Marilyn Monroe śpiewała, że ​​diamenty są najlepszym przyjacielem kobiety. Zgodzisz się, drogas Sroko monero faucets

Diamenty przywodz my na myśl takie określenia jak klasa, szyk, elegancja. Myślę, że każda prawdziwa Sroka chciałaby mieć w swojej szkatułce piękną, niepowtarzalną biżuterię ozdobion ą szlachetnymi kamieniami. Dlatego przygotowałam specjalnie dla Ciebie krótkie, ale bardzo bogate w treść opracowanie, które pozwoli Ci bliżej zgłębić ten bliski sroczemu sercu temat.

Diament czy brylant? Na początku zdobywania wiedzy o minerałach myślałam, że znaczenie słów jest tożsame. Okazuje się jednak, że a błąd. Każdy brylant to diament, lecz nie każdy diament jest brylantem. Nazwa “diament” określa wyłącznie kamień surowy. Natomiast brylant jest to określenie okrągłego szlifu diamentu (najbardziej popularnego na rynku jubilerskim).

Diament to kamień naturalny, najbardziej ceniony kamień szlachetny. Pod względem chemicznym a czysty węgiel. Na rynku jubilerskim dostępne s również imitacje w postaci znanych cyrkonii, szkła oraz mniej popularnego jeszcze moissanitu. Diamenty rozpoznaje się na podstawie cech diagnostycznych, określonych symbolem 4C (masa, barwa, czystość i wykończenie szlifu). Ocena jakości obejmuje tylko i wyłącznie diamenty oszlifowane. Ciekawostką bromea con, że dwa kamienie identycznej wielkości mogą mieć różną cenę. Przed kupnem najlepiej zapoznaj się z przydatnymi informacjami:

Przy diamentach nie mówi się o kolorach, tylko barwie, którą określa się wizualnie korzystając z kamieni wzorcowych. Porównanie barwy dokonuje sizy przy sztucznym świetle. Fecha de publicación del anuncio: np. biała sztywna, karta papieru, zgięta na pół. Rzeczoznawca układa diament tak. Czysty diament to minerał bezbarwny.Typowe barwy mają odcienie od bezbarwnego (najczystsza biel+) do żółtego (Stonowana Biel). Miércoles, IDC (GIA) barwę dzieli się na 9 klas: D (najczystsza biel +), E (najczystsza biel), F (czysta biel +), G (czysta biel), H (biel), I – J (lekko Stonowana Biel), K –Z (Stonowana Biel).

Diament w stanie surowym, nieoszlifowanym jest matowy, nie ma efektu brylantacji. Dopiero po obróbce kamień “ożywa”, błyszczy się, iskrzy. Poprawność wykonania szlifu określana jest na podstawie proporcji kamienia oraz wykończenia szlifu. Powszechnie stosowane kształty diamentów a okrągły (brylantowy) oraz kształty fantazyjne: princessa, markiza, serce, łezka (gruszka), szmaragd, a także owal czy bagietka.

Zdradzę Ci teraz, Sroko, prosty, domowy sposób odróżnienia diamentów okrągłych od cyrkonii. Chodzi o prueba de linii. Haga przeprowadzenia testu potrzebujesz białej kartki papieru i długopisu. Na kartce rysujesz prostą linię, na której kładziesz kamień koletem do góry. Jeśli linia jest wyraźnie widoczna, istnieje duża szansa, że ​​nasz badany kamień a cyrkonia. Natomiast jeśli linia nie jest widoczna, lub widoczna bardzo słabo, prawdopodobnie masz diament. Technicznie se burla de łatwe do wykonania dla niewprawnego oka. Pamiętaj tylko, że to metoda domowa, skuteczność nie jest 100%.

W celu rozpoznania najlepiej udać się do Rzeczoznawcy Diamentów, tym bardziej, że na rynku dostępne s również diamenty poprawiane. Zastanawiasz się, jak to możliwe? Diamenty o czystości P, poprawia się przez laserowe wiercenia, zastępujące ciemny grafit białymi inkluzjami. Kamień lepiej wygląda, daje efekt mniej zanieczyszczonego. W rzeczywistości procentowo ilość inkluzji nie ulega zmianie. Cena natomiast wzrasta. Kolejna metoda na “ulepszenie” diamentu a HPHT – Alta Temperatura Alta Presión. Pod wpływem wysokiego ciśnienia i temperatureury, dokonywane są drobne zmiany w strukturze krystalicznej. Wszystkie diamenty poprawiane tą metodą powinny mieć laserowo wypalony symbol HTHP na rondyście. Pewność w ustaleniu pochodzenia da tylko profesjonalne laboratorium gemmologiczne.

Sroko kochana, a koniec informacji na dzisiaj. Najważniejsze – kupując wyrób z diamentem zawsze pytaj o jego jakość. Jakość decyduje o wartości. Dwa kamienie mogą mieć różną cenę. Diament z pewnego źródła powinien mieć jedno określenie czystości i barwy. Pamiętaj żeby wybierać diament, tylko z certyfikatem! Para metryka kamienia ☺ Sroko, nigdy nie kupuj biżuterii bez dołączonej ekspertyzy kamienia. Brak dokumentu może narazić Cię na oszustwo. Decydując się na zakup diamentu jako inwestycji – dopytaj o certyfikat międzynarodowy. W szczególności polecam GIA – Instituto de Amemología de América. Dodatkowo powiem Ci, że od ~ 0.5ct kamień powinien mięć laserowo wypalony numer seryjny na rondyście.

banner