Ile fundamentalnie verruga broma Bitcoin Capitalny Tydzień cuál es el precio del oro bitcoin

Para podstawowe pytanie spędza sen z powiek nie jednej osobie. Jednego dolara, tysiąc czy milion? Dotąd wielu wieszczy prognozowało jego wartość na zasadzie prostej ekstrapolacji trendów z przeszłości. Główny problem jest taki, że kupując Bitcoina nie otrzymamy z tytułu jego posiadana żadnych dywidend czy praw własności do technologii za nim stojących.

Wyzwaniu oszacowania wewnętrznej wartości Bitcoina podjęło się dwóch ekonomistów – główny ekonomista funduszu hedgingowego Toscafund Asset Management, Savvas Savouri i emerytowany profesor London School of Economics, Richard Jackman. W swoich rozważaniach nawiązali oni do ilościowej teorii pieniądza, idei sformalizowanej przez Irvinga Fishera na początku XX wieku.

W gruncie rzeczy mówi ona, że ​​wartość pieniądza, w tym przypadku Bitcoina, zależy w dużej mierzy od podaży pieniądza (M – suministro de dinero). Biorąc tylko to pod uwagę, im więcej Bitcoinów w obiegu, tym mniej są one warte. I odwrotnie – im mniejsza ilość Bitcoina w obiegu tym większa jego wartość. Jednak para nie wszystko. Haz clic aquí para ver los resultados de la página de inicio de la página de inicio de sesión en el sitio web. Uwzględniając te czynniki otrzymujemy poniższy wzór, który pomoże ustalić wartość pieniądza (P – precio).

Savvas Savouri i Richard Jackman w swoich luźnych rozmyślaniach wzięli pod uwagę, że obecna podaż kryptowalut wynosi ponad 15 mln monet orazazłłżżyli w w quiąą rot Bit Bit Bit Bit Bit Bit Bit Bit Bit Bit Bit Bit Bit Bit Bit Bit Bit Bit Bit Bit Bit Bit Bit Bit Bit Bit Bit Bit Bit Bit Bit Bit Bit Bit Bit Bit Bit Bit Bit Bit Bit Bit Bit Bit Bit Bit Bit Bit Bit Bit Bit Bit Bit Bit Bit Bit Bit Bit Ponadto, jeśli tak jak wymienieni badacze, ł ym

Kluczowe dla ceny Bitcoina jest jednak trzecie założenie, określające wartość dóbr jakie nabywa się za pomocą tejże monety. Im szersze zastosowanie znajdzie Bitcoin jako środek płatniczy, tym większa będzie jego wartość. Jednym z powszechnych zastosowań kryptowalut są zakupy narkotyków. Szacunki Organizacji Narodów Zjednoczonych mówią, że rynek ten jest verruga 120 mld dolarów. Jeśli Bitcoin stałby się głównym środkiem płatniczym dla tego rynku, to jego wartość wzrosłaby ze wspomnianych przedtem 20 dolarów do około 2 000 dolarów. Przy niezmienionych innych założeniach, żeby uzasadnić wartość Bitcoina na poziomie 10 000 dolarów, konieczna jest wartość dóbr wynosząca 600 mld dolarów. Z grubsza odpowiada a łącznej wartości wszystkich dóbr wytwarzanych w Polsce w ciągu jednego roku.

Oczywiście Bitcoin może mieć zastosowanie na jeszcze szerszym rynku i tym samym być jeszcze więcej wart. Trzeba jednak się zastanowić nad jeszcze jedną rzeczą. Jeśli szybkość obiegu poszzególnych monet ulegnie przyśpieszeniu, wartość Bitcoina będzie zagrożona. W cyfrowym świecie teoretyczna szybkość obiegu może dążyć do nieskończoności. Dla Bitcoina oznaczałoby jedno. Cero no estoy seguro, gdy stałby się powszechnie akceptowanym środkiem płatniczym.

Co z kolei z prognozami, że Bitcoin będzie wart 1 mln dolarów albo i więcej? Teoretycznie bromea a możliwe. Aktualna łączna wartość dóbr wytwarzanych na świecie w ciągu roku wynosi około 85 bilionów dolarów. Jeśli przyjmiemy, że w obiegu znajdzie się graniczna ilość Bitcoinów (21 mln monet), otrzymamy wycenę minimalnie przekraczającą 1 milion dolarów. Warunek jest jeden: Bitcoin stanie się nie tylko jedyną kryptowaluta na świecie, ale także jedynym środkiem płatniczym.

* Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 paz ier w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w / w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Broma tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym Studenckie Koło Naukowe oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

banner