Kalendarz Kreatywny. Krótkie historie współczesnych przedmiotów. Edukacyjna wystawa dla dzieci – Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu por qué invertir en ethereum

1 czerwca, w Dzień Dziecka, CSW zaprasza wszystkich, małych i dużych, na otwarcie pierwszej w Toruniu wystawy edukacyjnej o designie. 12 designerów polskich najlepszych, na co Dzień zajmujących się projektowaniem najróżniejszych przedmiotów – od sukienek wieczorowych, Poprzez samochody, lampy, llamadas, Narciarskie buty, na lokomotywie kończąc – wzięło udział w wyjątkowym projekcie, wspólnie z Instytutem Wzornictwa Przemysłowego przygotowując specjalna wystawę o TYM, czym broma design.Aby przekonać dzieci, że Každý pomysł Może być początkiem Dobrego projektu, un pięknej rzeczy potem, projektanci przygotowali Specjalny, wieloletni Kalendarz Kreatywny, zawierający rysunki przedmiotów i krótkie wypowiedzi ich twórców, mówiące o tym kim SA, Czego się w życiu nauczyli w projektowaniu, jakie mają osiągnięcia iz czego są szczególnie dumni. Te Krótkie historie współczesnych przedmiotów pozwolą przyjrzeć się bliska tajemniczemu procesowi, jaki poprzedza powstanie każdego przedmiotu z naszego otoczenia.

Wystawa obejmuje 12 planea z kartami Kalendarza oraz 12 gotowych, wdrożonych już do produkcji, autorskich przedmiotów, zaprojektowanych przez biorących w niej udział designerów. Každý przedmiot broma swoistą wizytówką jego twórcy, Každý broma niezwykłym pretekstem hacer wzięcia udziału w przygodzie, Jaka broma Projektowanie – na Dzieci czekać BEDA interaktywne stanowiska, przy ktorých można będzie samodzielnie stworzyć własny, autorski Projekt dowolnej, nawet najbardziej nieprawdopodobnej rzeczy.

Wszyscy projektanci zgadzają się co hacer jednego – Projektowanie dla dzieci broma szczególnym wyzwaniem, Dzieci bowiem nie tylko obchodzą się bez najmniejszych ceregieli z najbardziej wyszukanymi przedmiotami, ale też dzięki nieskrępowanej Wyobraźni znajdują dla nich najdziwniejsze i najmniej oczywiste zastosowania. Jak twierdzi kuratorka nowojorskiego Muzeum Sztuki Współczesnej MoMA, Paola Antonelli: Dzieci są niesamowitymi krytykami. […] Nie trzeba im dawać kokardek, gwiazdek i Disneya, ani wszystkiego a la Barbie. Dzieci potrafią docenić dobrą robotę.

Projektant wzornictwa przemysłowego. Urodził się w 1949 roku. Projektowania uczył się w gdańskiej ASP, teraz jest tam wykładowcą, w Pracowni Projektowania Produktu. Projektował lub współprojektował m.in .: gniazdka i kontakty z serii Gala dla Eltery Bydgoszcz, autobusy szynowe dla PESY Bydgoszcz, sylwetkę i wnętrza wagonów Warszawskiej Kolei Dojada Szef interdyscyplinarnego zespołu projektantów Marad Design.

Projektant wzornictwa przemysłowego. Urodził się w 1967r. Studiował na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego poznańskiej ASP. Dziś mieszka i pracuje w Poznaniu. Był członkiem grupy projektowej Start, współpracował z Autorskim Bankiem Projektów Wzornik. Od lat znany przede wszystkim jako autor mebli tapicerowanych m.in. dla COM.40, Noti, Mikomaksu, ADe Line. Jego projekty są pozycją obowiązkową na wszystkich wystawach polskiego wzornictwa i zgarniają nagrody w wielu konkursach. W 2007 roku dostał Diament Meblarstwa za system mebli gabinetowych Tess dla Mikomaksu, w 2008 roku jego zestaw mebli tapicerowanych Tukan dla Noti zdobył Złoty Medal na Międzynarodowych Targach w Poznaniu.

Projektantka mody. Urodziła się w piątek, 13 sierpnia. Studiowała szkło i ceramikę w ASP we Wrocławiu, a jednocześnie była asystentką kostiumografa przy produkcjach filmowych. Dwa lata praktykowała przy kreatorach mody w Londynie, po poowrocie do Polski sama zaczęła projektować ubrania. Sygnowała je własnym nazwiskiem i… swoja datą urodzenia. Dziś jest numerem jeden wśród polskich projektantów mody. Przyznaje, że spośród swoich projektów najbardziej lubi te przestrzenne, z fałdami i plisami, układane ze wstążek. Na sezon jesień-zima 2008/2009 zaprojektowała, wstążkowe ”bluzki i sukienki w kolekcji Le Carrousel dla Reserved.

Projektant wzornictwa i architekt. Urodził się w 1969 roku. Uczył się w liceum Kenara w Zakopanem i w Politechnice Krakowskiej na Wydziale Architektury, potem w Paryżu i Monachium. Teraz mieszka i pracuje w Krakowie. Desde el principio de la práctica Jurkowski Design. Wsławił się projektem tronu papieskiego na wizytę Jana Pawła II w Krakowie w 1999 roku. Wynalazł koło rowerowe do jazdy po grząskim terenie. Projektuje meble, lampy, codzienne przedmioty. Jest jurorem w wielu międzynarodowych konkursach.

