Londyn – BLACK FRIDAY – Biuro Podróży OSKAR monero minería calculadora de rentabilidad

Przyjazd do Anglii w godzinach porannych. Pierwszym punktem programme jest spacer po parku Greenwich, w którym znajduje się Królewskie Obserwatorium Astronomiczne oraz południk zero stopni, który obowiązywał w latach 1884-1984. Bestan a również idealny punkt, żeby podziwiać panoramę całego Londynu. Natomiast wszystkich miłośników żeglugi na pewno zachwyci Narodowe Muzeum Morskie, a w nim zgromadzone eksponaty związane z morzem i żeglarstwem. Zobaczymy również Cutty Sark – jedyny na świecie zachowany statek do transportu herbaty z XIX wieku. Obecnie znajduje się tam muzeum (wejście za dodatkową opłatą). Następnym punktem będzie London Bridge, gdzie rozpoczniemy nasz spacer po stolicy Anglii. Zobaczymy Monumento al Gran Incendio de Londres. Bestarse en najwyższa wolnostojąca kolumna na świecie. Powstała jako upamiętnienie największego pożaru w Londynie, który miał miejsce w 1666 roku. Spacerując dojdziemy do The City – centrum finansowo-handlowego Londynu. Mają tam swoją siedzibę największe banki, instytucje czy firmy ubezpieczeniowe, m.in. Centralny Bank Anglii, giełda papierów wartościowych, giełda metali szlachetnych, główna siedziba największej na świecie firmy ubezpieczeniowej – Lloyds. Dzielnica ta słynie również z wielu atrakcji dla turystów, z których będzie można skorzystać w czasie wolnym. Następnie ulicami The City dojdziemy do Tower of London. Twierdza przez setki lat była siedzibą władców Anglii. Spacer zakończymy przy Tower Bridge. Most został wybudowany na początku lat 90. XIX wieku, ale oddano go do użytku dopiero po ośmiu latach. Składa się z dwóch bliźniaczych wież i dwóch przęseł, każde z nich waży około 1100 ton i podnosi się do góry w ciągu 1 min 30 sekund. Warto również zaznaczyć, że na 25lecie koronacji Królowej Elżbiety most przemalowano w barwy flagi brytyjskiej. Czas wolny za zakupu oraz posiłek. W godzinach wieczornych przejazd do hotelu.

Śniadanie. Przejazd do centrum. Tego dnia spacer rozpoczniemy od Trafalgar Square – miejsce uznawane za serce centralnego Londynu. Plac powstał w XIX wieku w miejsce dawnych stajni królewskich. Na Trafalgar Square znajduje się kolumna Nelsona, fontanna oraz dwa pomniki – Jakuba II i Jerzego IV. Następnie przejdziemy obok Leicester Square, na którym już od początków listopada zagości Jarmark Bożonarodzeniowy. Przechodząc przez park dojdziemy do Covent Garden. Para dobre miejsce, aby poszukać modnych ubrań w stylu miejskim oraz specjalistycznych sklepów oferujących imbryki, latawce, sery lub drewniane zabawki, zwłaszcza w viernes negro. Po małej zakupowej rozgrzewce przejdziemy do dzielnicy Soho, która uchodzi za miejsce najlepiej obrazujące wielokulturowość Londynu. Jest również strefa przemysłu, handlu, kultury i rozrywki oraz stanowi ważną część artystyczną Londynu. Podziwiając różnorodność tej dzielnicy dojdziemy do Oxford Street, gdzie rozpocznie się nasze szaleństwo zakupowe. Dla osób, które przytłoczy ogrom sklepów i światowych marek, proponujemy przejście do Hyde Parku, gdzie odbywa się jeden z największych Jarmarków Bożonarodzeniowych – Winter Wonderland (wstępep bezatz. Czas wolny. Po południu pojedziemy hacer pueblo Camden. Jest to najbardziej, zakręcona, różnorodna i przede wszystkim oryginalna dzielnica Londynu. En este caso, con un color ocioso, coloreado y con un orkstrokate elewacje budynków z nietuzinkowymi dekoracjami. Punktem kulminacyjnym pobytu w tej dzielnicy z pewnością będzie Camden Locks Market, bowiem na stoiskach można znaleźć najprawdziwszepañolpcpcpcpcpcpcpcpcpcpcpcpcpcpcpcpcpcpcpcpcpcpcpcpcpcpczpcpczpcpczzpcpczzpczzpczzpczzpczzpczzpczzpczzpczzpczzpczzpczzpczzpczzpczzpczzpczzpczzpczzpczzpcgzzpcggzzpczzpczzpczzpczzpczzpczzpczzpczzczpczzpczzpczzpczzpczzpczzpu Znajdzie się również coś dla miłośników jedzenia – za niewielką sumę można spróbować specjałów z różnych stron świata. Zdecydowanie króluje tu kuchnia chińska, hinduska i meksykańska. Wieczorny powrót do hotelu.

