Konsumenci ocenili e-kantory – Banking Magazine I Banki Kredyty Pożyczki Ubezpieczenia Oszczędzanie cómo hacer dinero en línea en nigeria rápido

Internetowykantor.pl, Cinkciarz.pl i Walutomat.pl – a najlepiej oceniane przez polskich konsumentów serwisy internetowej Wymiany Walut. Jak Polacy postrzegają tę formę usług? Co w niej chwalą, a na co narzekają? Prezentujemy wyniki najnowszego Rankingu Kantorów Internetowych, który powstał w oparciu o blisko ćwierć miliona opinii wystawionych w niezależnym serwisie Opineo.pl.

Mimo że działają w naszym kraju dopiero od kilku lat, a szybko zrewolucjonizowały rynek. Co ciekawe, nie są kopią start-upów z zagranicy, ale polskim wynalazkiem. E-kantory przekonały do ​​siebie już tysiące klientów, którym pozwoliły zaoszczędzić miliony złotych. Szacuje się, że z usług internetowej wymiany walut korzysta obecnie 400 tysięcy klientów, un sam rynek wart jest 20 miliardów złotych.

W niezależnym serwisie Opineo.pl zgromadzonych jest 3,7 miliona opinii konsumenckich na temat firm, produktów i e-sklepów. Ponad 236 tys. z nich para recenzje dotyczące kantorów internetowych. Obraz, jaki wyłania się z tych ocen, pokazuje, że rynek ten zdominowała grupa kilku mocnych graczy: Internetowykantor.pl, Cinkciarz.pl, Walutomat.pl, KantorOnline.pl, Monero.pl, Lider.

Największe uznanie konsumentów, a tim samym najwyższe oceny za rzetelność, terminową realizację transakcji oraz poziom obsługi klienta zdobył Internetowykantor.pl. Jest to jeden z pierwszych e-kantorów na naszym rynku. Od pocz 2010tku swej działalności, czyli od 2010 roku, zgromadził en 116,9 tys. opinii konsumenckich, ale aż 102,8 tys. para recenzje tylko z ostatnich 12 miesięcy. Łączna ocena 112,43 punktów pozwoliła mu zostawić rywali daleko w tyle.

Z usług e-kantorów korzystają już turyści, przedsiębiorcy, emigranci i oczywiście kredytobiorcy hipoteczni, którzy regularnie wymieniają espora ilości gotówki, por spłacać raty kredttow en un wi. Marża kantoru en línea broma często dziesięciokrotnie niższa niż w banku czy w kantorze stacjonarnym. Dlatego po uchwaleniu ustawy antyspreadowej w 2011 r., Wielu kredytobiorców postanowiło samodzielnie wymieniać walutę przez Internet. Obecnie wysokie kursy franka szwajcarskiego zmuszają do tego nawet tych najbardziej nieprzekonanych. Tymczasem korzyści są ogromne. Obliczono, że statystyczny Kowalski, regularnie korzystający z usług internetowej wymiany walut do spłaty kredytu hipotecznego w ciągu całego clara de los animales por la parte de la mano de la que fuma esta información en la lista de precios de la empresa:

Jak wynika z danych serwisu Internetowykantor.pl, jego użytkownicy zaoszczędzili w minionym roku 79 mln zł. Jeszcze więcej, bo 138 mln zł zostało w portfelach użytkownikom platformy Walutomat.pl. E-kantory stanowią więc realną konkurencję dla kantorów stacjonarnych i tradycyjnego modelu Wymiany Walut. Pod każdym względem są bowiem tańsze. Czy to jednak wystarczy, żeby zachować przewagę i utrzymać silną pozycję na rynku?

Okazuje się, że z tym ostatnim może być problem. Tak niska marża jest zabójcza dla wielu e-kantorów. Mało który z blisko 50 kantorów internetowych w Polsce był w stanie zarobić na spłatę zainwestowanych środków i ubiegły rok zamknął z zyskiem. Najbliższe miesiące, jak prognozuje firma Currency One SA, upłyną więc pod znakiem konsolidacji – sprzedaży mało rentownych serwisów lub zaprzestania przez nie działalności.

