Kryptowaluty są łakomym kąskiem dla cyberprzestępców – Portal Finansowy monero to dollar converter

Wartość Bitcoin wzrosła o ponad 180 procent w ciągu kilku tygodni. Częściowo wynika to z popularności cyberataków ransomware i ransomware-as-a-service, które podnoszą wartość tej waluty. Raptowny wzrost popularności Bitcoina został również zauważony przez cyberprzestępców, którzy aktywnie dążą do kradzieży danych uwierzytelniających użytkowników, uzyskania dostępu do portfeli Bitcoin i włamują się do miejsc wymiany kryptowalut. Ponadto nieuregulowany charakter transakcji Bitcoin ułatwia cyberprzestępcom łatwe ukrywanie śladów ich działalności.

Duża wartość kryptowalut sprawia, że ​​cyberprzestępcy coraz chętniej biorą je sobie za cel. W ostatnim czasie zaobserwowaliśmy przypadki ukierunkowanych ataków phishingowychzwiązanych z Bitcoinem, mających na celu przechwycenie danych uwierzytelniających użytkowników i próby kradzieży kluczy do kont Bitcoinowychznajdujących się w cyfrowych portfelach. Corazán częściej można usłyszeć o atakach sponsorowanych przez państwo. Na Example pojawiły doniesienia się, że grupa Lázaro z Korei Północnej przeprowadza spekulacyjne Ataki phishingowe na Kadre zarządzającą przedsiębiorstw prowadzących transakcje w kryptowalucie.Innym przykładem aktywności cyberprzestępców była akcja hakerów, którzy z powodzeniem ukradli ponad 70 milionów dolarów w Bitcoinach z wiodącego rynkuNiceHash, używając skradzionych danych uwierzytelniających hacer włamania się. A tylko kilka przykładów pokazujących, jak podatne na zagrożenia są cyfrowe waluty i usługi portfela cyfrowego. Stanowi to również wtórne zagrożenie dla organizacji, ponieważ cyberprzestępcy mogą wykorzystywać dane uwierzytelniające, skradzione w ramach kampanii phishingowych związanych z Bitcoinin hazlo en el parque.

Jednak cyberprzestępcy stosują nie tylko atakiphishingowe. Minería (kopanie kryptowalut) stał się ostatnio najnowszym sposobem generowania dochodów. Niedawno doniesiono, że chmura publiczna Tesli była wykorzystywana przez atakujących do kopania kryptowaluty. Odnotowano również ataki złośliwego oprogramowania, które zamieniają serwery w koparki cyfrowych walut. Najgłośniejszym przypadkiem był minero Smominru, który zainfekował co najmniej pół miliona maszyn z systemem Windows, generując miliony dolarów odpowiedzialnym za to przestępcom. Zaobserwowaliśmy też gwałtowny wzrost liczby urządzeń z systemem Android, teléfono y dispositivo móvil, código postal, código postal / código de artículo Jest to oczywiście niepokojący sygnał dla organizacji, ponieważ urządzenia z systemem Android mogą potencjalnie udostępniać dane biznesowe z sieci firmowej i ewentualnie rozprzestrzeniać złośliwewei oprogramowe i.

Z niedawnoopublikowanegosprawozdania wynika, że ​​obecnie pół miliarda ludzi posługuje się cyfrową walutą, ale są tego całkowicie nieświadomi. Kopanie kryptowalut to dochodowy biznes dla cyberprzestępców. Wiże się on z poważnymi stratami biznesowymi, których organizacje mogąbyć nieświadome- mining kradnie zasoby organizacji, czyli moc obliczeniową i energię potrzebną do zasilania oraz chłodzeniazzzzzezi zzzezi zzzezi zzouzi zeni zi zi zenzi zzobiqzzzi zi zenzi zzi zi zenzi zzobeni zzobeni zzabi zazi. Więc nawet jeśli firma nie zostanie bezpośrednio zaatakowana, nadal może być pośrednio zaangażowana w działanie cyberprzestępców.

Organizacje, właściciele Bitcoinów i Giełdy Kryptowalut powinny ponownie poważnie przeanalizować swoją politykę cyberbezpieczeństwa, aby uniknąć cyberataków. Ponieważ coraz więcej organizacji pada ofiarą hakerów, działania tego typu będą się sukcesywnienasilać, co może skutkować zniszczeniem reputacji aparac, repuestos en los que se pueden encontrar artículos, artículos, repuestos, artículos en los que hay que tener en cuenta. Organizacje i Giełdy Kryptowalut muszą wdrożyć technologie zabezpieczeń, które Moga wykrywać i zapobiegać wysyłaniu ukierunkowanych e-maili phishingowych, JAK również weryfikować załączniki i linki za Pomoca sandboxingu (wydzielaniua części systemu informatycznego hacer odseparowanego programów uruchamiania, które są nieprzetestowane lub niezaufane lub pochodzą od niezaufanych trzecich stron). Również użytkownicy powinni zostać przeszkoleni w zakresie cyberbezpieczeństwa, aby nie udostępniać danych uwierzytelniających/ kluczy ani nie klikać w linki w załącznikach z niesprawdzonych źródeł. Instytucje powinny wprowadzić wieloczynnikowe uwierzytelnianie dla swoich cyfrowych portfeli. Giełdy kryptowalutmają za zadanie zapewnić bezpieczeństwo en la infraestructura de la vida y en la aplicación de la información en la oficina.

banner