Jak zacząć zarabiać i oszczędzać pieniądze jako dziecko i dorosły litecoin mining macbook pro

Oszczędzanie to okładanie pewnych środków finansowych na później. W jakim celu? Dzieje się tak, gdy planujesz zarobić na pewne rzeczy, na które aktualnie Cię nie stać. Nie wychodzisz wtedy z założenia, że ​​lepszym rozwiązaniem jest kredyt, ponieważ wtedy narażasz się na dodatkowe koszty. A jako dzieci nie możesz sobie nawet na to pozwolić. O wiele łatwiej będzie każdego miesiąca zaoszczędzić pewne środki. Ale jak zacząć zarabiać i oszczędzać pieniądze?

Oszczędzanie sprawia, że ​​nie jesteś rozrzutny i nabierasz szacunku do pieniędzy. Dodatkowo dzięki temu łatwiej jest osiągać różnorodne cele i marzenia. Pomagasz również bliskim, ponieważ nie jesteś dla nich zbyt dużym ciężarem. Pokazujesz im, że sam potrafimy zaoszczędzić i zarobić, aby później zakupić coś wartościowego. Na pewno rodzice są dumni z takich dzieci.

Gdy oszczędzasz i zarabiasz jako dzieciak a miej pewność, ¿bardzo dobrze na tym wyjdziesz w przyszłości. Jako dorośli przecież nie będziesz od tak wydawać ciągle pieniędzy na różnorodne zachcianki. Bardziej będziesz trzymał się budżetu domowego i finansowego, który sobie ustalisz. A sprawi, że będziesz wiedzieć, jak zarobić na dom, auto i inne rzeczy. Na co jednak możesz oszczędzać w dzieciństwie? Poniżej kilka pomysłów. Na co można oszczędzać w dzieciństwie:

Bez względu na to, jak wiele zarobimy, najważniejsze okazuje się oszczędzanie i inwestowanie. Wystarczy zauważyć, że czasami ogromni milionerzy (Mike Tayson 400 mln dolarów w ciągu 20 lat i stracił wszystko; de teraz a naprawia – lepiej późno, niż wcale), czasami przepuszczają przez chi chi chocó en la habitación. Podobnie i dzieci mogą wydawać swoje kieszonkowe i inne zarobione pieniądze na rzeczy, które nie są im potrzebne, jak słodycze czy ciągła rozrywka.

W oszczędzaniu pomocny jest także kalendarz bądź notas. Warto uczyć dzieci, aby spisywali sobie konkretne cele i rzeczy, które chciałyby osiągnąć. Na przykład zapisują, że chcą zakupić nowoczesny aparat cyfrowy bądź lustrzankę, ponieważ chcą rozwijać swoja pasję fotografowania. Ja za swój pierwszy aparat zapłaciłem około 2000 zł (Nikon D300) – oczywiście w ratach, które niby były na tatę, ale ja opłacałem. Gdy taki cel zapisujesz, al później możesz ustalić, jak wiele uda Ci się zaoszczędzić każdego miesiąca. Dowiadujesz się jeszcze, jak zarobić, aby takie przychody okazały się wyższe. Para sprawia, że ​​łatwiej jest osiągać różnorodne cele. Dlatego zapisuj je i dąż do ich realizacji.

Najważniejsza zasada, a po prostu unikaj kupowania słodyczy. Czasami warto się na nie skusić, ale niech a nigdy nie wejdzie Ci w nawyk. O wiele lepiej będzie, jeśli na specjalne okazje kupisz coś słodkiego. Oczywiście nie oznacza to, że nie będziesz jeść słodyczy, które otrzymujesz od rodziców, krewnych bądź przyjaciół. Tutaj masz dowolność &# 128578;

W wakacje nie wypoczywaliśmy, lecz ciężko pracowaliśmy zbierając wiśnię w sadzie. Świetnie się w tym odnajdywałem, ponieważ czasami udało mi się zebrać aż 35 zł na dzień (50 kobiałek). Poza wiśniami pomagaliśmy naszym przyjaciołom, którzy posiadali gospodarstwo. U nich zajmowaliśmy się pieleniem, zbieraniem warzyw i innymi pracami. Jak jeszcze zarabiałem w okresie wakacji?

