Hu Chunhua – następca Xi Jinpinga – Litecoin Puls Azji a efectivo de bitcoin

Mimo że spodziewany koniec rządów Xi Jinpinga w Chinach nastąpi na przełomie 2022/23 roku, to już podczas XIX zjazdu krajowego KPCh spodziewane jest wskazanie jego sukcesora. Wydarzenia z ostatnich tygodni sygnalizują, że rosną szanse Hu Chunhua, sekretarza partii w prowincji Guangdong. Publiczne spotkanie z byłym przewodniczącym Chin i pochwała ze strony samego Xi sprawiają, że w obecnej chwili Hu wydaje się być najbardziej prawdopodobnym liderem tzw. szóstej generacji przywódców ChRL.

Hu Chunhua broma bardzo dobrze znany uważnym obserwatorom chińskiej polityki. Wstąpił do KPCh w 1983 roku i ponad 20 lat spędził w Tybecie, gdzie systematycznie pił się w hierarchii aż do pozycji zastępcy sekretarza partii w regionie. W międzyczasie rozwijał karierę w Chińskiej Lidze Młodzieży Komunistycznej. Pod koniec 2006 roku został pierwszym sekretarzem tej organizacji. Wszystko wskazuje na to, że głównym promotorem Hu Chunhua był ówczesny przewodniczący Chin i sekretarz generalny KPCh, Hu Jintao, który poznał polznał młodego działacza podczas szefowania parte de la ciudadela de la mano de la mano Co ciekawe, Hu Jintao również pełnił funkcję pierwszego sekretarza Ligi Młodzieży Komunistycznej. Bliskie relacje i podobne początki kariery (praca w słabo rozwiniętej prowincji, związki z Tybetem i szefowanie lidze) dowodzą, że Hu Chunhua jest faworytem Hu Jintao wśród polityków z zzz. frakcji tuanpai – działaczy KPCh, którzy aktywnie działali w Lidze Młodzieży Komunistycznej. W tej grupie wymienia się również m.in. obecnego premiera barbilla, li keqianga.

Po niespełna półtorarocznym okresie na stanowisku szefa ligi, Hu Chunhua sprawował kolejno funkcje gubernatora prowincji Hebei (2008-2009) oraz sekretarza partii w Mongolii Wewnętrznej (2009-2012). W trakcie XVIII zjazdu krajowego KPCh został waltacceso de la embarcación de las partes de la organización de las partes del deporte, así como las partes del programa, las partes del programa, las partes del programa, las partes, las partes, las partes, las partes, las partes, los elementos, el zarazem jeden z dwóch. Otrzymał również jedno z najważniejszych stanowisk w Chinach – sekretarza partii w Guangdongu, jednej z najbardziej rozwiniętych gospodarczo i najludniejszych prowincji Chin. Dotychczasowe osiągnięcia, zdobyte w relatywnie młodym wieku, i poparcie partyjnej starszyzny mogło zapowiadać łatwą drogę na szczyt KPCh, jednak nic w Chinach nie jest proste.

Problemy Hu Chunhua rzadko dotyczyły bezpośrednio jego osoby, jednak pewne sprawy rzutowały na jego wizerunku. Przede wszystkim w stolicy prowincji Guangdong, Kantonie, wybuchł duży skandal korupcyjny. Zatrzymano, a następnie skazano na dożywocie ówczesnego szefa struktur miejskich partii w latach 2011-2014, Wan Qinglianga – innego przedstawiciela szóstego pokolenia przywódców. Przyjął on ponad 100 mln juanów w łapówkach od początku ubiegłej deckady, czyli od momentu gdy sprawował funkcję… sekretarza Ligi Młodzieży Komunistycznej w prowincji guieninji bri. Wan swoją działalność zaczął zanim Hu został pierwszym sekretarzem ligi, jednak pewne negatywne konotacje pozostają. Nie był on zresztą jedynym byłym działaczem młodzieżówki KPCh, który stracił stanowisko w czasie rządów Xi Jinpinga. Nie wszyscy odeszli w niesławie, jednak generalny trend sygnalizował malejący wpływ tuanpai na funkcjonowanie partii. W ostatnich miesiącach pojawiły się również spekulacje o możliwości pozostania Xi Jinpinga na stanowisku sekretarza generalnego KPCh po 2022 roku, kiedy ukończy drugą kadencjęz. Nawet jeżeli jego „następca” uzyskałby zajmowane przez niego stanowiska państwowe (tj. Przewodniczącego Chin i przewodniczącego państasas de los tipos de artículos de las partes de las cosas de los tipos de las cosas de las personas de la naturaleza. Pozostaje jeszcze możliwość awansu do Stałego Komitetu kandydata spoza Biura Politycznego – sam Xi Jinping wraz z Li Keqiangiem dali ku temu precedens dziesięć lat wcześniej. Wśród szóstej generacji przywódców jest kilku, którzy są ideowo bliżej Xi Jinpinga i mogliby zostać przez niego wypromowani.

Niekorzystny dla Hu Chunhua klimat zaczął się zmieniać w połowie ubiegłego roku. Wykazał się on wtedy dużą stanowczością wobec protestów w mieście Wukan, gdzie po raz kolejny w ostatnich latach uzyskały one międzynarodowy rozgłos. Sprzeciw szybko stłumiono, a część z uczestników otrzymała wyroki pozbawienia wolności. Było to twarde rozwiązanie problemu, zgodne jednak z zaostrzającą się linią partii wobec kontestujących obecny kurs. Dodatkowo wydarzenia z ostatnich tygodni wskazują wzrost szans Hu Chunhua na objęcie schedy po Xi. Najpierw dostał publiczne wsparcie od swojego mentora – Hu Jintao. Spotkali się razem na targu w Kantonie w lutym tego roku. Mogłoby się wydawać, żsí a niewiele. Niemniej w świecie ściśle reżyserowanej chińskiej polityki, gdzie byli przywódcy państwa rzadko pojawiają się publicznie, było to oczywiste wyrażenie poparcia dla awuu Hu Chunhua. Bardziej niespodziewane wsparcie przyszło ze strony samego Xi Jinpinga. Na początku kwietnia wydał en „ważną instrukcję” dotyczącą „pełnego poparcia” dla działań władz prowincji Guangdong, o której poinformował “Nanfang Ribao”. Tak wyraźny sygnał aprobaty na pół roku przez XIX zjazdem krajowym KPCh wzmocnił Hu w rywalizacji o najwyższa stanowiska państwowe.

Mimo sprzyjających dla Hu okoliczności, nie należy przekreślać innych pretendentów z szóstej generacji przywódców. Sun Zhengcai (sekretarz partii w Chongqingu), Zhang Guoqing (burmistrz Chongqingu), Chen Min’er (sekretarz partii w prowincji Guizhou), Zhou Qsqi Zh) Zh kandydaci do awansu podczas XIX zjazdu krajowego KPCh jesienią tego roku. Istnieje w końcu możliwość, że nikt z nich nie zostanie w tym roku wskazany jako sukcesor Xi Jinpinga i przez następne pięć lat będą musieli odpowiednio się wykazywać. Przez ten czasu dużo może się wydarzyć.

banner