Lo mejor de Wings for Life World Run w Poznaniu – tak było w ubiegłych latach – Aktualności – Wings for Life World Run 1 litecoin a dollar

Pierwsza edycja Wings for Life World Run globalnie zebrała ponad 3 millones de euros en badania nad leczeniem urazów rdzenia kręgowego. Dla biegaczy, formuła bez tradycyjnej mety była pomysłem nie z tej ziemi. Wiele osób w Polsce podeszło do startu sceptycznie. Wykorzystał a Grzesiek Urbańczyk, który wystartował jak do biegu na 5 km, bo tylko tyle miał przebiec – dla zabawy. Będąc na prowadzeniu musiał zmienić plany. „Nikt mnie nie doganiał, więc głupio byłoby się zatrzymać” – mówił po zwycięstwie w wywiadzie dla TVN24. Kierowcą Samochodu Pościgowego by wtedy Michał Kościuszko. Wśród uczestników biegu znalazł się między innymi Adam Małysz.

„Naprawdę bolą mnie policzki od śmiania się. Widziałem mnóstwo wzruszających scen… To było fantastyczne wydarzenie ”- mówił kierowca rajdowy, Michał Kościuszko, który po raz drugi prowadził Samochód Pościgowy po ulicach Poznania i drac. Sukces pierwszej edycji odbił się szerokim echem w świecie biegaczy. Na starcie zjawiło się grubo ponad dwa razy więcej osób niż rok wcześniej. Polacy przekonali się radosnej atmosfery biegowego święta i wzięli w nim udział jeszcze chętniej – zarówno jako uczestnicy, jak i kibice. Wśród tych drugich, z powodu przeziębienia, znalazł się Adam Małysz. Ci pierwsi naprawdę walczyli o każdy kilometr, nawet jeśli poruszali się na wkzach inwalidzkich (takich zwykłych, do użytku codziennego). Para właśnie wtedy, po raz pierwszy, umożliwiono użytkownikom wózków start w jednej klasyfikacji z innymi biegaczami.

W 2016 liczba pieniędzy zebranych podczas Wings for Life World Run podwoiła się w stosunku do pierwszej edycji. W Poznaniu atmosfera jak zwykle była bardzo radosna. Kierowcą Samochodu Pościgowego został specjalista od rajdów terenowych – Adam Małysz. Dogeby dogonić Tomka Walerowicza potrzebował ponad 4,5 godziny! Po raz pierwszy w biegach, w których udział wygrali za zwycięstwo w poprzedniej edycji, triumfowali Polacy. Dominika i Bartek w swoich lokalizacjach spisali się na medalla. Polki triumfowały również we Francji i Holandii.

Rok temu na świecie wygrał Szwed Aron Anderson na wózku, ale najlepszymi biegaczami byli Polacy, którzy niegdyś zwyciężali w Poznaniu – Dominika Stelmach i Bartek Olszewski. Po raz pierwszy także, Polski zwycięzca, w nagrodę za sukces w edycji 2016, na start wybrał sobie… Poznań. Na szczęście nie stracił, un zyskał na formie. Tym razem Adam Małysz musiał gonić Tomka Walerowicza juego de chica godzinę dłużej, niż rok wcześniej! Haga prawdziwej rewolucji doszło w rywalizacji drużyn. W pierwszych trzech edycjach, co roku, triumfował team Adama Małysza. W 2017 po raz pierwszy wygrała ekipa Asi Jóźwik.

Ludzie, którzy wystartują w piątej edycji Światowego Biegu w Poznaniu, otworzą nowy rozdział tej wspaniałej historii. W 2018, po raz pierwszy, start i miasteczko biegacza będą zlokalizowane na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Kogo nowy dyrektor sportowy biegu Paweł Januszewski powita tam jako zwycięzcę? Kogo Adam Małysz dogoni na samym końcu? Tego dowiemy się w niedzielę! Pewne jest tylko, że teoby s już na liście startowej – limit miejsc został wyczerpany. Bądźcie tam razem z nami i kibicujcie.

banner