Jak stworzyć kryptowalutę Analiza Matematyczna my ether wallet login

Dimitrij Karitonow to twórca waluty Dcoin, która miała być powszechnie dostępną i niezależną odpowiedzią na restrykcje, jakimi rząd Rosji obłożył Bitcoin i wymianę kryptowalut. Z powodu nieprzychylnego klimatu, jaki otacza takie przedsięwzięcia w jego ojczyźnie, szybko zrozumiał, że jeśli chce bez przeszkód obracać kryptowalutą, musi ją stworzyć sam. Jak wspomina na łamach portalu Coin Telegraph, samodzielne kodowanie zajęło mu 3,5 roku. Gdyby zaczął od nauki podstaw, musiałby na to poświęcić prawdopodobnie dodatkowe kilka lat ze swojego życia.

Internetowe poradniki pokazują, jak przekształcić już istniejący kod tworzący jedną kryptowalutę do stworzenia innej, wymagają wiedzy o programowaniu, choć w bardziej podstawowym ungénito o una gran cantidad de información relacionada. Ze strony BitHub można pobrać „bazę”, która posłużyła do stworzenia Bitcoina i Litecoina. Na jej podstawie można w stosunkowo prosty sposób stworzyć własną walutę. Petter Otenbach, twórca waluty Coino, twierdzi na łamach portalu Fast Company, żsamo kodowanie może zaj zć zaledwie dzień. Okazuje się jednak, że a nie koniec pracy.

W ten sposób stworzymy walutę podobną do wielu już istniejących. Głębsza wiedza z dziedziny C ++ będzie potrzebna, żeby dostosować ją do naszych potrzeb. Czy ma skupiać się na poprawie prywatności? Wspierać, jak Dcoin, demokratyczny i nieograniczony obrót walutą w krajach, gdzie władza za bardzo miesza się w sprawy obywateli? A może pomagać w budowaniu studni w Afryce, jak ¿Moneda de agua clara? Bez tego typu wyróżnika waluta nie zyska zainteresowania i będzie tylko jedną z setek, które często przepadają tuż po starcie, bo nie udaje się znaleźć chętnych do jej kopania.

Wielu twórców własnych walut twierdzi, że samo kodowanie jest proste w porównaniu z tym, co czeka ich potem, por skłonić ludi do korzystania z naszych pieniędzy. Radzą oni, por myślenie o swojej walucie zacząć uczestniczenia w forach i społecznościach skupionej wokół tej tematyki. Pomoże a zbudować grupę osób, które mogą dzielić się umiejętnościami, współtworzyć projekt, a przez a szybciej doprowadzić go do finału. Jednocześnie poprzez rozmowy można dowiedzieć się, czego brakuje już istniejącym kryptowalutom i jakim nowym rozwiązaniem byliby zainteresowani użytkownicy.

Mówił o tym też Dmitrij Karitonow, zdaniem którego pierwotny, napisany osobiście kod nie musi być perfekcyjny, bo jeśli waluta pokaże su potencjał para que me ayude en la búsqueda de artículos. Udział w takiej społeczności pomaga też zbudować zaufanie, bez niego niemożliwe będzie nakłonienie kogokolwiek do kopania naszej waluty, nie mówiąc o lokowaniu w niej oszczęznozocoi.

Proces „ściągania” kodu z BitHub jeszcze bardziej ułatwia serwis CryptoNoteStarter.org. W prostej, graficznej formie wyjaśnia en proces krok po kroku, wskazując miejsca w kodzie, które trzeba zmienić, por nadać naszej walucie nową nazwę lub określić jej całkowitą ilośćć. Jeśli nie pierwszy raz stykamy się z kodowaniem, durante 5 minutos. Laikowi zajmie a nieco dłużej, ale będzie mu o wiele łatwiej, niż gdyby sam miał zrozumieć, co kryje się za każdą linijką kodu. Później skupiona wokół strony społeczność jest gotowa przetestować naszą walutę i wyłapać jej ewentualne wady.

Jeszcze łatwiejsze rozwiązanie oferuje Ethereum, czyli platforma programistyczna, której zadaniem jest budowa aplikacji P2P. Tu po ściągnięciu portfela Ethereum wystarczy kupić, dostać lub wykopać drobną ilość lokalnej waluty (chodzi zwykle o mniej, niż grosz). Później już w dziale „kontrakty” możemy stworzyć własny token, który będzie reprezentował naszą walutę. Po kilku minutach będziemy właścicielami 100% „akcji” i pozostanie tylko wysłać nowe pieniądze znajomym lub zacząć rozbudowywać walutę. Proces krok po kroku opisany jest na stronie Ethereum.

Osoby, które muszą przedstawić swoją własną kryptowalutę (np. Jako szkolny projekt) ale nie mają czasu lub umiejętności ostzum ucor tuyo Cryptolife to tylko jedna z firm, które oferują gotowe projekty walut, którym wystarczy tylko nadać nazwę. A pakiet zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych, bo osobom, które stworzyły już własną walutę od podstaw, oferują sprawdzenie i przebudowanie kodu. Podstawowa wersja a jednak gotowa waluta na bazie kodu Bitcoina, Altcoina lub X11PowCoin. Wystarczy wybrać nazwę i podstawowe parametry i można obracać swoją walutą np. w ramach stworzonej przez siebie gry, grupy znajomych czy grupy na studiach. Dla wielu to jedyne wyjście, por móc pochwalić się własną kryptowalutą, choć i tak najwięcej zabawy jest przy tworzeniu waluty osobiście…

banner