Ikona Marylin Monroe (QUIZ) – Mobilni.pl costo de monero

Kim Tak Naprawdę była rubia piękność, ikona kina, ponadczasowa marka? Marilyn monroe to największe nazwisko w świecie filmu i show-biznesu, a z drugiej strony największa zagadka i tajemnica. Jej historie przybliża nam Sarah Churchwell wydanej właśnie przez Wydawnictwo Marginesy książce „retoque Marilyn monroe“. Zanim sięgniecie po tą fascynującą lekturę sprawdźcie swoją wiedzę w naszym quizie.

Czy jest możliwe odpowiedzieć sobie na pytanie kim była Marilyn monroe? Jedna z najbardziej niedocenionych aktorek w historii kina, która właściwie ciągle odgrywałła tę samą rolę. Rolę głupiej, acz seksownej blondynki. Mówiono o niej, że jest sztucznie stworzonym obiektem męskich marzeń. W rzeczywistości rzadko spotykana ogromna inteligencja i wrażliwość, którą musiała ukrywać. Jej rolą życia była rubia leyenda, seksbomba, chociaż miała tak wiele szans na zaistnienie w zupełnie innym świetle. Odrzuciła wiele niezwykle istotnych, filmowych propozycji m.in. w „Śniadaniu u Tiffany’ego”, „Słodkej Irmie” czy „Obławie” z Marlonem Brando. Jej odrzucone rolę z chęcią przyjmowały koleżanki jak Sophia Loren, Audrey Hepburn, Jane Fonda czy Shirley MacLaine. A może to nie ona rezygnowała z tych istotnych ról, tylko jej w tym pomagano, zniechęcano tak por przypadkiem nie zachwiała wyimaginowanego dla tłumu mitu o boskim stworzeniu?

Kolejnym spojrzeniem na jej tajemnicze życie jest książka Sarah Churchwell, wydana w tym roku przez Wydawnictwo Marginesy. Nie jest to na szczęście jedno z wielu wydawnictw powielających jej historię. Autorka stara się dociec z rzetelną skrupulatnością prawdy. Najważniejsza jest odpowiedź na pytanie: jaka była jej właściwa twarz? Pisarka zagląda w przeszłość jeszcze do momentu kiedy Marilyn nie była Marilyn, ani blond pięknością. A przenikliwy i wstrząsający portret wielkiego przemysłu filmowego, różowowego Hollywood, w którym trzeba się stworzyć na nowo por zaistnieć i przetrwać. Te narodziny zaczęły się m.in .; od pamiętnej sesji i wydania albumu Convertirse en Marilyn autorstwa Andre de Dienesa. W recenzji amerykańskiego Newsweeka napisali o jej przemianie z nieznanej filigranowej dziewczynki w legendę za życia. Para było z pewnością coś nieludzkiego. Ona nie była zwykłym człowiekiem. Zresztą z czasem ta ikoniczność Monroe całkowicie ją zagubiła, mówiło się, że jest popularniejsza od Chrystusa. Nie miała szans na przetrwanie, a może, jak głosi wiele teorii, została usunięta jako niebezpieczny element politycznej gry, w którą się z czasem wplątała. Jej ciało znaleziono 4 sierpnia 1962 roku. Dzień wcześniej udzieliła ostatniego wywiadu dla magazynu Vida, powiedziała w nim: Stale zderzam się z podświadomością innych ludzi. Ir a la página de inicio de sesión Pytań pomoże wam z pewnością książka Churchwell, którą już w następnym tygodniu będzie mogli wygrać – ¡Hola, Facebook! Tym czasem sprawdźcie w naszym Quizie ile wiecie o Marilyn monroe?

banner