Jak wydobywać kryptowaluty – przy użyciu ASIC czy GPU Portal technologiczny cómo comprar bitcoin usando paypal

Urządzenia ASIC s wydajne, lecz mogą być wykorzystywane jedynie do wydobywania pojedynczej monety. Para espíritus, ¿cómo se dice? Si do do jednej monety – a inwestycja opiera się wyłącznie na przyszłości tej monety. Z drugiej strony, GPU de wielkimi kalkulatorami na wszystko, za jednym naciśnięciem przycisku można kopać inną monetę. Teraz można dokonać wyboru, kiedy i jakie monety kopać. Daje to GPU przewagę i może znacznie zwiększyć zyski.

Jednostka ASIC a specyficzny typ elektronicznego układu scalonego, który został zaprojektowany i wyprodukowany do realizacji z góry określonego zadania. Układy ASIC, dzięki budowaniu ich od podstaw na potrzeby danego systemu elektronicznego, mogą zastąpić całą plejadę dodatkowych układów ogólnego przeznaczenia realizujących tę samą funkcję. Aby dokonać zestawienia posłużono się przykładem dwóch monet: Bitcoin’a i Litecoin’a. Przyjrzyjmy się zatem temu co przemawia za i przeciw wykorzystywaniu w de ASIC w procesie kopania kryptowalut.

Zalety tego typu sprzętu leżą po stronie niskiego zużycia energii, bowiem Broma ASIC w stanie pobierać znaczenie mniej mocy aniżeli GPU lub CPU a wydajność H / W ASIC jest niezrównana z czymkolwiek innym. Poza tym jednostki te charakteryzują się bardzo wysokimi Hashrate dla danych monet np .: w przypadku Litecoin’a ASIC znaczenie przewyższa inne możliwośści w wydobywaniu tejże vid. Poza tym fizyczne wymiary mają także znaczenie gdyż ASIC są zwykle mniejsze i lżejsze w przypadku podobnych osiągów GPU. W wymiarze korzyści finansowych należy mieć na uwadze wyższe marże zysku dla urządzeń ASIC.

Przeciwko użytkowaniu ASIC przemawia ich bardzo wysoka ingresja czyli punkt (miejsce) w podprogramie, od którego rozpoczyna się wykonywanie zawartych w bloku podprogramu instrukcji, wikonywanie zawartych wukuku wuwu wuwuk Dlatego też koszty mogą być bardzo wysokie. Układ scalony powoduje, że ASIC dla monety Litecoin może kopać tylko monetę Litecoin i jest zupełnie bezużyteczny dla jakiejkolwiek innej Kryptowaluty. Niska wartość odsprzedaży sprawia, że ​​w przeciwieństwie do GPU, ASIC są bardzo mało i rzadko używane do kopania v. Ponadto urządzenie może stać się bezużyteczne jeśli dokonamy zmiany algorytmu haszowania. Kontrolowanie rynku ASIC przez kilku producentów to także poważny minus bowiem implikuje to bardzo wysokie koszty projektowania i produkcji partii urządzeń, które utrzymują większość tego rynku. Projektanci często tworzą ASIC w celu wydobywania długoterminowego aby zachować zainteresowanie tą monetą. Aż wreszcie przeciwko urządzeniom ASIC stoi fakt, że odznaczają się one brakiem możliwości ich aktualizacji, co sprawia że kiedy pojawi się nowic ASIC starsze staję się nieaktualne.

W drugiej części przejdźmy do opisania zalet i wad towarzyszących wykorzystywaniu GPU do kopania kryptowalut. I tak należało by zacząć od wyjaśnienia co określamy mianem GPU – otóż a główna jednostka obliczeniowa znajdującą się w kartach graficznych. Głównym zadaniem GPU było wykonywanie obliczeń potrzebnych do uzyskania grafiki 3D, co spowodowało uwolnienie głównego procesora (CPU) de konieczności wykonywania tego zadania.

