Harley-Davidson Club, Lublin – historia H-D litecoin chart todo el tiempo

Za początek fabryki Harley-Davidson® uważa się rok 1903, w tym bowiem roku został zbudowany i przeznaczony do sprzedaży pierwszy motocykl. Założycielami Fabryki por William S. Harley y Arthur Davidson. Początkowo manufaktura mieściła się w małej drewnianej szopie. Wkrótce przyłączył się do nich brat Arthura – Walter i w ten sposób powstała firma Harley-Davidson® Motor Company. Poniżej kilka dat.

1903 – data uważana za początek słynnej marki motocyklowej z Milwaukee.W tym roku William Harley i Arthur Davidson zbudowali pierwszy motocykl przeznaczony do sprzedaży. Pierwsze motocykle były wyposażone w silniki o pojemności 400 cm o mocy 3KM. Pojazd osiągał przyzwoitą jak na tamte czasy prędkość 40km / h. Jednostka napędowa okazała się jednak zbyt słaba por radzić sobie z bardziej stromymi wzniesieniami. W kolejnych modelach przeznaczonych już do sprzedaży powiększono średnicę cylindra i skok tłoka, średnicę rur, z których wykonano ramę powiększono tak por wyeliminować ryzyko pękiá chi chi chi chi uchi Wzmocnione również zostały hamulce. Od początku produkcji firma stawiała na jakość o czym może świadczyć fakt, że jeden z pierwszych H-D pokonał 128 000km bez większych problemów!

1909 – pierwsze zastosowanie silnika V-Twin (o pojemności 810 cm3) .Cechą charakterystyczną widlaków Harleya było rozchylenie cylindrów pod kontem 45 stopni. Od tej pory jednostki napędowe V2 zaczęły powoli wypierać „single” głównie z powodu lepszych osiągów (większy moment obrotowy) i mniej skomplikowanej konstrukcji. Zastosowano również nowoczesny jak na owe czasy rozrząd mieszany tzn. Miał on górny zawór ssący i dolny wydechowy.

1928 – rozpoczęcie produkcji modeli JH i JDH (1000 i 1200cm3). Silnik tych maszyn wywodziły się wprost z maszyn wyścigowych. Por la mañana odlewane z dodatkiem magnezu co pozwoliło na podniesienie sprężania i obniżenie masy. Zawory ssące miały podwójne sprężyny dzięki czemu wzrosła szybkobieżność jednostki napędowej. Poprawiono również użebrowanie głowicy i wzmocniono pompę olejową. Motocykle te jako pierwsze spod znaku H-D zostały wyposażone w przedni bębnowy hamulec.

1936 – modelo przełomowy EL 61 OHV z nowym silnikiem Knucklehead (V2, górnozaworowy, chłodzony powietrzem). Silniki były produkowane w dwóch wersjach: normalna i o zwiększonym stopniu sprężania. Od tej pory pracowały one z czterostopniową skrzynią biegów. Był a pierwszy motocykl Harleya, który został wyposażony w konsolę wraz z szybkościomierzem, stacyjką i lampkami kontrolnymi umieszczoną na zbiorniku paliwa. Kolejną nowością w tym modelu był zamknięty obieg oleju z oddzielnym zbiornikiem. Są a cechy szczególne niektórych modeli produkowanych do dziś.

1941 – Wprowadzenie na potrzeby armii modelu WLA. Motocykle te były wyposażone w sakwy, gmole, aluminiowe głowice, mokry filtr powietrza i siatkowy filtr oleju. Malowane były w kolorze “verde oliva”. Podczas drugiej wojny stał się jednym z najpopularniejszych motocykli na froncie. Silnik: dolnozaworowy, dwucylindrowy, V-45, pojemność- 739 cm, moc-24 KM

1942 – Imagen de producto de armii modelu XA. Motocykl ten był wierną kopią maszyn niemieckich walczących na froncie (BMW R 71). Miał on dolnozaworowy silnik typu „bokser” o pojemności 750 cm3, który osiągał moc 23 KM. Napęd tylnego koła powierzono czterostopniowej skrzyni biegów i praktycznie bezobsługowemu i bardzo trwałemu wałowi kardana. Tylne koło było resorowane za pomocą suwaków. Silnik był chroniony od spodu płytą metalową.

1957 – modelo XL Sportster. Silnik górnozaworowy o mocy 40 KM. Diez motocykl Harleya jest najdłużej produkowanym modelem. Jego produkcja trwa do dnia dzisiejszego. Był on swoją budową zbliżony do modelu K i miał stanowić odpowiedź na konkurencyjne brytyjskie maszyny, które w tamtych latach poważnie osłabiały pozycję H-D w USA. Skrzynia biegów, sprzęgło i silnik miały wspólną obudowę.

banner