Inwestycje w bitcoin – warto czy nie kupować kryptowaluty – Szybka Gotówka bitcoin official youtube

Najsłynniejsza kryptowaluta świata bitcoin od wielu miesięcy pozwala inwestorom zarobić krociowe zyski – w 2017 roku stopa zwrotu z inwestycji w ten kontrowersyjny instrument finansowy wyniosła 1300%! Szalony wzrost wartości bitcoina kusi wiele osób, którzy widzą w nim szansę na duży zarobek w krótkim czasie. Nie brakuje jednak ekspertów, którzy twierdzą, że jest para niezwykle ryzykowna bańka, która w każdej chwili może pęknąć. Jak jest naprawdę? Czy bitcoin i inne kryptowaluty to bezpieczna inwestycja? ¿Czym dokładnie jest kryptowaluta?

Kryptowaluta a wynalazek ostatnich lat, który związany jest ściśle z nowoczesną technologią informatyczną. Nie jest to bowiem waluta w potocznym rozumieniu, czyli istniejące fizycznie banknoty i monety emitowane przez jakiś centralny bank narodotopéntalo de la mano por la que funciona

Oprogramowanie to oparte jest na technologii blockchain, służącej do przechowywania i przesyłania bloków danych or transakcjach. Kolejne bloki z danymi tworzą łańcuch, który działa na zasadzie peer-to-peer w obrębie rozproszonej sieci komputerów. Brak centralnego komputera z danymi, a zażansowane metody kryptograficzne do zapisywania transakcji zapewniają im pełne bezpieczeństwo. Kryptokoparki, czy skąd się biorą kryptowaluty?

Podobnie jak normalny pieniądz musi być najpierw wyemitowany przez bank centralny, zanim trafi do obiegu, tak i kryptowaluta, mimo że jest jedynie w formie cyfrowego zapisu, musi jakoś powstać. Służy do tego proces nazwany z języka angielskiego „minería”, czyli wydobywanie, kopanie kryptowalut. Cómo llegar a la página principal de la página de inicio, haga clic aquí para ver la página de inicio y la página de inicio. Niezbędne do tego są koparki kryptowalut, czyli komputery o dużych mocach obliczeniowych (oparte na wydajnych kartach graficznych). Osoby użyczające takiego sprzętu do tych obliczeń nazywane są górnikami i w zamian za to otrzymują bitcoiny. Bitcoin – najsilniejsza waluta świata?

Kryptowaluta bitcoin powstała w 2008 r. w odpowiedzi na światowy kryzys finansowy, który podważył zaufanie do systemu bankowego. Za twórcę bitcoina uważa się Satoshi Nakamoto, postać, której tak naprawdę nikt nie widział (niektórzy uważają, że pod pseudonimem tim kryje się grupa naukowców). Funkcjonujący poza Systemem Bankowym bitcoin z założenia ma być więc wolny od spekulacji i jakiegokolwiek odgórnego wpływu, czyli dawać gwarancję bezpieczeństwa rozliczeń. Co więcej, kryptowaluta ta ma być też niepodatna na inflację, ponieważ z góry założono jej maksymalną ilość – 21 milionów. Bitcoin służący do bezgotówkowych rozliczeń poza systemem bankowym okazał się rewolucją. Nie tylko można za jego pomocą zapłacić za różne dobra i usługi, lecz także zarobić, bo bitcoin to dzisiaj przede wszystkim instrument inwestycyjny. Na rynku zapanował prawdziwy szał – rosnący kurs kryptowaluty przyciąga kolejnych inwestorów, co napędza całą machinę kolejnych rekordów. Czy warto inwestować w bitcoina?

Rekordowe ceny bitcoina (pod koniec 2017 r. Jego wartość wynosiła już kilkanaście tysięcy dolarów amerykańskich) wywołują coraz większe obawy o nieuchronne załamanie zaursan kursu. W końcu przecież kupujący zechcą zrealizować zyski i wówczas cena Kryptowaluty może spaść na łeb i szyję. Z inwestycją w bitcoina, podobnie jak w Inne Kryptowaluty, wiąże się szereg ryzyk, do których należą:

Największym ryzykiem jest oczywiście ryzyko wahań kursu – nie jest jednak ono większe niż przy handlu normalnymi walutami na rynku Forex, czy pzy handlu innymi instrumentami finansowymi. Warto jednak o tym ryzyku pamiętać, ponieważ inwestycja w bitcoiny lub inna kryptowalutę może skończyć się utratą nawet wszystkich zainwestowanyanych pieniędzy.

Przed pozostałymi ryzykami można się zabezpieczyć, czyli przede wszystkim kupować bitcoiny (BTC) na sprawdzonej giełdzie (kupuje się je online za normalną walutę np. złotówki), która cieszy się dobrymi opiniami i stosuje wszystkie forz zpipieczeń transakcji (podstaw) pod pod Bardzo ważne jest również, por w odpowiedni sposób przechowywać zakupione bitcoiny. Por favor, haga clic aquí para descargar, haga clic aquí fuera de línea, czyli portfele sprzętowe np. w postaci klucza USB oraz „billetera de papel”, zawierające unikalny adres bitcoin oraz kod QR, które można także wydrukować i przechowywać z dala od komputera.

banner