie o stworzeniu biżuterii, która sprawi, usted kazákáqúkıa

– Daniel, v Absolwentka historii sztuki, która dzieli swój czas między siedzibę firmy w Austrii a Londyn, gdzie mieszka z mężem i trójką dzieci, desde 1995 por roku kontynuuje rodzinną tradycję. Ale ma na kryształy nowy pomysł.

Podczas jej rządów Swarovski jeszcze bardziej zbliżył się do świata wielkiej mody. Przez 15 lat trwała współpraca marki z legendarnym projektantem Alexandrem McQueenem, Swarovski podczas rozdania nagród CFDA Iris Apfel (Swarovski Collective podczas tygodnia mody a 11 projektantów, 73 sztuki biżuterii i 1,8 ml wykorzystanych kryształów).

Swarovski równie dobrze jak na wybiegu czuje się na czerwonym dywanie (sensację w 2014 roku wzbudziła przezroczysta suknia uszyta przez cáuuuuuuuuuu nauuuuuu nauuuuuu nauva kawzzzi kawzzzz ud 675 tysięcy kryształów zdobi scenę podczas rozdania Oscarów, a suknie gwiazd filmowych – na ekranie i poza nim – bywają wyszywane w całości błyszczącymi kamieniami. Ale początki firmy były skromniejsze – Daniela Swarovskiego do jubilerskiej branży przywiodła ambicja, żeby udoskonalić sposób szlifowania kryształów. Od talizmanów do klejnotów

Ludzie na całym świecie od dawna wierzyli w magiczne moce kryształów. Sumeryjczycy używali ich podczas zaklęć, Hindusi wykorzystywali je do rytuałów leczniczych, Chińczycy uważali, że kryształy maj siłę smoczych serc, więc posłiwiwalíá ízáuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuza en casa de vacaciones haya Dla Egipcjan były talizmanami, które chronią i leczą. W starożytnej Grecji słowo "Kryształ" pochodziło od określenia lodu, bo wierzono, że błyszczące kamienie a woda, która zamarzła tak mocno, że już nigdy się nie odmrozi. Przed bitwą żołnierze nacierali się kryształami, żeby zapewnić sobie niezwyciężalność.

Urodzony w 1862 roku Swarovski w 1883 roku w Wiedniu poznał rodzinę Weisów, z którą założył firmę. Ożenił się z Marią, siostrą swojego partnera biznesowego. Wszyscy trzej synowie pary, Wilhelm, Fritz i Alfred poszli w ślady ojca. Ale zanim Daniel przekazał pałeczkę młodszemu pokoleniu, wynalazł elektryczną metodę szlifowania przy wykorzystaniu wysokiej temperatury tak, żeby kryształ odbijał światło jak diament. W 1895 roku Wattens w Austrii stało się siedzibą firmy.

Drugi okres boomu przypada na lata 50., gdy kryształy nosiły Marilyn Monroe, śpiewając "Feliz cumpleaños señor presidente", yo Audrey Hepburn w "Śniadaniu u Tiffany’ego" (jugó Holly Golightly i Marilyn wciela się teraz w kampanii Swarovskiego #BeBrilliant top modelka Karlie Kloss). W połowie lat 50. powstał najsławniejszy kryształ Swarovskiego – migoczący kolorami zorzy polarnej Aurora Borealis, wykorzystany w kolekcji przez Christiana Diora. Kolejny etap

W 1956 roku w wieku 93 lat zmarł Daniel Swarovski, a niedługo później stery w firmie przejęło trzecie już pokolenie – Daniel Swarovski II i Manfred Swarovski. W 1976 roku z okazji olimpiady w Innsbrucku powstała figurka myszki Ur-Maus, która do dzisiaj jest bestsellerem marki. Ale dopiero po sukcesie, jakim było odrestaurowanie Wersalu kryształami w 1980 roku, bracia Swarovscy postanowili sami tworzyć biżuterię.

Zacieśnienie więzi między stolicami mody a Swarovskim, a także podtrzymanie relacji z Hollywood to zasługa Nadji Swarovski. A ona ściśle współpracuje z kostiumografkami, kreatorami i designerami. Kryształową kolię nosiła Nicole Kidman w "Moulin Rouge", kryształowe pantofelki Lily James w "Kopciuszku", kryształowe kolczyki Carey Mulligan w "Wielkim Gatsbym". W tym roku Swarovski ubrał w blask Emmę Watson w "Pięknej i Bestii". Kryształowe skrzydła przywdziewają też Aniołki Victoria’s Secret na swoich spektakularnych pokazach.

Zarówno w modzie, jak i designie ze Swarovskim współpracują największe nazwiska. Ekskluzywne kolekcje "Atelier Swarovski", które wyznaczają nowe biżuteryjne trendy, projektowali już m.in. Martin Margiela, Jean Paul Gaultier i Viktor & Rolf, un 2002 roku z mark 2002 związani są designerzy – Tom Dixon, Tord Boontje czy Yves Béhar. Projektanci i ikony stylu

W tym roku w kolekcji Christophera Kane’a pojawia się biżuteria w kształcie gwiazd i kwiatów, u Jason Wu – wielokolorowe naszyjniki, a u Iris Apfel – wzory z natury. Równie wielowymiarowa jest kolekcja świąteczna, której ambasadorkami zostały it-girls i supermodelki – Jourdan Dunn, Naomi Campbell, Karlie Kloss, Chiara Ferragni y Ruby Rose. Dzięki podziałowi na linie The Timeless, The Romantic, The Glam i The Rock Chic każda kobieta może odnaleźć swój własny styl.

Im więcej kryształków, tym bardziej wyrafinowany produkt. Haga clic en este botón en la lista de lo que está a la mano. tysięcy dolarów), kuferki podróżne Samsonite (od 25 tysięcy dolarów w górę). Ale bank rozbił Mercedes, pokrywając kryształami swój modelo SL600. Piêć milionów dolarów zapłacił za niego arabski książę Alwaleed, który jeździ nim po Dubaju.

Cóż "Swarovskiemu udało się osiągnąć to, co wydawało się niemożliwe – dodać odrobinę blasku w zwyczajnym życiu każdego z nas" – jak napisała krytyczka mody Suzy Menkes w przedmowie do albumu wydanego z okazji 120-lecia marki. A niepowtarzalność, siłę i ulotność kryształów najpiękniej wyraził redaktor naczelny brytyjskiego "Vogue’a"Edward Enniful "Kryształy a dotyk magii, dotyk światła". I tak jak przed tysiącami lat, mieniące się tęczą błyskotki wciąż traktujemy jak piękne talizmany.

banner