»Jeszcze dwa tygodnie do rozpoczęcia wyprawy 30k Epedition East – Portal Górski – Góry, Skały, Wspinanie, Ścianki Wspinaczkowe – PortalGorski.pl

Grupa czterech pasjonatów z pokorą zbierających kolejne doświadczenia wysokogórskie, zafascynowanych y podréżami i kulturą wschodu. Haga wszystkich kwestii organizacyjnych podchodzą w sposób profesjonalny, odpowiedzialny i z należytą starannością. Skrupulatnie pracują nad zaawansowaną logistyką całego przedsięwzięcia oraz nad kondycją fizyczną każdego z osobna. Zadania podzielono wg. umiejętności i najsilniejszych cech.

Remigiusz Płuciennik – pomysłodawca i „głowa” projektu. Współorganizator i członek ekspedycji. Urodzony i związany z miastem Kołobrzeg. Z zawodu inżynier energetyk. Na co dzień zajmuje się odnawialnymi żródłami energii. Ciyciowy optymista. Człowiek wielu pasji, uwielbiający wyzwania. W weekendy rzuca wszystko, zakłada plecak i podąża przed siebie. Ogarnia logistykę, management oraz zaplecze medyczne ekspedycji

Bartosz Małłek – pomysłodawca projektu. Współorganizator i członek ekspedycji. Urodzony i związany z miastem Opole. Z wykształcenia politolog, pracuje jako informatyk. Z zamiłowania podróznik i autostopowicz. Organizuje imprezy kulturalne oraz turystyczne. Ojciec fundacji Czas Podróżników. Najbardziej pozytywna i dyplomatyczna dusza w naszym zespole. Planuje treningi i przygotowanie kondycyjne zespołu. Odpowiada za PR, SEO i social media.

Przemysław Kudła – współorganizator i członek ekspedycji. Urodzony i związany z miastem Sosnowiec. Na co dzień żyje i pracuje za granicą Polski. Zafascynowany górami. Spokojny, opanowany i uparty w dążeniu do celu. W wolnym czasie aktywnie trenuje thai boxing oraz gra w piłke nożną. Dobiera nam niezbędny sprzęt i wyposażenie oraz planuje zaopatrzenie wyprawy.

Kornel Drążkiewicz – współorganizator i członek ekspedycji. Urodzony w Kłodzku, gdzie do dziś mieszka i pracuje na stanowisku przewodnika turystycznego w Twierdzy Kłodzkiej. Najmłodszy członek teamu. Ma dużą wytrzymałość oraz bardzo dobrą orientację w terenie górskim. Góry są jego nałogiem, podobnie jak rekonstrukcje historyczne oraz modelarstwo. Planuje nasze podejścia, topo wszystkich akcji górskich. Odpowiada za pierwszą pomoc.

2. Terskol (RU) – Kari Lich (AM) bromea con distan 700 km. Trasa prowadzi z Rosji przez Gruzję do Armenii. Pojedziemy, dobrze już nam znaną, Gruzińską Drogą Wojenną na południe. Po drodze odwiedzimy m.in. stolice gruzji – tibilisi. Naszym celem jest gościnna armenia. Kraj o burzliwej historii, którą warto poznać. Jezioro Kamienne (Kari Lich) a punkt startowy podejścia na drugi szczyt naszej wyprawy – Aragats

3. Kari Lich (AM) – Rineh (IR) czyli dystans 1.305 km. Niewątpliwie najciekawsza część naszej wyprawy. Zetknięcie z unikalną prastarą, perską kulturą. Zwiedzimy m.in. Polski Cmentarz Armii Gen. Andersa. Stary Teheran, Wielki Bazar, mozaikowe pałace, meczety, kwieciste parki miejskie. Zapach kardamonu, smak aromatycznych dań orientalnych przygotowanych na bazie serów, kiszonek, owoców i baraninie. Rineh, st podd podchodzimy na trzeci szczyt – Damavand.

4. Rineh (IR) – Doğubayazıt (TR) a distans 1.108km. Przejeżdzając drogą w kierunku północnym dojedziemy do Morza Kaspijskiego, gdzie nieustające powiewy wiatru dają chwilę wytchnienia z wszechobecnego upału. Będzie przeprawa przez piękne serpentyny, wśród wąwozów skalnych – oferująca niesamowite widoki. Odwiedzimy Rasht, twierdzę Rud Khan, Tabriz, skalną wioskę Kandovan, Marand. Doğubayazıt to punkt startowy czwartego, ostatniego szczytu naszej wyprawy – Ararat.

banner