JESTEM UKRYTYM SKARBEM EUROPEJSKICH MIAST Soy Nikon Monero con tarjeta de crédito

Tuż po zakończeniu wakacji, nie ma nic lepszego od jesiennych, weekendowych wycieczek po europejskich miastach z aparatem w ręku. W czasie tych wyjazdów warto oderwać się od utartego schematu „zdjęcia na tle zabytku”. Aby ułatwić Wykonanie zdjęć, które BEDA pamiątką na Cale życie, wspólnie z fotografami z pięciu najczęściej odwiedzanych metropolii Starego Kontynentu – Barcelony, Berlina, Londynu, Rzymu i Paryża – przygotowaliśmy Zestaw Porad, o ktorých warto pamiętać wybierając się na fotograficzny spacer po ulicach EUROPEJSKICH miast .

„Droga na Plaça Sant Felip Neri wiedzie przez plątaninę wąskich, ciemnych, średniowiecznych uliczek. Na środku placu, wyłożonego wiekowym brukiem, wznosi się średniowieczny kościół, którego architektura nadaje całości wyjątkowy charakter. Piękne budowle otaczają prostą, ale zarazem piękną fontannę, zaś dwa ogromne drzewa przepuszczają promienie słoneczne por último en su país por la noche

Dla odwiedzających Berlin oczywistymi miejscami są Brama Brandenburska, wieża telewizyjna przy Alexanderplatz oraz pozostałości muru berlińskiego. Według fotograf Andrei Figari na szczególną uwagę zasługuje jednak Kreuzberg – część połączonej dzielnicy Friedrichshain-Kreuzberg z rej j j

„Kreuzberg łączy ducha cyganerii studencko-artystycznej z kulturą tureckich imigrantów, którzy od kilku pokoleń nazywają para miejsce swoim domem. Mój ukryty widok w Kreuzbergu para graffiti o nazwie „Memorial“, stworzone przez artystę o pseudonimie „Blu”. Przedstawia dwie ogromne postacie, które zdejmują sobie wzajemnie maski. Ich palce układają się w litery „E” i „W”, które symbolizują wcześniejszy podział na Wschód (Este) i Zachód (Oeste). To dzieło sztuki znajduje się tuż nad Sprewą, która oficjalnie dzieliła miasto do 1989 roku. Jest to fantastyczne połączenie sztuki nowoczesnej ze współczesną historią Berlina ”- mówi Andrea Figari, działająch w Berlin Fotomarzanch, cuna de la paz, vajilla de la mano, cuna de la mano, vajilla de la gata, cuna de la mano, vajilla de la mano, vajilla, gimnasia, gimnasia, vajilla, gimnasia, vajilla, gimnasia, gimnasia, gimnasia, gimnasia, paz, vajilla, gimnasia, paz, vajilla, gimnasia, paz, mar, paz, pesca, vajilla.

„W Spitalfields znajdziemy połączenie XVIII-wiecznych murów z XXI-wiecznymi powierzchniami ze szkła i stali, typowymi dla dzisiejszego Londynu. W tej dzielnicy mieszka wielu najbardziej oryginalnych, niezależnych projektantów i artystów, którzy sprzedają swoje dzieła na Spitalfields Market i Brick Lane. Ze względu na napływ imigrantów z Bangladeszu, tradycyjna żydowska okolica zapełniła się sklepami z orientalnymi przyprawami i odzieżą. Całość tworzy niesamowitą mozaikę, w pełni oddającą ducha współczesnego Londynu ”- mówi Steve Ullathorne.

„Uwielbiam widok rozciągający się z Ponte della Musica Dzięki niemu czuję się tak, jakbym wędrował ku niebu. Tu nic nie rozprasza mojej uwagi i mogę spokojnie komponować niezwykłe ujęcia. Z Ponte della Musica widać najstarszy most Rzymu – Most Mulwijski – co tworzy poetycki kontrast między przeszłością a teraźniejszością ”- mówi Lucio Governa, członek lokalnego klubu fotograficznego A.F.Pelelo.

„Para fantastyczne miejsce, z którego można uchwycić prawdziwe piękno architektury Paryża, w tym wyjątkowe ujęcie jednej z jego najsłynniejszych budowli – kedry Notre Dame. Brzegi Sekwany są interesującym i nietypowym sposobem na odkrywanie Paryża. Już sam spacer wzdłuż rzeki potrafi rozbudzić kreatywność, co ułatwi zrobienie bardziej oryginalnych i atrakcyjnych zdjęć ”- mówi Gerard Planchenault.

banner