Jak usunąć Ransomware PLANETARIO – Kroki usuwania wirusa monero news 2017

Po raz pierwszy wykryty przez analityka bezpieczeństwa malware, Lawrence Abrams, Broma PLANETARIA zaktualizowanym wariantem innego ransomware wysokiego ryzyka, o nazwie HC7. Cech malware tego malware jest to, że przestępcy dystrybuują go ręcznie. Zdalnie przejmują sieci komputerowe i instalują malware na wszystkich podłączonych komputerach. Natychmiast po infiltracji PLANETARIO szyfruje większość zapisanych plików i dodaje do nazwy każdego zaszyfrowanego pliku rozszerzenie ".PLANETARIO". Na przykład nazwa "muestra.jpg" broma zmieniana na "muestra.jpg.PLANETARIO". Me gusta ni korzystanie z plików staje się niemożliwe. Po udanym szyfrowaniu, PLANETARY umieszcza na pulpicie plik tekstowy ("RECUPERACIÓN.txt").

Nowy plik tekstowy zawiera krótką wiadomość informującą ofiary o szyfrowaniu i żądającą okupu. Obecnie nie jest potwierdzone, czy PLANETARIA wykorzystuje szyfrowanie symetryczne czy asymetryczne. W każdym przypadku odszyfrowanie wymaga klucza generowanego unikalnie dla każdej ofiary (potencjalnie dla każdej maszyny podłączonej do sieci). Ponadto cyberprzestępcy ukrywają te klucze na zdalnym serwerze, co pozwala im żądać okupu za ich udostępnienie. Aby przywrócić dane, ofiary muszą zapłacić 700 USD za jeden / kilka komputerów lub 5 000 USD za całą sieć. Zauważ też, że programiści PLANETARY akceptują płatności w kryptowalutach Bitcoin, Monero i Ethereum. Napotkaliśmy setki wirusów typu ransomware, z których większość wymaga Bitcoinów, a w niektórych przypadkach Moneros. PLANETARIO jako pierwszy przyjmuje płatności w kryptowalucie Ethereum. Ze względu na popularność i rosnące koszty, nie jest zaskakujące, że cyberprzestępcy zaczęli używać tej kryptowaluty. Mimo to należy pamiętać, że cyberprzestępcom nigdy nie można ufać. Większość programistów ransomware ignoruje ofiary po dokonaniu przez nie płatności. Płacenie zazwyczaj nie daje żadnych pozytywnych rezultatów, a użytkownicy są oszukiwani. Ponadto, płatności będą wspierać złośliwe biznesy cyberprzestępców. Z tych powodów wszystkie prośby o skontaktowanie się z tymi osobami lub zapłacenie okupu należy zignorować. Niestety, w chwili pisania artykułu nie było narzędzi zdolnych do odzyskania plików zainfekowanych przez PLANETARY, a jedynym rozwiązaniem jest przywrócenie wszystkiego z kopii zapasowow.

Broma PLANETARIA praktycznie identyczne z Krypton, Leon, SERVER, TripleM i dziesiątkami innych wirusów typu ransomware. Chociaż wszystkie s opracowywane przez różnych cyberprzestępców, ich zachowanie jest identyczne – wszystkie szyfrują dane i żądają okupu. Większość ma tylko dwie zasadnicze różnice: 1) wysokość okupu; 2) rodzaj wykorzystanego algorytmu szyfrowania. Wirusy typu ransomware zwykle używają algorytmów (na przykład RSA, AES itp.), które generują unikalne klucze deszyfrowania. Dlatego, o ile klucz nie jest zakodowany, przechowywany lokalnie lub ransomware ma inne podobne wady, ręczne odzyskanie plików jest niemożliwe. PLANETARIO i inne wirusy typu ransomware stanowią silny argument za regularnym tworzeniem kopii zapasowych danych. Jednak bardzo ważne jest przechowywanie plików kopii zapasowych na zdalnym serwerze (na przykład w chmurze) lub w odłączonej pamięci zewnętrznej. Jeśli nie, kopie zapasowe zostaną zaszyfrowane razem z innymi danymi. W jaki sposób ransomware zainfekowało mój komputer?

Chociaż Broma PLANETARIA dystrybuowane ręcznie, inni przestępcy rozpowszechniają oprogramowanie ransomware wykorzystując fałszywe narzędzia aktualizacji oprogramowania oprogramowania oprogramowa oprogramowia oprogramowania oprogramow poucia poucaspetría de la mano de la parcela de la parcela de la ciudad Fałszywe aktualizatory wykorzystują błędy / wady nieaktualnego oprogramowania, aby zainfekować system, podczas gdy wiadomo recíproco v. Nieoficjalne pobródła pobierania oprogramowania (sieci peer-to-peer [P2P], software de freeware de strony, strony z bezpłatnym hostingiem plików itd.) Przedstawiają złośliwe pliki wykonywcz en una tienda W związku z tym użytkownicy de często oszukiwani do pobrania i zainstalowania malware. Trojany są najprostsze – po prostu otwierają "Tylne Drzwi", aby malware mogło przeniknąć do systemu. Ostatecznie głównymi przyczynami infekcji komputerowych s nieostrożne zachowania i brak wiedzy.

Kluczem do bezpieczeństwa komputera jest ostrożność. Dlatego zwracaj szczególną uwagę podczas przeglądania Internetu. Usuń wiadomości correo electrónico otrzymane z podejrzanych adresów i nigdy nie otwieraj wiadomości z podejrzanych adresów. Na bieżąco aktualizuj zaktualizowane aplikacje, ponieważ przestępcy dystrybuują malware za pomocą fałszywych aktualizacji. Zaleca się korzystanie z wbudowanych funkcji aktualizacji lub narzędzi dostarczanych przez oficjalnych programistów. Korzystanie z legalnego oprogramowania antywirusowego / antyspyware również jest najważniejsze.

Natychmiastowe automatyczne usunięcie PLANETARY (wirus): Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Spyhunter para profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się PLANETARY (wirus). Pobierz go klikając poniższy przycisk:

Todos los programas Windows XP y Windows 7: Uruchom swój komputer w Trybie awaryjnym z obsługą sieci: Kliknij przycisk Inicio, kliknij polecenie Zamknij, kliknij opcję Uruchom ponownie, kliknij przycisk ok. Podczas uruchamiania komputera naciśnij klawisz F8 en klawiaturze tak wiele razy, aż zobaczysz Menú opcji zaawansowanych systemu Windows, a następnie wybierz opcję Tryb awaryjny z obsługą sieci z listy

banner