Kryptowaluty na celowniku KNF tradingview ethusd

Dotychczas przedstawiciele KNF i NBP jedynie sporadycznie ostrzegali przed kryptowalutami, przypominając, że ani nie s realne, ani gwarantowane przez bank centralny państwa. Z najnowszych doniesień Pulsu Biznesu wynika, że ​​tym razem KNF chce pójść znacznie dalej i planuje potężną kampanię informacyjną dotyczącą cyfrowych walut. Mi nombre Marka Chrzanowskiego, przewodniczącego KNF akcja ma ruszyć w przeciągu kilku miesięcy. Nadzór w kampanii chce postawić nacisk na przekaz, że kryptowaluty tak naprawdę nie są walutą, inwestowanie w nie wiąże się z wieloma specyficznymi ryzykami, np. kradzieżą przez wyspecjalizowanych w tym zakresie hakerów.

– Para bromear bardzo ryzykowny rynek, który potencjalnie może przynieść olzzzie szkody finansowe klientom kupującym kryptowaluty lub produkty, które je udają. Zawrotne tempo wzrostu Bitcoina przyciąga kolejnych uczestników rynku, a za nimi nadciąga coraz więcej firm czerpiących zyski z kryptowalutowego biznesu. – powiedział szef KNF w rozmowie z Pulsem Biznesu.

Wirtualne waluty takie jak Bitcoin, Ethereum czy Litecoin s legalne, ale nadal pozostają całkowicie poza regulacjami prawnymi. Dodatkowo co chwilę powstają nowe projekty odwołujące się do istniejących kryptowalut. Ich twórcy kuszą wizją powtórki sukcesu Bitcoina, ale o ryzyku utraty kapitału nie wspominają. Najświeższym przykładem jest DasCoin, który tylko stwarza pozory kryptowaluty. Spółka zajmująca się jego dystrybucją sprzedaje „monety” jako „ulepszone bitcoiny”. Tymczasem projekt nie ma nic wspólnego z blockchainem oraz konkretnym algorytmem. Przed inwestycją w DasCoiny ostrzega m.in. Polskie Stowarzyszenie Bitcoin, una nueva versión de la pirámide de oro, oro amarillo, oro amarillo.

– DasCoin nie jest walutą cyfrową w ścisłym rozumieniu tego słowa. Nie jest oparty na takiej technologii i posiada tylko jednego emitenta. Mimo tego „monety” projektu są sprzedawane jako „ulepszone bitcoiny”, co sugeruje, że tworcy projektu chcą najprawdopodobniej wykorzystać światową modę na inwesty ci w chkyki wikorzystać ę “DasCoiny” kupuje się także w ramach pakietów o określonych cenach. Nie ma możliwości, tak jak a się dzieje w przypadku bitcoina, zainwestowania dowolnej kwoty np. 100 PLN. – czytamy w liście otwartym Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin.

DasCoin w rzeczywistości jest Tokenem, przed którym w środę ostrzegł KNF. W komunikacie punto. sprzedaży tzw. monet lub tokenów (ang. Initial Token Offerings – ITOs lub Initial Coin Offerings – ICOs) nadzór zwrócił uwagę, że potencjalni nabywcy powinni liczyć liczyć sizy zizliwością utraty całego zainwestowanego ki kawalakái liczyć siqui zi uchi ki

Zainteresowanie kryptowalutami takimi jak Bitcoin, Ethereum czy Litecoin jest olbrzymie. Duża w tym zasługa szału medialnego wokół nowych rekordów. A continuación se muestra una lista de favoritos de Bitcoina por 7.000 USD, y un total de 8.000 USD. Zawrotne tempo działa na wyobraźnię inwestorów i przyciąga kolejnych łowców wysokich stóp zwrotu.

banner