Jak stworzyć token ERC-20 i contrato ICO (cz.2) – Just Geek IT. hoja de trabajo de logos ethos pathos

Piotr Misiurek. Especialista en tecnología blockchain. Programista y puesta en marcha para 10-cio letnim doświadczeniem i anarchistyczną duszą. Entuzjasta technologii blockchain, w której zakochał się na jesieni 2016 roku. Od tego czasu jest współredaktorem boletín de noticias Blockchain Weekly, współtworzy społeczności entuzjastów blockchaina i kryptowalut w Łodzi (Blockchain Meetup Łódź) oraz pomaga klientom wejść w świat blockta paquete Lata spędza w Europie, a zimy w Azji.

W naszym smart contractcie ICO zgromadzonych środków nie trzymamy w samym contractcie, a s transferowane na specjalny adres. Para powszechnie stosowana praktyka. Zdajemy sobie sprawę z naszych ułomności i chcemy minimalizować potencjalne zagrożenia. Jeśli nie używamy naszego smart contractu do przechowywania środków, a nawet potencjalne błędy w nim nie pozwolą hackerowi na kradzież, bądź zamrożenie naszych środków.

Portfel multisig to taki portfel, który wymaga podpisów kilku osób przy zlecaniu transferów środków z tego adresu. Dzięki temu zwiększa się nasza odporność, po pierwsze na złą wolę ludzi pracujących w projekcie (por ejemplo, no en vano, por ejemplo, por ejemplo), por ejemplo, por ejemplo, por ejemplo, por ejemplo, por ejemplo, por ejemplo, por ejemplo, por ejemplo, por ejemplo. Tworząc portfel multisig określamy z ilu kluczy prywatnych będzie en stworzony oraz zgoda ilu z nich będzie wymagana do wykonania transakcji. Na przykład portfel 5 z 7 oznacza, że ​​jest en tworzony przez 7 kluczy prywatnych i każda transakcja musi zostać podpisana przez co najmniej 5 z nich.

Sieć Ethereum, w przeciwieństwie do np. Bitcoina, nie obsługuje natywnie adresów multisig. Portfele multisig na Ethereum są więc po prostu smart contractami. Na rynku jest kilka popularnych rozwiązań. Mi proyecto de política przgotowany przez zespół GNOSIS. Dostarcza on zarówno smart contract do trzymania środków, jak interfejs webowy i desktopowy do zarządzania zgromadzonymi środkami. Portfel ten jest zdolny zarówno do przechowywania assetów (ETH i tokeny ERC-20), jak i do podejmowania interakcji z innymi smart contractami. Wiele znanych projektów wykorzystuje go. Conéctate con la información de tu cuenta.

Przechowywania kluczy prywatnych wykorzystywanych przez portfel multisig oraz podpisywania transakcji dobrze jest wykorzystać portfel sprzętowy. A urz ,dzenia, które na specjalnym bezpiecznym chipie przechowują klucz prywatny, niemożliwy do odczytania z zewnątrz. Na zewnątrz przesyłane są tylko gotowe podpisy do transakcji. Najpopularniejszymi tego typu urządzeniami są Trezor i Ledger Nano S. Ten “drugi jest obsługiwany przez GNOSIS multisig wallet”. Sieci Ethereum – mainnet i sieci testowe

Jak zapewne wiesz, każda transakcja wykonana w sieci Ethereum wiąże się z koniecznością uiszczenia opłaty transakcyjnej. Dodatkowo przepustowość sieci jest dość ograniczona (hacer kilkunastu transakcji na sekundę). Dlatego zarówno dla developerów, jak i dla innych użytkowników sieci, nie jest w interesie, aby rozwój smart contractu dział się bezpośrednio w głównej sieci Ethereum. Aby rozwiązać ten problem powstały różne sieci testowe, o zbliżonym działaniu do sieci głównej, ale gdzie Ether potrzebny do dokonania transakcji można dostać za darmo? Najpopularniejsze sieci testowe Ethereum para:

Probado pierwszych wersji smart contractów powinniśmy więc przeprowadzać na jednej z sieci testowych. Dotyczy to także testów wersji beta, gdzie zapraszamy już zewnętrznych użytkowników. Ma a dla nich dodatkową zaletę, że nie ma kosztów transakcyjnych (testowy Ether jest darmowy) oraz nie ma ryzyka utraty wartości (assety w sieciach testowych nie mają realnej wartości). Implementación en testnet

banner