Projektant wzornictwa przemysłowego. Urodził się w 1948 roku. Instrucciones de trabajo antes de la publicación Politechnice Warszawskiej i wzornictwo przemysłowe na ASP w Warszawie. Teraz mieszka i pracuje w Warszawie i Turku w Finlandii. Projektował m.in. telefonía dla Nokii, pralki i lodówki dla Amiki, kabinę kierowcy w autobusie Volvo, traktor dla Ursusa, kasy fiskalne dla Novitus. Jest współzałożycielem wzorniczego biura projektowego NCArt.

Produkt na wystawie: lampa AVOCADO. Lampę wykonano z dwóch półkul grubego, przezroczystego szkła. Nie użyto tu żarówki, źródłem światła jest pierścień dziewięciu diod LED * (“pestka aguacate”) wtopiony w przezroczysty krążek, umieszczony pomiędzy szklanymi puzklanymi puzkulaymi. AGUACER Wpisuje się w światowy trend designu organicznego, który twórczo przetwarza formy z natury, jest doskonałą alternatywą dla żarówki.

Projektant wzornictwa i wzornictwa przemysłowego. Urodził się w 1976 roku. Studiował architekturę na Politechnice Łódzkiej, wzornictwo przemysłowe w Pratt Institute w Nowym Jorku oraz w Royal College of Art. w Londynie. Projektuje dla światowych marek, m.in. dla Moroso (Włochy), Artek (Finlandia), Heal´s (Wlk. Brytania) oraz dla polskich – Ikera i Noti. Sistema Jego siedzisk Hidden dla Ikera w 2005 dostał nagrodę British Council.

Startuje w zawodzie projektanta. Urodziła się w 1981 roku. Niedawno skończyła poznańską ASP. Jej praca dyplomowa – Grandpohone, telefon dla osób starszych- wygrała konkurs Fortis Young Design 2008 zzzzzzüzzow i iuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu ha srt euuuuuuuuuuuuuu Más Magda uważa, że ​​projektowanie a nie tylko upiększanie otoczenia, a też rozwiązywanie ważnych problemów, np. Społecznych.

Projektant wzornictwa przemysłowego. Urodził się w 1963 roku. Studiował w ASP w Gdańsku. Teraz mieszka i pracuje w tym mieście. Jest autorem lub współautorem wielu projektów, m.in .: sprzętu elektroinstalacyjnego dla Eltry, kolei WKD, nagrzewnic dla Flowair, mebli dla sklepów Reserved, Cropptown i Inicio & Tú. Projektuje również obudowy urządzeń, lampy, zabawki dla dzieci. Jest szefem zespołu projektantów Studio 1: 1.

Architekt, architekt wnętrz i projektant wzornictwa. Urodził się w 1975 roku. Estudiar en el Politécnico Szczecińskiej i w Szwajcarskim Instytucie Technologicznym ETH w Zurychu i we Wrocławiu. Jest członkiem SIA (Stowarzyszenia Szwajcarskich Inżynierów i Architektów). Założył firmy „Zięta” spin-off ETHZ, zajmującą się wspieraniem projektów w blasze, i Steelwerk Polska, produkującą w blasze. Jego taboret Plopp dostał nagrodę Red Dot 2008 w prestiżowym międzynarodowym konkursie w Niemczech.

W projektowaniu dla dzieci najważniejsza jest świadomość, że nawet najprostszy przedmiot jest wynikiem złożonego łańcucha twórczych myśli i procesów przemysłowow; że każdy przedmiot w naszym otoczeniu jest dosłownie połączeniem między nami a tysiącami ludzi, a w przypadku sieci nawet miliardami. […] Projektuj przedmioty dla dzieci tak, jakby były niedokończone lub zepsute. Pozwól, żeby dzieci same stworzyły z nich całość.

Dzieci lubią kopiować rzeczy ale lubią też rzeczy niedokończone. Istotne jest też, aby nie dawać im rzeczy tylko do zapamiętania i odtworzenia, bo dzieci mają aktywną wyobraźnię, ale takede dziecinne i lubią znane rozwiązania. W istocie bardzo łatwo jest zamknąć drogę przyszłym projektantom, dając im gotowe rozwiązania. Dzieciaki uwierzą właściwie we wszystko, więc zaspokajania ich potrzeb za pomocą prostych rozwiązań projektowych jest niebezpieczną normą.

Jeśli chodzi o zabawki, a zabawa jest na pewno emocjonalną stroną doświadczania produktu. Powinna opierać się na wolności, kreatywności i wyobraźni. Nie przepadam specjalnie za niczym, co jest bardzo „zaprojektowane”. Jeżeli przedmiot za bardzo się stara być nowoczesny i włożono w niego za dużo projektowania, nie przemawia do mnie. Może ciągle czegoś brakuje w tej kategorii. Myślę, że klocki Lego dalej na mnie działają. Podoba mi się ich rozwój. A produkt, który wciąga i dzieci, i rodziców, który stymuluje bliższe interakcje i wspólną zabawę dorosłego i dziecka.

banner