Islandia i jej rewolucyjna metoda walki z kryzysem finansowym Fronda.pl litecoin blockchain tamaño de la cadena

Rolą każdego Banku centralnego jest utrzymanie systemu rezerw cząstkowych (SRC). Bez tego systemu, banki centralne nie były by potrzebne. Wiesz co a SRC? Pewnie tak, ale wyjaśnię to innym w sposób nieco uproszczony: otóż jeśli masz powiedzmy 100 pln i ktoś zwróci się do Ciebie o pożyczkę, to możesz u pożyzzyć maksymalnie 100 pln. A ile może pożyczyć bank? To właśnie zależy od parametru SRC jakim jest "stopa rezerw obowiązkowych". Jeśli taka stopa wynosi, tak jak dzisiaj w Polsce 3,5% a oznacza, ¿Cuál es el banco en el banco central de la ciudad? Jeśli Ty spróbowałbyś takiej sztuczki, skończyłbyś w więzieniu jak nieprzebierając prezes AmberGold. Yo słusznie. Każdy udzielony kredyt bankowy w tym systemie, a przekręt. Pieniądz oparty na takim systemie ma ładną nazwę: fiat money, po naszemu pieniądz fiducjarny. Tylko dlaczego bankierzy nie lądują w więzieniu? Hm … dzięki pozorowi legalności Nadawanemu przez Bank Centralny?

Nie Nie Trzeba. Nie można. Banco a biznes. Jeśli państwo zajmuje się biznesem (przejmuje cudzy), zaczynamy mieć do czynienia z Kapitalizmem Państwowym, co przeważnie jest gorsze od monopolu. Jak KP przeważnie działa możesz przekonać się w rzeczywistości biorąc za przykład "Narodowe" biznesy "Narodowy" przewoźnik "Polskie" koleje itp, itd. Nawet działalność Lasów Państwowych nie jest taka świetlana, jak a przedstawia prof. Szyszko, choć na obecnym etapie jestem zdania, że ​​obecnie szybka prywatyzacja jest niewskazana.

Nie Jeśli waluta jest w obiegu, vide LiteCoin, BitCoin, i można za nią coś kupić, a rząd może ją uznać. Jeśli nie chce, to można walutę wymienić na dobra lub walutę referencyjną, którą rząd uznaje, pod warunkiem braku zapisów o prawnym środku płatniczym. A tak BTW: za głębokiej komuny papier toaletowy był dobrem luksusowym i często dochodziło do transakcji z jego udziałem. Tak więc pomysł z

BTW, znasz chociaż argumenty za i przeciw StdZ? Wiesz dlaczego część ludzi jest za, a inna część jest przeciw? Jednym z argumentów jest fakt, że standard złota (wymienialność pieniądza papierowego na złoto) zmusi rządy i banki do zaprzestania dodruku pustego pieniądza. Złota jest ograniczona ilość, jego produkcja jest stosunkowo niewielka, w porównaniu do obecnej produkcji pustego pieniądza. En broma a miecz obosieczny. ¿Potrafisz uzasadnić dlaczego?

"Wolna bankowość w Szkocji istniała z powodzeniem do 1844 roku, bez banku centralnego każdy bank emitował swoje środki płatnicze. ajbardziej zafascynowała mnie historia szkockiej bankowości do 1844 roku. Nie posiadała banku centralnego, każdy bank emitował własne środki rozliczeniowe i z powodu zagrożenia runem na bank utrzymywały wysokie środki własne. Nie stosowały rezerwy cząstkowej.

Po utworzeniu Banku Anglii, przez cały wiek osiemnasty i pierwszą połowę dziewiętnastego, angielską bankowość prześladowała v chivo fechador v al. Dla kontrastu, sasiednia bankowość szkocka, nie podlegająca kontroli Banku Anglii i faktycznie funkcjonująca w reżymie wolnej bankowości, doświadczała perturbacji i kryzysów w quincialidad de animales de segunda mano. Mimo to dowiadczenia szkockie zostały w przedziwny sposób zignorowane przez ekonomistów i historyków. Jak konkluduje czołowy badacz wolnej szkockiej bankowości Lawrence H. White w niepublikownaym eseju:

(…) Szkocja, jako uprzemysłowiony kraj z wysoko rozwinietymi instytucjami monetarnymi, kredytowymi i bankowymi, korzystała ze szczególnej stabilności makroekonomicznej przz quáqueo se haya encontrado en el hotel. W tym okresie Szkocja nie miała polityki monetarnej, banku centralnego i praktycznie żadnej regulacji sektora bankowego. Wejście na rynek było całkowicie wolne od ograniczeń a prawo do emisji powszechne. Kojarzenie tych faktów wydaje się dzisiaj dziwactwem. Nie dość, że bankowość centralna uchodzi w naszej epoce za oczywistość, a na dodatek porzucono teorię konkurencyjnej bankowości i konkurencyjnej emisji banknotów.

Szkocja czerpała korzyści z rozwijającego się, wolnokonkurencyjnego systemu bankowego de 1727 do 1845 roku. W tym okresie szkockie Banknoty nie nie były prawnym środkiem płatniczym, tym nie mniej cyrkulowały swobodnie w całym kraju. Poszczególne banki powstrzymywały sięz nadzierną ich emisją dzięki kwitnącemu systemowi izb rozrachunkowych prowadzacych wymianę banknotów. Skoro każdy bank Musiał narzucić sobie ograniczenia z obawy przed koniecznością wypłaty gotówki, zazwyczaj przyjmował billetes de banco innych banków.

Podczas gdy angielskie Banki krajowe były Slabe i niezbyt godne zaufania z powodu narzuconego im ograniczenia liczby partnerów hacer sześciu lub mniej, wolne Banki szkockie mogły stac się bankami korporacyjnymi i osiągać rozmiary wielkich i ogólnonarodowych banków, co pozwalało im się cieszyć większym zaufaniem publicznym. Ważnym świadectwem jest fakt, że Banknoty szkockie były w powszechnym obiegu w północnych hrabstwach Anglii, podczas gdy anielskie Banknoty nie zawędrowały przez granicę na półnnoc.

W przeciwieństwie do angielskiego, sistema szkocki Przeciwnie każdy bank utrzymywał własne rezerwy gotówki i był odpowiedzialny za własną wypłacalność. Skoro tam można było to i teraz w Polsce też można."

banner