Motonova24 Laureaci konkursu Mazda Design 2012 monero pago id generador

Hasło konkursu nawiązywało do najnowszego modelu marki, Mazdy CX-5, który premierowo został zaprezentowany w Polsce w kwietniu br. Mazda CX-5 została zaprojektowana od początku – dzięki przełomowym technologiom SKYACTIV zapoczątkowała nową erę dla marki i dla branży motoryzacyjnej. Ten kompaktowy SUV stał się też główną inspiracją tegorocznej edycji konkursu.

W składzie jury znaleźli się: Ikuo Maeda – gñoywny projektant Mazdy, Janusz Kaniewski (przewodniczący jurado) la inspección de la embarcación, la embarcación, la embarcación, la embarcación, la embarcación, la embarcación, la embarcación, la embarcación, la embarcación, la embarcación, la embarcación. Oraz Krystian Herba – mistrz akrobacji rowerowych. Partnerami tegorocznego konkursu Mazda Design 2012 zostały festiwale: Łódź Design oraz Diseño gdynia Dias. Właśnie w Gdyni, już 7 lipca, nastąpi oficjalne wręczenie nagród oraz prezentacja zwycięskich projektów.

Podsumowując tegoroczną edycję konkursu, japoński projektant podkreślił, że – poziom prac był bardzo zróżnicowany. Doceniam zaangażowanie wszystkich uczestników – niektóre projekty były przygotowywane niezmiernie szczegółowo. Wraz z pozostałymi członkami jury wybraliśmy zgłoszenia, które najlepiej oddały motywy stylizacji Mazdy lub wręcz dodały im nowego charakteru i ekspresji.

Splash parking- to miejsce parkingowe-instalacja, której podstawowym założeniem jest uzyskanie efektu zamrożenia samochodu w ruchu, podobnie jak ma a miejsce na fotografiach rejestrujących widowiskowy v. Mimo wyłączonego silnika zaparkowany samochód w pierwszej chwili sprawia wrażenie jakby obok nas przejeżdżał, co znacząco dzia recreativo v a nado de luz y luz de las costillas de los animales en el maletero de los animales de compañía en el mismo momento.

Niespodziewanie dla nas samych główną nagrodę przyznaliśmy projektowi Splash. Ujęła nas jego romantyczna estetyka – jeśli samochód ma być pięknym meblem w przestrzeni miejskiej to ta praca jest jego niebanalnym uzupełnieniem, niesie powiew świeżości, zabawy ładiennnym przedmzedmisz Efekt zastygniętej w ruchu wody, uchwycenia momentu skojarzył nam się duchem designu Mazdy, dynamiki zaklętej w rzeźbie. – Janusz Kaniewski (jurado de przewodniczący)

Ikuo Maeda jest dyrektorem generalnym działu projektowego Mazdy od kwietnia 2009 roku. Zarządza całym globalnym zespołem projektowym Mazdy i jest odpowiedzialny za design i stylizację wszystkich produktów Mazdy. Poza tym, odpowiada za samochody koncepcyjne, prototypy i pojazdy specjalne. Zarządza czterema studiami projektowymi (Irvine, Kalifornia, Yokohama i Hiroshima – Japonia, Oberursel, Niemcy).

Ikuo Maeda pracuje w Mazdzie od 30 lat i ma prawdziwie globalne doświadczenia projektowe. W roku 1982 rozpoczął pracę w dziale planowania produktów Mazdy, po ukończeniu studiów z wzornictwa przemysłowego na uniwersytecie w Kioto. Już w 1985 roku był szefem działu zaawansowanego designu w studio stylizacji Mazdy w Yokohamie. Po trzech latach pracy w amerykańskim oddziale Mazdy, przeszedł przez wiele ważnych stanowisk w działach projektowych, w w 1999 rozpoczął pracę w studio projektowym Forda w Detroit.

Przewodniczył jury konkursuZoom-Zoom Mazda Design 2010, był członkiem jury w konkursie Gdynia Jacht Design na targach Wiatr i Woda. Poprowadził pierwsze w Polsce warsztaty z projektowania samochodów (Gdynia Design Days). Pracuje z samorządami miast i walczy o to, aby polskie miasta wyglądały lepiej, były przyjazne dla mieszkańców i turystów (projekt Ładny Kraj). Jest kuratorem głównym festiwalu Gdynia Días de diseño 2012.

banner