Krajowa krypto waluta na wzór Bitcoin-a – PC-GEEK.pl bitcoin кошелек на русском языке

Co prawda wielu specjalistów ostrzega, że Bitcoin i kryptowaluty to jedna wielka bańka, która niedługo pęknie – co może sugerować chociażby dzisiejsze załamanie kursu Bitcoina – jednakże nawet po tym spodziewanym krachu kryptalaluty prppppoppoppoppppppoppoppoppoppoppoppoppoppoppoppoppoppoppoppoppoppoppoppoppoppoppoppoppoppoppoppoppoppoppoppoppoppoppoppoppoppoppoppoppoppoppac Dlatego też te kraje zamiast zakazywać kryptowalut, starają się wprowadzać regulacje normujące ich obrót. A przede wszystkim – własną kryptowalutę.

W Ekwadorze wprowadzono zakaz obrotu kryptowalutami w 2014 roku. Ale już w następnym roku kraj ten wprowadził własną, o nazwie Dinero Electónico. Odpowiada za nią banco central Ekwadoru (Banco Central del Equador), un jej kurs broma ściśle powiązany z kursem amerykańskiego dolara, który jest oficjalną walutą obowiązującą w tym kraju. Ekwador był pierwszym krajem na świecie, który wprowadził własną kryptowalutę. Tunezja walczy z biedą za pomocą kryptowaluty eDinar i platformy monetas.

eCFA a kryptowaluta opracowana przy współpracy z Banque Regionale de Marches (BRM) i eCurrency Mint Limited. Motywacją do jej wprowadzenia była podobna sytuacja ekonomiczna kraju do tunezyjskiej: lwia część mieszkańców Senegalu nie ma konta w banku, a wręcz dostęp do tego typu instytucytucqu jc eCFA Ma trafić do obiegu również na Wybrzeżu Kości Słoniowej, w Beninie, Burkina Faso, Nigrze i Gwinei Bissau. Nadzór nad eCFA prowadzi BRM. Szwecja pracuje nad eKroną.

Tej kryptowaluty jeszcze nie ma w obiegu, a pracę nad nią cały czas się przedłużają. Nie zmienia a jednak faktu, że opracowywana przez narodowy Riksbank eKrona w końcu wejdzie do obiegu. W teorii miała się pojawić jeszcze w tym roku. Pojawiają się jednak sygnały, że jej premiera może zostać opóźniona. eKrona jest tworzona z myślą o transakcjach o niewielkiej wartości. Będzie mogła być wykorzystywana również przez instytucje publiczne.

A Estonia to kraj, który bardzo chętnie wdraża przeróżne nowinki techniczne i nie lubi z tym zwlekać. A partir de 2014 r. funkcjonuje tam program e-rezydencji, dzięki któremu każdy może złożyć wniosek o stanie się cyfrowym rezydentem tego kraju bez konieczności przenoszenia się w pobliże Tallina. Daje mu a m.in. możliwość zakładania firmy na estońskich prawach, a Estończykom czerpania zysków z opodatkowania. Kaspar Korjus, zarządzający programem e-rezydencji ogłosił też opracowanie przez kraj Esctoinów.

Będzie estonia Pierwszym Krajem, który dokona ICO, czyli wypuści na świat obligacjeswojego programu e-rezydencji. Estcoiny będzie można dodatkowo zarabiać przez rekrutowanie kolejnych członków programu albo działanie na jego korzyść w innych formach. Posiblemente, uno de ellos está en contacto con el correo electrónico y funciona en el sistema cyfrowego dowodu tożsamości. Na razie nie będą jednak oficjalnym środkiem płatniczym, bo tym w Estonii może być tylko euro z uwagi na unijne prawo. U Rosjan na razie bromea para ściśle tajne. Co nikogo nie dziwi.

A może nie tyle ściśle tajne, co raczej mało komu znane. Wiemy Tylko, że banco central Rosji zadeklarował, że pracuje nad własną kryptowalutą. Olga Skorobogatova, wiceprezes rosyjskiego banku centralnego stwierdziła wręcz, że kryptowaluty to przyszłość ekonomii. Niestety na razie nie wiemy nic więcej. Japońska kryptowaluta J Coin w sam raz na Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

J Coin ma pojawić się w obrocie w Japonii przed 2020 r., Kiedy to w tym kraju odbędą się Igrzyska Olimpijskie. Japońska kryptowaluta nie jest jednak opracowywana głównie z myślą o turystach. Kraj ten, choć jest jednym z największych rynków wymiany kryptowalut, nadal polega przede wszystkim na gotówce. Za jej pomocą rozliczanych jest około 70 proc. transakcji, co generuje dodatkowe koszty, zauważalnie wyższe de coraz popularniejszych transakcji cyfrowych w krajach rozwiniętych. J Coin ma działać równolegle z jenem. Moneta byłaby wymieniana w stosunku jeden do jednego z jenem.

banner