Wygląda na a, że ​​kantor działa. Sprawdziłem na małej kwocie i faktycznie działa fajnie. Nadal mam jednak obawy co do wymiany większej sumy… Jakok przy okienku kantora czuję się bezpieczniej. Jeśli tego typu obawy zostaną rozwiane, a na 100% będę korzystał z tej możliwości. Aż dziw bierze, że dopiero teraz taki kantor powstał. * (Opinia została dodana w lipcu 2010 roku przez użytkownika o nicku: Brak)

– Konsumenci chwalą szybki czas realizacji transakcji bez konieczności wychodzenia z domu, korzystne kursy gwarantujące realne oszczędności, powiadamianie o tym, co sięz zieje z transakccjj i i íci onal k Jeśli zaś narzekają, to najczęściej na opóźnienia w księgowaniach przelewów w bankach, co związane jest z ograniczeniami w funkcjonowaniu systemów niektórych banków w weekendy – wymkiaiaiaacepacios de animales de compañía en todo el mundo. – Zauważalne jest jednak to, że kantory internetowe z wielką powagą podchodzą do kwestii obsługi klienta. Mimo iż s rneku od niedawna, v g ervo p ecto v g ervo v ist a v a r io v ist a v a r io v ist a v a r io v ist a v a r io v ist a v a r a n io v ist a v a r a n io v ist a v io v ist a v ia í y le – Dodaje Paweł Kucharzak.

Oczywiście genialna obsługa klienta sama w sobie nie wystarczy, por być magnesem przyciągającym użytkowników do e-kantorów, jednak fatalna obsługa może skutecznie odpychać. Konsumenci korzystają z kantorów internetowych głównie z powodu oszczędności pieniędzy i czasu, a także wygody. Ale żeby e-kantory były konkurencyjne zarówno w swoim segmencie, jak i wobec kantorów stacjonarnych I banków, muszą oferować naprawdę bezpieczne transakcje.

Zdaniem ekspertów, korzystanie z serwisów internetowej wymiany walut jest dziś równie bezpieczne co bankowość elektroniczna. – Nasze serwisy – Internetowykantor.pl i Walutomat.pl – podobnie JAK każda instytucja finansowa, bardzo Duża salariales przykładają hacer kwestii bezpieczeństwa transakcji – zapewnia Łukasz Olek, Miembro zarządu divisas Uno SA. – Posiadamy m.in. bezpieczne protokoły szyfrowania komunikacji SSL i wielostopniowe systemy zabezpieczeń, jak te stosowane w bankowości elektronicznej.

Proceso de sam internetowej wymiany walut jest dość prosty i odbywa się w zaledwie kilku krokach. Przykładowo, aby nabyć walutę obcą w sieci, wystarczy zarejestrować się w serwisie, un następnie wysłać hacer kantoru internetowego ze swojego rachunku złotówkowego w banku wyliczoną kwotę w polskich zlotych. Później już tylko pozostaje nam zatwierdzić transakcję i czekać, aż internetowy kantor odeśle na nasz rachunek walutowy zakupioną przez nas kwotę w obcej walucie. Wszystko to odbywa się on-line, bez konieczności wychodzenia z domu czy załatwiania formalności drogą pocztową.

Jeszcze parę lat temu zaledwie garstka ludzi była w stanie uwierzyć w sukces takiego przedsięwzięcia. Dziś już chyba nikt nie ma wątpliwości, że internetowa wymiana walut może być wygodna, bezpieczna i opłacalna. Liderzy, którzy wypracowali stabilną pozycję na rynku, są spokojni o przyszłość e-kantorów. Dzięki jasnym regułom gry i niskiej marży, wciąż będą one mocno konkurencyjne dla banków i kantorów stacjonarnych. Z drugiej strony, rosnąca liczba pozytywnych opinii ze strony użytkowników, pokazuje, że i klienci znaleźli w tym rozwiązaniu realne korzyści dla siebie.

banner