W tej sytuacji mógł on zająć się innymi obliczeniami, co skutkowało zwiększeniem wydajności komputera podczas renderowania grafiki. Ahora procesal graficzne wyposażone s w w szereg instrukcji, których nie posiada z kolei CPU komputera. Najbardziej zaawansowane procesory graficzne używane są obecnie w niezależnych urządzeniach, które nazywa się

„Dedykowanymi kartami graficznymi”. Takie karty montuje się na płytach głównych, za pomocą przeznaczonych do takich zastosowań złącz jak choćpor PCI Express x16. Procesory graficzne projektowane s do współpracy z pamięcią RAM znajdującą się na kartach graficznych. Porównanie zostało dokonane wziąwszy pod uwagę 3 waluty: Ethereum, Monero i Zcash. Zdecydowaną zaletą GPU jest ich uniwersalna moc obliczeniowa co sprawia, że ​​bardzo dobrze sprawdzają się una przy złożonych obliczeniach, bez względu na ich typ. GPU może kopać wszelkiego rodzaju monety a także przekształcić siz w specjalistyczną maszynę lub coś innego, jeśli wydobywanie przestanie porć opłacalne. GPU s łatwe do pozyskania mimo, że tylko AMD i NVIDIA projektuje procesory graficzne, wiele firm takich jak ASUS, EVGA czy Gigabyte produkuje i odsprzedaje GPU. Stwarza konkurencję i uniemożliwia jednemu podmiotowi kontrolowanie rynku. Dobre jest to w przypadku GPU. Wysoka wartość odsprzedaży jest szalenie istotnym elementem wwymiarze korzyści finansowych ponieważ GPU zawsze można sprzedać za dużo wyższą część pierwotnej wartości aniżeli wiższą część pierwotnej wartości aniżeli wiższą część pierwotnej wartości aniżeli wiższą część pierwotnej wartości aniżeli wiższą część pierwotnej wartości aniżeli

Ia wydobywających jest wielce Przy tych wszystkich zaletach są jednakże pewne wady GPU w porównaniu z ASIC. Składają se comunica con: wyższe zużycie energii przez GPU, nie mają one tak potężnej mocy wydobywczej jak jednostki ASIC, mniejsza ogólna wydajność w porównaniu z z ASIC. Poza tym GPU gabarytowo wymagają dużego sprzętu w przeciwieństwie do kieszonkowych rozmiarów systemu ASIC. Nieopłacalne jest wydobywanie niektórych monet jak Bitcoin czy Litecoin, lub jakiejkolwiek innej monety, która ma dostęp do ASIC.

Wydobywanie Przy użyciu GPU en un segundo plano, por ejemplo, por dinero, por Monero, por la noche, por correo o por ASIC. Nowe blokchainy jak Ethereum mogą wykonywać ryżne typy obliczeń w bloku blockchainowym. Z tego powodu mało prawdopodobne jest, aby zobaczyć ASIC na Ethereum. Zawsze będzie duża liczba monet, które będą odporne na ASIC. Szanse, że jedna z tych monet stanie się zyskowna, jest wyższa niż zdobycie pojedynczej monety w nadzieji, że ta jedna moneta odniesie sukces kryptowalut. Jednakże istnieje sytuacja, w której ASIC są korzystne, i dotyczy a przypadku, w po ktorým stronie wydobywającego broma Zgoda na przywiązanie się hacer Monety jednej w dłuższej perspektywie, względu bez na wszystko, a mozna rzecz – ASIC są zdecydowanie najlepszym wyborem dla Ciebie. GPU natomiast to odpowiedni wybór, jeśli chcesz elastyczności i wolności od pojedynczej monety.

Podczas projektowania urządzeń wydobywczych GPU, głównym celem firmy CCG Minería por la empresa ograniczenie liczby haseł i zużycie energii przez te produkty. Firma wykorzystała także najnowsze zasady i technologie, aby zapewnić wydobywającym kryptowaluty wielozadaniowy algorytm. Każdy z produktów firmy może być wykorzystany do wydobywania Ethereum, Dash, Litecoin, Bitcoin i innych. Dlatego też, przy użyciu tych Urządzeń obliczeniowych, wydobywający BEDA mogli przełączyć się na Monety, która broma dla nich najbardziej korzystna – wyjaśnia CEO Michał Kwieciński, asesor w CCG Minería, spółce technologicznej wyspecjalizowanej Między innymi w budowie wysoce specjalistycznych serwerów obliczeniowych, dostosowanych do wydobywania kryptowalut .

banner