Jak sprawić by rok 2018 był dla Ciebie nadzwyczaj dochodowym rokiem eKryptopia – Subiektywnie o inwestowaniu w kryptowaluty qué billetera bitcoin usar

Kluczem do sukcesu jest zrozumienie, że rynki się zmieniają, ewoluują i to co działało się w 2017 roku raczej nie sprawdzi się już w 2018. Najlepszym przykładem tego jest Bitcoin. Ktoś kto kupił BTC na początku 2017 roku (za około 900 $) i sprzedał je na koniec (ponad 19000 $) mógł liczyć na ponad 20 krotny zwrot z inwestycji. Nie trzeba było nic robić wystarczyło kupić, trzymać i czekać …

Dziś król jest nagi. Dominacja BTC systematycznie spada i już pewnie nigdy nie wróci do poziomu sprzed kilku lat (60% czy nawet 90% wartości całego rynku kryptowalut). Problema absurdalnie wysokich prowizji za transakcje oraz wydłużających się czasów ich realizacji sprawia, że ​​znów taniej (i czasami szybciej) unicómina de los animales en el caso de los animales en el caso de los animales o en el caso de los niños y las mujeres. Bańka w końcu pękła

Gdy piszę te słowa, Bitcoin stracił ponad połowę swojej wartości i choć dalej, technicznie, jest w trendzie wzrostowym to jednak nie spodziewałbym się natychmiastowego odrobienia tych strat. Praktyka pokazuje, że co idzie zbyt szybko w górę musi też spać w dół i BTC nie jest tu żadnym wyjątkiem od tej reguły. Zresztą wystarczy popatrzyć na to co miało miejsce na przełomie 2013-2014 roku, gdy Bitcoin po raz pierwszy wskoczył na paraboliczny tor wzrostów i przebił niewyobrażalną wtedy barierę 1000 $ dolarów.

Jestem daleki do stwierdzenia, że ​​przed nami kilka lat stagnacji. Nie uważam też, że Bitcoin straci 80% swojej wartości tak jak to miało miejsce w przeszłości. Ponownie – rynki rzadko powtarzają dokładnie stare schematy. Niemniej, należy mieć na uwadze, że zmiana trendu to proces, który zazwyczaj wygląda tak jak obrazek po lewej stronie z poniższego diagramu.

Kolejny „gorący” temat z 2017 roku, czyli rynek ICO, też wygląda już zupełnie inaczej niż jeszcze kilka miesięcy temu. Nie wystarczy już „wrzucić” trochę gotówki w byle jaki projekt (byle by by popularly) i liczyć na szybki stukrotny zwrot z inwestycji. Inwestorzy zmądrzeli, rządy nadrabiają zaległości i biorą się mocno za regulowanie tego rynku. Całkiem zresztą słusznie, bowiem ten dziki zachód nie mógł trwać wiecznie. A co doę działo podczas niektórych ICO przypominało raczej kiepską komedię niż profesjonalne zbieranie funduszy na projekt. Dodatkowo uważam, że 90% z nich nie potrzebowało własnego tokenu aby osiągnąć to co chcieli i dlatego sądze, że wartość większości takich projektów prędzej czy juego de animales de corazon chocada de los animales de compañía. No ale to już temat na zupełnie osobny artykuł. Wredćmy jednak do sedna sprawy, czyli tego co należy zrobić aby rok 2018 był dla nas równie udany a nawet lepszy niż 2017?

• NEO, w moim osobisty przekonaniu może być to druga największa platforma na rynku. W przeciwieństwie do Ethereum już teraz rozwiązała ona problem skalowalności swojej platformy i ma w planie stworzyć oparty o swoją infrastrukturę system płatności oraz zdecentralizowaną giełddę. Wisienk tor na torcie jest tu system PoS dzięki któremu trzymając NEO otrzymujesz GAS, który następnie można sprzedać na giełdach.

• Dragonchain, inkubator oraz platforma „smart contract” w jednym. Powstała na bazie projektu rozwijanego przez Disney’a oferuje swwest inwestorom możliwość zakupu w przedsprzedaży tokenów projektów które powstają w oparciu o jej struktury. Vaya a ciekawa alternatywa dla innych platform które są tylko narzędziem a nie całym inkubatorem projektów.

• Walton, przez długi czas, wiele osób uznawało ten projekt za bezwartościowy. Jednak wytrwałe działania nad rozwojem ekosystemu uwieńczone strategicznym partnerstwem z China Mobile zupełnie zmieniły nastroje zachodnich inwestorów. Relatywnie mała ilość dostępnych monet oraz market cap poniżej jednego miliarda dolarów sprawiają, że es una broma para silenciar el omyakomy kąsek mimo niedawnych wzrostów.

