Konfiguracja sieci lokalnej, część I (Windows) ethereum kurs pln

Witajcie. Dzisiaj chciałbym pokazać Wam, jak skonfigurować sieć lokalną w najpopularniejszych systemach operacyjnych. Ten artykuł składa się z kilku części. W dzisiejszej przedstawię Wam, jak skonfigurować połączenie lokalne wraz z udostępnianiem plików pomiędzy sistema operacyjnym Windows XP a systemem operacyjnym Windows 7. Zatem .. do dzieła!

Najwięcej problemów pojawia się podczas konfiguracji sieci lokalnej w systemie operacyjnym Windows XP para Windows System, Windows Vista y Windows 7. Nasze środowisko wygląda tak jak na poniższym schemacie. Po pierwsze, musimy zadbać o pełną komunikację między komputerami. Zakładam, ¿ee router jest już skonfigurowany i ma ustawiony adres sieci. Ja będę używał adresu sieci 192.168.1.0/24. Teraz pozostaje skonfigurować każdy komputer oddzielnie i sprawdzić połączenie. W Windows Linux jak i Windows 7 konfiguracja karty sieciowej jest bardzo prosta.

W Windows XP wejdź w: Panel sterowania -> Połączenia sieciowe -> kliknij prawym przyciskiem myszy połączenie lokalne i wybierz „Właściwości”. Wybierz „Protokół internetowy w wersji 4” i kliknij „Właściwości”. Jeśli na routerze jest uruchomiony serwer DHCP należy wybrać „Uzyskaj adres IP automatycznie” oraz „Uzyskaj adres serwera DNS automatycznie”. W przeciwnym wypadku należy skonfigurować wszystko ręcznie. W tym przypadku:

Prueba przeprowadźmy za pomocą polecenia "silbido" z konsoli. O konsoli i możliwościach jej wykorzystania wspominałem już w moim poprzednim artykule pt. „Pojęcie IP”. W konsoli systemu Windows 7 wpisz polecenie ping 192.168.1.2, wynik powinien być pozytywny. Gdyby jednak nie było połączenia, sprawdź ponownie konfigurację sieci. W konsoli Windows XP wpisz natomiast polecenie ping 192.168.1.3. Jeśli komunikacja przebiegła bezproblemowo przechodzimy dalej.

W tym systemie, aby wszyscy widzieli pliki w sieci, wystarczy wybrać folder, który chcesz udostępnić, kliknąć na niego prawym przyciskiem myszy i wybrać „Właściwości”. Następnie należy przejść do zakładki „Udostępnianie” i w tabeli „Udostępnienia sieci i bezpieczeństwo” zaznaczyć „Udostępniaj ten folder w sieci". Haz una broma a najprostszy sposób, zarazem najmniej bezpieczny, jednak całkowicie wystarczający do użytku domowego. Jeśli chcesz mieć bardziej rozbudowaną zakładkę udostępniania, wybierz w dowolnym oknie Explorera „Narzędzia” -> „Opcje folderów”. Następnie przejdź do zakładki „Widok” i odznacz „Użyj prostego udostępniania plików”. Teraz możesz np. ograniczyć ilość połączeń. Udostępnianie – Windows 7

Teraz skupmy się na konfiguracji profilu sieci domowej. Wchodzimy w „Zmień zaawansowane ustawienia udostępniania”, wybieramy profil „Dom lub praca”. Następnie należy włączyć odnajdowanie sieci oraz włączyć udostępnianie plików i drukarek. Wyłącz udostępnianie chronione hasłem, i zezwól systemowi Windows na zarzdzanie połączeniami grupy domowej. Dzięki temu, że wyłączyliśmy ochronę hasłem z komputera na Windows XP, będziemy mogli dostać się do plików udostępnionych użytkownikowi „Gość”. W przeciwnym wypadku każdy musiałby mieć założone swoje konto systemowe wraz z hasłem. Carpeta de Wybierz, który chcesz udostępnić, kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i wybierz „Właściwości”. Przejdź do zakładki „Udostępnianie”, kliknij „Udostępnij” i wybierz użytkownika, który ma mieć dostęp do folderu. Jeśli dostęp mają mieć wszyscy, wybierz użytkownika „Gość”. Teraz dowolny użytkownik, uzyskując dostęp za pomocą konta „Gość” z komputera z zainstalowanym Windows XP kaskot kpkuk t kukkuk kukkuk kucutera lo que es un sistema de Windows 7, będzie mógł skorzystać z kawask koputera lo que sea.

banner