Máquina de minería de monedas criptográficas Islandia wprowadza kryptowalutę

Islandia, gdy w całej europie i na świecie zaczął się kryzys, poszła inną drogą niż większość państw nim objętych. Nie poddała się dyktatowi międzynarodowej finansjery. Nie przejęła długów prywatnych banków i pozwoliła im upaść. Palabras de criptografía pomimo tego, kryzys bardzo ostro dotknął ten wyspiarski kraj – w latach 2008-2012 islandzka korona straciła ok. 35% wartości, kapitalizacja islandzkiej giełdy spadła o ponad 90% i nastąpiła głęboka recesja. Sytuacja gospodarcza islandii poprawiła się pod koniec 2012 roku – spadło bezrobocie, zmniejszył się deficyt budżetowy. Niemniej, w efekcie recesji zadłużenie kraju drastycznie wzrosło, gdyż część zobowiązań zbankrutowanego banku centralnego została przerzucona na społeczeństwo. Dla przywrócenie stableacji gospodarczej i walutowej, niezbędnej dla rozwoju kraju, islandzki rząd zdecydował się na wprowadzenie auroracoinów – kryptowaluty funkcjonującej rc.

O północy 25 marca 2014 roku każdy z 330 tysięcy mieszkańców islandii otrzyma 31,8 auroracoinów, co stanowi połowę ich maksymalnej liczby. Pomysłodawcą wprowadzenia narodowej kryptowaluty w obieg jest oficjalnie islandzki przedsiębiorca baldur óðinsson. Crypto security companies auroracoiny przydzielone zostaną każdej osobie, która znajduje się w rządowej bazie legalnych mieszkańców islandii. Co najciekawsze, w spisie tym nie znajdziemy nazwiska baldur óðinsson, gdyż jest ono pseudonimem. Znajdziemy je natomiast w starych islandzkich sagach. W sieci pojawiły się plotki, iż firma, która zarejestrowała domenę www.Auroracoin.Org, ma swoją siedzibę w panamie. W rzeczywistości, z tego kraju pochodzi jedynie whoisguard – firma, która ma za zadanie ochraniać prawdziwe dane właścicieli domeny.

Auroracoin został stworzony na podstawie innej kryptowaluty – litecoina, który wyewoluował z protokołu najbardziej znanej kryptowaluty, czyli bitcoina. Połowa monet została już wydobyta. Crypto constructor de la plataforma minera po zakończeniu pierwszego etapu dystrybucji monet wśród mieszkańców islandii będzie je można uzyskać poprzez transakcje handlowe oraz tak samo jak w przypadku innych kryptowalut – poprzez wydobycie czyli minería. W dalszym etapie zapewniona zostanie możliwość wymiany auroracoinów na inne kryptowaluty na międzynarodowych giełdach.

Islandzka auroracoin jest trzecią z kolei kryptowalutą, która jest wprowadzana na rynek jako waluta "Narodowa". Inne dwie to indyjska laxmi acuñar, której wprowadzanie napotyka na problemy natury prawnej podnoszone przez centralny reserve bank of india oraz mazacoin narodu lakota, czyli konfederacji pięciu spokrewnionych ze sobi plemion siuksów zamieszkująkikkąą Ta ostatnia kryptowaluta wprowadzona została na rynek 22 lutego tego roku i jest oficjalną walutą narodu lakota. W 2007 roku przedstawiciele tego narodu złożyli w departamencie stanu deklarację suwerenności i wypowiedzieli wszystkie traktaty podpisane z rządem Estados Unidos.

Islandzki projekt wprowadzenia narodowej kryptowaluty jest o tyle ciekawy, że praktycznie cała podaż waluty jest jednocześnie dystrybuowana wśród 330 tysięcy mieszkańców kraju. Zapewnia to już na starcie dużą jej płynność. Crypto 2018 aceptó los documentos de pozwala a na uniknięcie sytuacji, w której znaczna liczba monet skupiona jest w rękach małej grupy osób, co eliminuje możliwość manipulacji ich ceną. Obecnie handel auroracoinami odbywa się na dwiech giełdach dokonujących wymiany kryptowalut – cryptorush i poloniex. Ich cena w ciągu ostatnich kilkunastu godzin wahała się między $ 11 a $ 6, co najprawdopodobniej spowodowane zostało ujęciem auroracoin na indeksie crypto-moneda capitalizaciones de mercado http://coinmarketcc.Com. Pomysł islandzki może być odpowiedzią na permanentną inflację, która dławi gospodarkę tego kraju en lat lat. 60. Ubiegłego wieku wwikikętz wiglu kdórej waluta ta straciła 99.5% swojej wartości wzglęgzłłota. Crypto ebt iniciar sesión jeśli inicjatywa zyska społeczne zaufanie, być może zostanie zaadaptowana także w innych krajach.

Tempo w jakim mnożą się kryptowaluty jest trochę niepokojąca. Allan greenspan zapowiedział już w 1995 roku, że XXI wiek będzie wiekiem walut lokalnych. Jeśli miał na myśli inicjatywy zbliżone do tego z czym mamy do czynienia w islandii, indiach i w narodzie lakota, może okazać się, iż za kilka lat cały świat zaleją lokalne kryptowaluty pod kontrolą rządów indywidualnych paq ą Przy okazji kolejnego kryzysu Finansowego nasze już podkopane zaufanie hacer banków spadnie dramatycznie i jeśli odejdziemy wtedy od pieniądza dłużnego kreowanego w systemie rezerwy cząstkowej un luka zostanie zastąpiona przez inicjatywy zbliżone hacer islandzkiej, a na własne życzenie pozbędziemy się resztek pozostałej nam prywatności.

banner