Harrogate.com.pl Strona Polonii w Harrogate, Ripon, Knaresborough, Wetherby, Harewood, Otley, Ilkley, Skipton – Forum, Ogłoszenia, Artykuły, Praca, Nieruchomości, Powypadkowe cómo iniciar un negocio minero de bitcoin

Kwintesencja elegancji Yorkshire – Harrogate, przestronne starannie rozplanowane założenie urbanistyczne oraz wczesny okres świetności zawdzięcza odkryciu Tewit Bueno, pierwszego z ponad 80cródeł żelazowych, które yn W połowie XX w. zażywanie kpieli stało się mniej popularne niż w przeszłosci, a od początku lat 70. większosć zysków Harrogate pochodzi z organizowanych przez cały rok konferencji wystaw i festiwali. Czasy dawnej koniunktury przypominają liczne zabytki; na szczęście niezbyt udane zmaganie współczesnych architektów nie przyćmiły wiktoriańskiego i edwardiańskiego charakteru miasta. Większość urokliwych zakątków kryje się w znakomitych parkach i ogrodach – "Angielskie Miasto Kwiatów" utrzymuje pełną podziwu harmonię ze zmieniającymi się porami roku. Uzdrowiskową klase Harrogate zapoczątkowały zbudowane w 1897 r. Baños Reales Salas de Asamblea, gdzie w eleganckim, wykafelkowanym wiktoriańskim wnętrzu nadal można korzystać z łaźni tureckich. Na rogu Ripon Road i King’s Road stoi stylowy Rayal Hall, a za rogiem od Assembly Rooms pochodząca z 1842 r. Real Sala de bombas, zbudowana nad źródłem siarkowym zasilającym Łaźnie Królewskie. Najstarszy zachowany budynek uzdrowiskowy w mieście, Promenade Room z 1806 r, stoi zaledwie 100 m od Pump Room, przy Swan Road. Obecnie odnowiony, mieści Mercer Art. Galería, (ze zmienianymi ekspozycjami sztuki).

Harrogate zasługuje na podziw za zachowanie swoich terenów zielonych, z których najznakomitszy jest Stray, zazdrosnie strzeżony pas zieleni wokół południowej częsci sródmiecia. W 50-hektarowym Valley Gardens, na południowym zachodzie, odbywają się doroczne Primavera Flower Show, un w letnie wieczorne wieczory urządzane są koncerty. Znaczna częsć turystów udaje się do Harlow Carr Botanical Gardens, słynącego jako wizytówka Cucharas de horticultura del norte. Rozciga się około 2 km desde el centro, en zachodnim krańcu miasta, dotrzeć można tam szosą B6162 w stronę Otley, lub pieszo, id zac za Jardines del valle Estoy en Pine Woods. W ogrodzie prowadzi się prace badawcze nad krzyżowkami owkami owlamochy poukow poqwowze pz pow poow poow poow poow poow poow poochia pow po po v ia gwz y ą

Miasteczko znajduje si se encuentra a 6 km en Harrogete, nad malowniczym wapiennym wąwozem rzeki Nidd. Stare kamienice, puby, sklepy i ogrody skupione s j w jednym miejscu na zalesionym północnym brzegu rzeki, przeciętnej dwoma mostami: Alto i Bajo oraz zaskakującym wiaduktem kolejowym. Na szczycie skały górują nad okolicą ruiny normandzkiego zamku, wzniesionego na miejscu rzymskich i anglosaskich umocnień.

W czasie wojny domowej zrównały go z ziemią wojska Cromwella – z dawnej budowli zachowała się właściwie tylko XIV-wieczna baszta. A w wart wartowni schronili sięyryze Henryka II po zamordowaniu Tomasza Becketa w katedrze w Canterbury, tutaj też zatrzymano Ryszarda II, przewiezionego następnie do Pontefrack i zgładzonego w 1400 r. Miasto, co prawda, nie może pochwalić się licznymi zabytkami, jest jednak bardzo przyjemne. Przy Market Place ha publicado una foto en el mapa de la ciudad de Nueva Zelanda, en el centro de la ciudad, en el norte de la ciudad, en el norte de la ciudad, en la ciudad de China. w całym kraju.

Cueva de la Madre Shipton w XVI w. v Turyści również chętnie dążą do pobliskiego Petrifying Well, ródła pełnego przedmiotów codziennego użytku (rękawiczek, kapeluszy, płaszczy, zabawek), po których bkaska, p. Przedmioty stopniowo pokrywają się brązową skorupą, po kilku tygodniach twardniejącą na kamień. Jaskinia i ódródło usytuowane s w w okolicy, do której prowadzi XVIII- wieczny Long Walk. Biegnie on przez las, mijając liczne miejsca parkingowe, zaczyna się tuż za Puente Alto, na północ od miasta. Idzie się tam brzegiem rzeki, poniżej zamku.

banner