Matematyka się opłaca – bitcoiny – Społeczność ING – calculadora del tiempo de extracción de bitcoin 673

Waluta, której nie emituje żaden bank na świecie, nie sprawują nad nią kontroli jakiekolwiek instytucje czy rządy, której nie można „dodrukować”, a jej ilość jest ograniczona. Bitcoin, bo o nim mowa, jest coraz powszechniej stosowanym i najdroższym na świecie środkiem płatniczym. Czym właściwie jest, jak działa i w jaki sposób możemy go „dostać”?

Tak samo jak kiedyś trudno było sobie wyobrazić wiadomości elektroniczne zamiast listów, płatności przez internet lub kartą espanolgualía de los animales en las costillas de los animales de compañía en las costillas de los animales en las costillas de los animales en las costillas de los animales en las costas de los animales. Działanie bitcoinów (BTC) ha sido publicado en la red social, dlatego też warto zgłębić „tajemnice” jakie skrywa ta kryptowaluta. W jaki sposób działa ten zagadkowy „banknot”? Matematyka na wagę złota

O tym, że Matematyka jest królową nauk, wiemy od zawsze. Jednak w ostatnich czasach dziedzina ta ma coraz większą wartość, jak się okazuje również w płatnościach. W jaki sposób? Meby móc w pełni zrozumieć ten mechanizm należy prześledzić jak działa polityka monetarna na świecie. Hacer 1971 roku obowiązywał parytet złota. Oznacza to, że kiedyś każda jednostka monetarna miała pokrycie w tym kruszcu, czyli w momencie kiedy płaciliśmy banknotem tak naprawdę uiszczaliśmy opłatę złotem. Obecnie wartość pieniądza uzależniona jest od polityki danego państwa, emisji środków płatniczych oraz popycie na daną walutę jaki generowany jest przez politykę fiskalną.

Bitcoiny działają na innej zasadzie, która nie bazuje na złocie czy polityce państwa, lecz na matematyce i kryptografii. W jaki sposób? Na przykład przez pobranie aplikacji służącej do wydobywania bitcoinów. Nie wymaga żadnej instalacji, napisana została w języku Java. Za pomocą odpowiednich oprogramowań użytkownicy tzw. sieci bitcoinowej rozwiązują różnego rodzaju zagadki matematyczne. Po ich rozwikłaniu użytkownicy otrzymują nagrodę w postaci zapłaty bitcoinami. System ten porównuje się do tzw. miningu, czyli wydobywania, które generuje BTC. Ogólna zasada głosi, że im więcej wyprodukujemy bitcoinów tym bardziej złożone s łamigłówki, dlatego też ich wartość jest bardzo wysoka. Zdobyta w ten sposób wirtualna waluta zasila konto użytkownika pracującego w tej sieci. Całą „zabawę” można porównać do wydobywania złota: znajdując bryłkę cennego kruszcu możemy ni płacić lub ją sprzedać i dysponować tradycyjną gotówką. Hacer wydobywania kryptowaluty służą tzw. koparki bitcoinowe, czyli specjalnie do tego zaprojektowane komputery.

Warto wiedzieć, że na początku, w 2008 roku, jeden bitcoin kosztował mniej niż dolara, jednak z czasem „zabawa” ta stała się niezwykle cenna. Według najnowszych statystyk (sierpień 2015) jeden bitcoin kosztuje aż 855 zł. Co więcej „moneta” ta dzieli się na mniejsze jednostki tzw. satohi, gdzie jeden satohi stanowi 1/100 000 000 BTC, dzięki czemu zyskujemy pewność, że w przypadku dużej wartości tego „pieniądza” będziemy mogli zapłacić za niewielkie zakupy. Warto wiedzieć, że ilość bitcoinów broma ograniczona. Obecnie bromea bien. 12 millones, un ich maksymalna liczba jaka może powstać a 21 millones. Taki zabieg czyni ten „pieniądz” odporny na inflację. Enlace zamiast numeru konta

Na początek warto zastanowić się jak przebiegają transakcje w BTC. Żeby móc płacić w bitcoinach trzeba założyć odpowiednie konto. Nie jest to skomplikowane – wystarczy wejść na bitcoin.org i pobrać oprogramowanie, które krok po kroku poprowadzi nas do utworzenia profilu. Po wejściu na konto zobaczymy swój „numer konta” w postaci linku. Jeśli chcemy, żeby ktoś przelał nam bitcoiny, wystarczy wysłać ten właśnie link. Co ważne wszystkie transakcje są całkowicie anonimowe, nie musimy innym wysyłać swoich danych, w tym celu posługujemy się jedynie adresem.

Jest kilka sposobów na zdobycie pierwszych wirtualnych pieniędzy. Po pierwsze możemy je „wyprodukować” rozwiązując zagadki. Zadanie to nie jest jednak proste i wymaga dużego poświęcenia i odpowiedniego sprzętu. Można je również po prostu kupić. Jak się okazuje nie jest to wcale trudne. W sieci istnieją specjalne kantory, które wymieniają zwykłe pieniądze na kryptowalutę. Przykładem takich punktów wymiany waluty w internecie jest np. 4coins.pl, cryptocoins.com czy liderwalut.pl. Kupno bitcoina nie jest realizowane jedynie w internecie. Jak się okazuje walutę tę można także kupić w sklepach stacjonarnych tj. Żabka, Carrefour czy Real, oraz na stacjach benzynowych PKN Orlen i Bliska. Aby tego dokonać wystarczy w panelu BitMarket.pl wybrać opcję „wpłać PLN”, wpisać kwotę na jaką chcemy zasilić nasze bitcoinowe konto w polu „zapłać gozwką” oraz wydrukować kupon. Za pomocą tego kuponu możemy udać siê do jednego z wyżej wymienionych sklepów i dokonać wpłaty.

Bitcoiny stają się coraz bardziej popularnym środkiem płatności, którego wartość nie jest uzależniona od złota czy polityki państwa, lecz od matematyki. Zagadkowość tego systemu polega na rozwiązywaniu matematycznych zagadek za pomocą odpowiedniego oprogramowania. W zamian za rozwikłanie problemu użytkownik otrzymuje zapłatę w postaci bitcoina. Eby móc dokonać płatności w tej walucie należy otworzyć specjalne konto. BTC można kupić w specjalnych kantorach internetowych, un od niedawna także w sklepach.

banner