Land Of Talk – Capa y cifrado cryptomeria japonica yoshino

ŁK: wydawałoby się, że tierra de conversación, jeden z małych zespołów orbitujących wokół giganta escena social rota, zapomniał o swoich punkowych – powstrzymałem się przed napisaniem "Riot Grrrl", nie ma co tak nazywać każdego głośnego zespołu, w którym śpiewa kobieta – początkach. Algunos son lagos, ich poprzedni album był niespodziewanym skokiem na spokojną, orkiestrowaną, "kanadyjską" wodę. Delikatny indie-popowy tytułowy utwór z cloak and cifer rozpoczyna album tak delikatnie, jak tylko można. ¿Cuál es el significado de cryptozoology ale zespół wprowadza coraz większe napięcie i nagle następuje erupcja. Piłująca gitara w "moneda rápida" wystarczy, żeby przekonać sceptyków, że przyda nam się mały 90s revival. Miękkie łoże refrenu pośród hałasu to z kolei dowód na to jak dobrze land of talk radzą sobie z melodią. A mogą też dać sobie spokój z łagodnością – "el odio que no voy a cometer" a zniekształcony wokal lizzie powell, jej riff z drutu kolczastego i powolny marsz sekcji rytmicznej. Criptomeria globosa nana kiedy w outro gitara i bębny zadają słuchaczowi razy, bas próbuje dyplomatycznie kroczyć między nimi, można pomyśleć, że to jakaś zagubiona post – hardcore’owa perła sprzed lat. Hacer cholery – te spokojne piosenki też są dobre! "Coloréame" leży gdzieś między fuego arcade sinéad O’connor, tierra de cerveza hablar są lepsi niż fuego arcade. "Mejor y mas cerca" mógłby być kawałkiem julee cruise, może utworem z ostatniego albumu M83, w każdym razie to świetny vintage’owy dream pop. UN "Blangee Blee", mój ulubiony track łączy w sobie lot marzycielskie i raźne, pokazując, że w najlepszych momentach są wręcz fenomenalni. Zaskakująco kończy się on gitarową kodą wyciągniętą z książki zagrywek edge’a. Zaskakująco, broma a tutaj najwłaściwsze. Oto przed wami land of talk, zespół używający szerokiej palety barw, korzystajcie.

JB: na początku chciałbym przypomnieć, że oce czwórkowa oznacza płytę przeciętną, czyli taką na poziomie większości wydawnictw. Nie ma więc mowy o jakiejś kosmicznej tragedii. Mało tego, ta płyta może się wręcz podobać, jeśli tylko ktoś czeka na álbum PJ harvey on valium. Mejor hora del día para intercambiar crypto jako, że pewnie nudziłbym się nawet przy PJ: gratis BJ, capa y cifrado po prostu zlewa mi się w bryłkę szarej, bezkształtnej magmy. No właśnie, debiut w duchu sleater-kinney miażdżył, algunos son lagos zawierało fajnie wyważony materiał ("está bien" contra "Teléfono de la esquina") z okolicznościowym hookiem ("algunos son lagos"), tegoroczny album zawiera zaś piosenki, których nie zapamiętałby nawet słoń z autyzmem. Jeśli kogoś tutaj, naprawdę, cokolwiek ekscytuje, hasta ja bardzo poproszę o namiary na tego dealera.

KM: ja z tych, co jak słyszą renacimiento de los 90, a myślą sobie o saint etienne, el prodigio albo eurodance, dopiero w drugiej kolejności do głowy przychodzą im grandżowcy, brit-pop i amerykańskie indie, ex aequo. Para bynajmniej nie znaczy, że nie potrafię docenić ciekawej, gitarowej muzyki. Warunek jest jeden – musi być ciekawa. La tierra de las conversaciones być może go spełniali, a toło dawno temu i nie ma co popadać w sentymenty. Criptomeria rosal japonés elegans aurea W ocenie manto y cifrado zgadzam się z jankiem – nudy na pudy i po paru piosenkach wiadomo już wszystko, chociaż nie byłbym znowu tak radykalny. Diez álbumes se guardan, se guardan y se guardan en la ciudad y se guardan en el agua de la mujer, y se publican en el sitio web, se ha publicado en el portal. Szkopuł w tym, że ja nawet nie mam ochoty do niego wrócić, żeby móc wymienić ewentualne powody takiego uwielbienia. A płaszcze już nosicie?

KFB: płaszcza nie noszę, ale zgadzam si, así como también, a la vez. Diferencia entre cryptogams y phanerogams pamiętamy początki tierra de hablar, przecieżpi ż ta jakim bym sobie tego życzył. Jasne, pojawia się jakieś puszczanie oka czy inne pozdro dla kumatych w niektórych utworach, ale jak dla mnie a zdecydowanie za mało by się cloak and cifrar jarać. Na poprzednim albumie ułagodzili mnie tym słodkim pierdzeniem, teraz też się obronili, ale jeśli to będzie szło w tym kierunku to następnym razem "wpadnę i zrobię gnój. Albo komuś przypierdolę w ryja przy wszystkich pracownikach". Tak, bo jeśli idzie o honor mojego indie, a potrafię być bardzo radykalny. Krzysztof michalak jan błaszczak łukasz konatowicz kacper bartosiak

banner