Gotówka czy Bitcoin ABC inwestowania Finanse osobiste bitcoin ethereum predicción de precios litecoin

Według ostatnich ankiet opublikowanych w internecie Polacy za najbardziej bezpieczne formy lokowania kapitału uważają: ziemię, złoto, gotówkę w domu i mieszkania. Lokaty bankowe są dopiero na piątym miejscu. Obligacje i akcje przegrały z kretesem. Branża finansowa na pewno nie jest z tego faktu zadowolona, ​​ale moim zdaniem sama siê do tego stanu przyczyniła w ostatnich latach. Wydaje się, że w czasach kryzysu i spadku zaufania cenimy tylko to, co mamy w garści (fizycznie namacalne) i nad czym posiadamy prawie całkowitą kontrolęz. Lubimy proste i zrozumiałe formy lokowania pieniędzy, które nie wymagają wiedzy finansowej z wyższej półki ani lokowania swoich ciężko zarobionych pieniędzy przy udziale pośrednika finowowowai. ¿Czy para bromear prawda?

Oczywiście nie należy za bardzo wierzyć ankietom, bo człowiek jest istotą bardzo skomplikowaną wewnętrznie. W polityce często bywa, że ​​w sondażach dany wyborca ​​deklaruje oddanie swojego głosu na określonego kandydata a w rzeczywistości skreśla innego. W inwestycjach czasami też jest podobnie. Także forma ankiety i zadawane pytania mogą mieć duże znaczenie. Może bezpieczeństwo kojarzy się tylko z tymi prostymi formami lokowania?

Tak naprawdę, a gotówka może być także bardzo niebezpieczna, kiedy przykładowo panuje wysoka inflacja lub hiperinflacja, albo rząd uchwali wymianę pieniędzy. Także posiadacze ziemscy mogą zostać wywłaszczani ze swojego majątku a złoto zdelegalizowane. Polityka podatkowa też ma duże znaczenie i może promować pewne formy lokowania kosztem innych. Wszystko wydaje się możliwe i tak naprawdę nie ma odpornych na ryzyko inwestycji. Bezpieczeństwo w finansach stało się pojęciem bardzo względnym.

Ostatnia historia na Cyprze tylko a potwierdziła. Ten podatkowy raj przyciągał kapitał z całego świata. Wydawało się, że pieniądze na lokatach mogą spać spokojnie. Niestety Cypr przeinwestował i aby wyjść z tejer opresji postanowił sięgnąć po pieniądze deponentów. Z dnia na dzień bezpieczne lokaty stały się bardzo niebezpiecznymi. Wyparowało także zaufanie do systemu bankowego. Oczywiście życie nie znosi próżni i w internecie zaczął robić furorę pieniądz elektroniczny (wirtualny). Ten pieniądz na razie jest wolny od wpływów państwa i banków centralnych. Jednym z nich jest Bitcoin, którego maksymalna emisja (wydobycie) nie może przekroczyć 21 milionów sztuk. Wprowadził ir Satoshi Nakamoto i tak naprawdę nie wiadomo, kto za tym stoi ?! Bestan a waluta wirtualna, którą można legalnie wymienić na tradycyjną walutę oraz płacić w internecie. Haga un comentario sobre Internet Bitcoina (Mt.Gox). Niestety ta giełda pokazała także słabość tej waluty. Ostatnio obserwowaliśmy pęknięcie bańki spekulacyjnej – patrz wykres poniżej.

Niestety w czasie tego krachu, zlecenia wymiany na tradycyjną walutę nie były zawsze realizowane na czas lub po niekorzystnym kursie. Ale to i tak jeszcze małe zmartwienie. Największym ryzykiem jest oczyszczenie naszego portfela elektronicznego za pomocą wirusa albo długotrwałe odcięcie nas od sieci. Gdyby tak zlikwidowano walutę papierową, to musielibyśmy się zdać całkowicie na nowoczesną technologię. Czyżby nie było od tego odwrotu?

banner