Śniadanie. Przejazd do centrum. Rozpoczęcie zwiedzania od Muzeum Historii Naturalnej. Czas wolny, por osoby chętne mogły wejść do środka słynnego muzeum, którego kolekcja liczy ponad 70 milionów eksponatów. Co ciekawe w muzeum były nagrywane sceny do takich filmów jak: Harry Potter, Noc Muzeów oraz Paddington. Wstęp bezpłatny. W pobliżu znajduje się również Muzeum Wiktorii i Alberta – największe muzeum sztuki i rzemiosła artystycznego w Londynie. Stała kolekcja liczy ponad 4,5 mln eksponatów powstałych na przestrzeni 5000 lat w Europie, Ameryce Północnej, Azji i Afryce Północnej. S r to rzeźby, obrazy, rysunki, fotografie, książki, ceramika, meble, tkaniny, stroje, wyroby ze szkła i metalu, biżuteria itd. Wstęp bezpłatny. Dla osób z technicznymi zamiłowaniami polecamy Muzeum Nauki, w którym znajduje się ponad 300 000 eksponatów – od najmniejszych układów elektronicznych do naturalnej wielkości samolotów. Wstęp bezpłatny. Po zakończeniu czasu wolnego przejdziemy obok Harrodsa. Para jeden z najsłynniejszych ekskluzywnych sklepów w Anglii. Jego nazwa wywodzi się od Charlesa Henrego Harrodsa, który w 1849 otworzył mały sklep spożywczy będący obecnie wielkim domem towarowym. Słynne lema dla tego Domu Towarowego brzmi: Mamy wszystko, czego chcesz. W ofercie Harrodsa znajduje się niemal wszystko – ekskluzywne sukienki od topowych projektantów, najlepsze na świecie gatunki szampana, prestiżowowe zegarki czy … przepyszne pączki. Por wejść do środka konieczny jest odpowiedni „código de vestimenta”. Następnie pospacerujemy ulicami Londynu do Pałacu Buckingham, Reino Unido donde se encuentra tu obok najpiękniejszego parku St. James Park. Stamtąd już kilka kroków dzieli nas od Opactwa Westminsterskiego, znanego z koronacji królów i pochówku sławnych osobistości takich jak Karol Darwin czy usted Isaac Isaac. Kolejnym punktem programu jest spacer obok Parlamentu oraz pamiątkowe zdjęcie przy słynnej wieży zegarowej Big Ben. Czas wolny. Następnie przejdziemy przez Puente de Westminster, por udać się na słynne diabelskie koło London Eye, jueves, 135 de mayo de 2012 wysokości. Jeden pełen obrót trwa dokładnie 30 minut, w tym czasie zaleca się oglądanie ze szklanej kapsuły przepiękną panoramę całego miasta. Ostatnią atrakcją tego wyjazdu będzie rejs statkiem na rzece Tamiza. Będzie to piękne podsumowanie naszego wspaniałego weekendu w Londynie. Powrót do Polski.

Chinatown – pierwsza i największa taka dzielnica w Europie. Bestan a wydzielony kawałek przestrzeni, do którego prowadzi ozdobna brama. Na fasadach budynków przysiadły chińskie smoki, które zachęcają turystów do wejścia do środka. Znajduje się tutaj ponad sto restauracji – poczynając od azjatyckich, poprzez japońską, koreańską, malezyjską i wiele innych. Sklepy kuszą najlepszej jakości składnikami do sushi ale czy tylko? Gdzie kupić żabę? Gdzie udać się na relaksacyjny masaż? Oczywiście w Chinatown.

pueblo Camden – ogrom sklepów podzielonych tematycznie. Sklepy, w których można wykreować cały swój wizerunek w zależności de tego jakiej muzyki szukasz. Jesteś fanem / fanką metalu? Rocka? Na pewno znajdziesz swoje wymarzone glany. Tecno Nie ma problemu. Sklepy Vintage, sportowe i wiele innych. Witryny lokali uderzają kolorami i rozmiarami ekspozycji! Wygląd mijanych w tej dzielnicy osób na pewno zaskoczą niejednego. Absolutnie trzeba zobaczyć to miejsce na własne oczy!

Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds – w kolekcji tego miejsca znajdują się odlane w wosku, precyzyjne co do włosa, co do milimetra figury gwiazd, polityków, sportowców, piosenkarzy. Po prostu ważne osobistości z rozmaitych dziedzin życia m.in. Jan Paweł II czy Marilyn Monroe. Dodatkowo na odwiedzających czeka wycieczka taksówką po minionych epokach.

Londyn to miasto po którym bardzo łatwo się poruszać. Znajduje się tutaj niesamowicie rozbudowane ale też bardzo dobrze oznakowane metro. Kolory wskazują na daną linię wiec ciężko się tu zgubić. Pierwsze metro ruszyło w swoją podziemną przejażdżkę właśnie w Londynie i to już w 1869 roku więc z czystym sercem można polecić londyńskie metro jako nie lada atrakcjęz.

banner