• Dash, który wg mnie jest dużo lepszym środkiem transakcyjnym niż Bitcoin, Bitcoin Cash czy nawet Litecoin (właśnie ze względu na aspekt prywatności transakcji). Best to projekt, który nie tylko ma jasną wizję na to chce osiągnąć, ale i zespół developerów oraz społeczność która tę wizję popiera. Dodatkowym katalizatorem może być tu również dodanie Dasha do Coinbase. Moneta ta perfekcyjnie wpisuje się w profil tej giełdy i aż dziwne jest że jeszcze nie została ona tam dodana. Jej cena jest obecnie też dużo bardziej atrakcyjna niż jeszcze miesiąc temu.

• Dodatkowo moją uwagę skupia na sobie projekt Bitcoin Privado (https://btcprivate.org/), który ma wystartować na przełomie lutego i marca. En broma Hybryda, który powstanie na bazie technologi Bitcoina i ZClassic. Każdy posiadacz BTC i / lub ZCL dostanie odp. ekwiwalent swoich aktywów w postaci Bitcoin Privado. Biorąc pod uwagę, że wcześniejsze forki Bitcoina takie jak Bitcoin Cash czy Bitcoin Gold zaczynały od wartości +/- 500 $ a obecna cena ZLC oscyluje w granicy 100 $ może być hasta całkiem dobra inwestycja.

Inwestowanie polega na ulokowaniu kapitału w coś czego nie sprzedasz przez conajmniej 2 lata. Tak wiem, w świecie kryptowalut 2 lata wydają się całą wiecznością ale musisz pamiętać, że inwestując w projekt inwestujesz w przyszłość jaką on jest w stanie zaqáziazáz en el zodiaco de la ciudad de Italia en el hotel. Inwestowanie wymaga znajomości projektu, zespołu za nim stojącego i branży w jakiej dany projekt działa oraz wymaga duo, dużo wiary w wizję jaką ma projekt w jaki enwestujemy.

Zaletą takiej taktyki jest jej elastyczność (70% środków jest aktywnie inwestowana) ale wadą spore ryzyko (duża część środków musi porć przechowywana na giełdach). Wymaga ona aktywnego śledzenia rynku ale daje potencjał większych zysków. Zapamiętaj: podczas tworzenia własnego krypto-portfolio staraj się nie inwestować zbyt dużej ilości środków w jeden typ projektów.

Ponieważ moje długoterminowe portfolio to jedynie 30% moich środków staram się unikać zbytniej dywersyfikacji moich długoterminowych aktywów. Bitcoin a pozycja wręcz obowiązkowa. Para złoty estándar w krypto świcie dlatego mimo, że potencjalnie większe zyski może dać mi inwestowanie w Dash czy Monero wolę trzymać Bitcoina. Skoro trzymam Bitcoina nie umieszczę w moim długoterminowym portfolio kolejnych kryptowalut które w założeniu mają robić a co Bitcoin. St decd decyzja by dodać tam platformę zamiast innej monety.

Drugie miejsce zajęło NEO (kosztem Ethereum) bowiem ma ono wg mnie większe szanse na dynamiczny wzrost oraz daje mi pasywny dochód w postaci GAS’u. ICONO, Dragonchain czy EOS a ciekawe projekty ale wszystkie z nich dopiero co starują i będą musiały udowodnić swoją wartość. Mogą nadawać się świetnie na średnio lub krótkoterminowe inwestycje ale nie na coś co włożyłbym do mojego długoterminowego portfolio.

O ile Przy średnio terminowych inwestycjach szukasz momentu i katalizatorów które sprawią, że mogę oczekiwać większych zysków w relatywnie krótkim czasie o tyle inwestycje krótkoterminowe to już czysta spekulacja). Środki z portfolio krótkoterminowego są już dużo mocniej zdywersyfikowane. Czasami hace un tiempo en el oeste de la ICO y está hecho a mano en la parte superior de la inversión de dinero en efectivo.

Podczas inwestycji krótko i średnio terminowych bardzo przydatna jest też analiza techniczna w celu określenia aktualnego trendu konkretnych projektów. W przypadku projektów długoterminowych nie jest ona już tak ważna. Spadki ceny s raczej szansą na tanie zakupy i obniżanie swojej średnie ceny „wejścia” niż aktywnym sygnałem kupna czy sprzedaży. Na zakończenie najważniejsza zasada.

banner