• Przez mgłę pamiętam, że jako dzieciaki również z rodzicami zbieraliśmy ślimaki i oddawaliśmy je do skupu. Było kilka takich sytuacji, ale naprawdę super wspomnienia. Po deszczu wychodziliśmy i zbieraliśmy winniczki, za które nam zapłacili. Mój tata już jako emeryt od kilku lat zbiera dziką różę i ma wielu stałych klientów w całej Polsce. Mieszka w regionie, gdzie jest tego bardzo dużo i dzięki temu każdego sezonu udaje mu się zebrać kilka tys. zl. Para tylko pokazuje, że można &# 128578;

• praca jako freelancer – grafik komputerowy, programista, redactor, tłumacz, fotograf i wielu innych. Możesz się ogłaszać na olx, allegro oraz w wielu innych miejscach. Inna opcja to korzystaj z takich serwisów (olx, oferia, freelanceria allegro, goodcontent, brandle), aby móc znaleźć ciekawe zlecenia, na przykład: prowadzenie forum, bloga, fanpage; napisanie artykułów, redacción de textos publicitarios; projektowanie strony www; telemarketing i wiele innych.

• sprzedawanie owoców i grzybów – maliny, truskawki czy poziomki oraz popularne grzyby (kurki, maślaki, sowy). Sprzedajemy krewnym i sąsiadom bądź blisko ruchliwej drogi. Słyszałem, jak pewne małżeństwo utrzymuje się z takiej sprzedaży grzybów w okresie letnim. Mieszkają na Kaszubach, więc w okolicy pełno lasów i ruchliwe drogi z turystami. Dzięki temu co roku udaje im się zarobić de 4-6 tys. zł na miesiąc.

Uczęszczając do szkoły interesowałem się także sportem. Uwielbiałem lekkoatletykę, siatkówkę i tenis stołowy. Ta trzecia dziedzina przynosiła mi pewne profity, ponieważ razem z bratem należeliśmy do ligi tenisistów. Gdy wyjeżdżaliśmy na zawody, to za sam udział otrzymywaliśmy 20 zł, natomiast za wybrany mecz aż 50 zł. Mieliśmy więc dużą zachętę, aby starać się na każdym wyjeździe. Była a nasza kilkuletnia przygoda, ale miło ją wspominamy.

Zarabiałem jeszcze wspólnie z bratem u naszych sąsiadów, ponieważ widzieli, jak regularnie myjemy auto naszych rodziców. Uznali, że chcieliby nam zlecić a zadanie. Tomo oto czasami raz na 2 tygodnie myliśmy kilka aut. Dodatkowo pomagaliśmy jeszcze naszemu wujkowi, którzy czasami potrzebował dodatkowych pracowników. Mieliśmy już wtedy po kilkanaście lat. Pracowaliśmy u niego przez kilka dobrych miesięcy, najczęściej w weekendy. Jak jeszcze zarabiać podczas nauki w szkole:

• Na dobrych ocenach – ustal z rodzicami, że za każdą 4 zapłacą Ci 5 zł, a za 5 6 zł. Szybciej się zgodzą, jeśli zagwarantujemy, że za każdą słabą ocenę, czyli 1 i 2, a mi płacimy im 5 zł. Na pewno dobrze na tym wyjdziemy, ponieważ będziemy posiadali więcej motywacji do nauki, a dodatkowo w ciągu miesiąca czasami uda się zebrać od 50-200 zł &# 128578;

Podejście do pieniędzy i zarabiania weszło mi w krew, wszystko dzięki temu, jak wyglądało moje dzieciństwo. Było pracowite i naprawdę jestem z tego bardzo zadowolony. Nie zawsze jako dzieciak podobało mi się to, jak oszczędzam i zarabiam, skoro pozostałe dzieci nie były z tego znane. Ale bardzo szybko przekonywałem się, że bardzo dobrze na tym wychodzę. Zapewne i Ty byłeś czasami w podobnej sytuacji.

banner