Jak napisać CV – 6 de junio de 2014 de zarsow przy pisaniu CV – DobryCoach.pl ethiopian music neway debebe

Czy wiesz, że rekruter poświęca zaledwie kilka sekund na wstępną ocenę CV? Przez tak krótki czas potrzebujesz przekonać go, że to akurat Ty jesteś odpowiednim kandydatem na oferowane stanowisko pracy. Tymczasem nawet bardzo dobrzy kandydaci nie potrafią sprzedać swojego doświadczenia, wiedzy i umiejętności na 2 stronach papieru p.

CV wbrew pozorom y nie jest dokumentem, w którym umieszczamy wszystko, czym się dotąd zajmowaliśmy, niezależnie od tego, czy jest przydatne z punktu widzenia przyszłego pracodawcy, czy te aviso. W CV eksponujemy jedynie te informacje, które nas aktywnie sprzedają, un zatem innymi słowy filtrujemy swoje doświadczenie pod kątem oczekiwań potencjalnego pracodawcy. W CV odnosimy się do konkretnej oferty pracy, wymagań na dane stanowisko i zakresu obowiązków. Ważne jest znalezienie jak największego zbioru wspólnego pomiędzy tym, co pracodawca wymaga, un tym, co jesteśmy mu w stanie zaoferować. Zatem jeżeli potencjalny pracodawca pisze, że poszukuje osoby kreatywnej, z doświadczeniem w dziale marketingu, to podkreślamy te doświadczenia i ucesio de personas en el caso de que se trate de un artículo. Jeżeli pracodawca pisze, że poszukuje osoby z wyżzparte varez vas a v ezpones, véanme, me gusta, me refiero a la información sobre el estado, la información, la información, los datos, los datos, los datos, los datos, los datos, los datos, los datos, los datos y los datos.

Ten punkt jest mocno powiązany z poprzednim – CV ma być dostosowane do potrzeb stanowiska, na które aplikujemy. Wemymy sobie za przykład osobę, którą interesuje zarówno praca w dziale PR, jak i w dziale sprzedaży. W każdym z tych CV nacisk powinien być kładziony na Inne doświadczenie czy umiejętności- przykładowo w CV dotyczącym PR wpisujemy, że Posiadamy (o ile oczywiście Posiadamy) umiejętność Prezentacji, szybko nawiązujemy Kontakt z publicznością, umiemy Pisac ciekawe artykuły, wygraliśmy przykładowo Jakis konkurs, braliśmy czynny udział w tematycznie powiązanych szkoleniach czy konferencjach, aw ostatniej firmie prowadziliśmy rubrykę – sprawy pracownicze – w gazetce firmowej. Te informacje mogą być z kolei zupełnie nieużyteczne przy aplikowaniu na stanowisko specjalisty ds. sprzedaży. Zatem eksponujemy te informacje, które są pożądane przez pracodawcę, oczywiście pod warunkiem, o którym nie myślałam, że będę pisać, a jednak – muszą być one prawdziwe. Nawet jeżeli nasze przekłamania nie wyjdą na rozmowie rekrutacyjnej, to tak wyjdą w ciągu pierwszych dni pracy. I naprawdę nie radziłabym bym tu liczyć na łut szczęścia.

CV ma prezentować nas jako skutecznego pracownika, który potrafi osiągać stawiane przed nim cele. ¿Co a oznacza? A oznacza, że ​​nie piszemy pod nazwą naszego stanowiska jedynie zakresu obowiązków, tylko podkreślamy para, co poprzedni pracodawca dzięki zatrudnieniu nas zyska. Dla przykładu – nie: odpowiedzialny za dział sprzedaży; tylko – w roku 2012r. zarządzany przeze mnie dział sprzedaży zwiększył obroty o 20% w stosunku do roku poprzedniego.

Warto zawsze dodać obok stanowiska miejsce w strukturze, bo samodzielna księgowa w 30 osobowej firmie może duzz szersze doświadczenie w Prowadzeniu księgowości niż osoba zatrudnota wasy wiazky wiqwenczenie w Prowadzeniu księgowości niż osoba zatrudnkanw wowczenie w Shared Service Tak samo Director de Recursos Humanos w jednej firmie może mieć zupełnie inną odpowiedzialność niż w drugiej. Dlatego dobrze jest napisać Gerente de recursos humanos (bezpośrednio podległy Prezesowi Zarządu, spółka zatrudniająca 250 pracowników) bąd HR Manager (bezpośrednio podlegający pod drektora ds. Personalnych, spasaskaas)

Nie pozwólmy się rekruterowi domyślać – jeżeli jest poszukiwane 2-letnie doświadczenie na dane stanowisko, znajomość systemu SAP, CRM bądź język angielski na poziomie C1, to taka informacja musi zostać wykyy Możemy to zrobić poprzez dodanie rubryki PERFIL bdź KLUCZOWE KOMPETENCJE, w której zawrzemy skrót najważniejszych informacji o sobie z punktu widzenia pracodawcy.

Podawany e-mail powinien zawierać imię i nazwisko i być założony na profesjonalnej domenie. Wszystkie adresy typu anulka2008@buziaczek.pl odpadają w przedbiegach. Wiele pytań krąży wokół tego, czy dobrze podawać swoją datę urodzenia – ja jestem za tym, że jednak nie. Doświadczony rekruter i tak ją wywnioskuje, natomiast dzięki temu możemy uniknąć w pierwszej selekcji niepotrzebnego zaszufladkowania: za młoda, za stary. I na koniec ważna rzecz, una mianowicie zdjęcie. Skrótowo mówiąc nie ma być ani paszportowe, ani wakacyjne. W zamian za to dobrze, por było wykonane przez profesjonalnego fotografa, w stroju biznesowym, bynajmniej nie na galowo k koniecznie z delikatnym jaspor v.

banner