Gorzów – O współpracy z amerykańską armią – informacje, ogłoszenia, praca ltc glodok jakarta barat

Zgodnie z ceremoniałem policyjnym, w nabożeństwie uczestniczyła Policyjna Asysta Honorowa z KOMPANIA Honorową oraz Pocztem Sztandarowym Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp., Pocztami Sztandarowymi Komend Miejskich i Powiatowych Policji województwa lubuskiego, Posterunkiem Honorowym, Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji que Wrocławiu oraz Asystą z wieńcami i odznaczeniami .

Podczas Liturgii I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. En sp. Krzysztof Sidorowicz odczytał rozkaz Komendanta Głównego Policji o pośmiertnym mianowaniu podinsp. Piotra Tomkiewicza na wyższy stopień służbowy. Oddając cześć i szacunek oraz wspominając zmarłego tragicznie na służbie Policjanta, głos zabrali: Dyrektor Gabinetu Komendanta Głównego Policji mł. En sp. Sławomir Litwin, który odczytał list Komendanta Głównego Policji; Wojewoda Lubuski, pan Władysław Dajczak; Komendant Powiatowy Policji w Żaganiu insp. Artur Kamiński oraz sierż. Małgorzata Trofimowicz z Komisariatu Policji w Szprotawie, która odczytała dedykowany zmarłemu wiersz pożegnalny.

Kondukt żałobny, wraz z Policyjną Asystą Honorową, odprowadził śp. mł. En sp. Piotra Tomkiewicza do miejsca spoczynku na cmentarzu komunalnym w Żaganiu. Po odmówieniu przez duchownego egzekwii pogrzebowych, z pełnymi honorami, nastąpiło złożenie ciała do grobu oraz trzykrotna salwa honorowa. Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp. En sp. Jarosław Janiak przekazał żonie śp. Piotra Tomkiewicza flagę okrywającą trumnę. Komendant Powiatowy Policji w Żaganiu wręczył wdowie odznaczenia, a na ręce 11-letniego syna zmarłego Policjanta uroczyście złożył czapkę gabardynową. Składaniu wieńców towarzyszyły podniosłe dźwięki werbli.

W ubiegłym tygodniu w Przytocznej reaktywowano i uroczyście otwarto Posterunek Policji. Potrzebę ponownego jego funkcjonowania zgłaszali mieszkańcy gminy podczas licznych konsultacji społecznych. Zgłaszali wtedy, że codzienny kontakt z policjantami pozwoli im zasięgnąć rady w problematycznych sytuacjach, zgłosić swe uwagi i rozterki oraz podnieść poziom bezpieczeństwa oraz jego zopzuzz W ciągu pierwszych dni policjanci są bardzo często odwiedzani w swojej nowej siedzibie. Mieszkańcy chętnie spotykają się z dzielnicowymi, oglądają pomieszczenia i mówią o swoich problemach.

Widać już pierwsze efekty pracy policjantów. Zgłosiła się do nich pokrzywdzona, która jeszcze w ubiegłym roku straciła laptopa. Policjanci ustalili, że kobieta spłacała raty za komputer, którego nie użytkowała, bo został przywłaszczony przez inną osobę. Z uwagi na brak czasu, zaganianie i znaczna odległość od Komisariatu Policji w Skwierzynie, przez wiele miesięcy nie zgłosiła tego faktu organom ścigania. Dzięki temu, że posterunek powstał w jej miejscowości, bez problemu dotarła do policjantów, aby zgłosić ten fakt. Mundurowi nie potrzebowali dużo czasu. Zatrzymali mężczyznę i odzyskali przywłaszczonego laptopa. Okazało się, że mężczyzna zdążył go już zastawić w lombardzie. Komputer warty 2 tys. złotych niebawem wróci do właścicielki.

Wczoraj (21 marca) w hali I Zespołu Szkół we Wschowie odbył się Turniej o Puchar Przechodni Komendanta Powiatowego Policji we Wschowie. Tegoroczna zabawa składała się z trzech konkurencji. Można było przyglądać się i kibicować drużynom piłki nożnej dziewcząt i chłopców, drużynom koszykówki, a także drużynynom strzeleckim. W samych zawodach uczestniczyło około 120 reprezentantów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całego powiatu wowschowskiego, którym kibicowało dużo więcej młodzieży. Dla zainteresowanej młodzieży chcącej w przyszłości włożyć niebieski mundur stworzone było stanowisko informacyjne, promujące lubuską Policję.

Puchar Komendanta Powiatowego Policji we Wschowie w tym roku trafił do Gimnazjum nr 2 we Wschowie. Reprezentacja gimnazjalistów zajęła pierwsze miejsce. Na drugim miejscu uplasowali się uczniowie I Zespołu Szkół we Wschowie, na trzecim reprezentanci I Liceum Ogólnokształcącego we Wschowie. Dziękujemy władzom samorządowym, wszystkim osobom, które przyczyniły się do sukcesu wczorajszego turnieju za wsparcie i zaangażowanie. Turniej zakończył się meczem finałowym w siatkówkę-mundurowi kontra nauczyciele. Tym razem drużyna niebieskich zwyciężyła. En sp. Tomasz Kłosowski – szef wschowskich policjantów podsumował tegoroczną edycję turnieju:

„Nie chcemy, ¿te gustaría turniej kojarzył się z dniem wagarowicza, bo też zależy nam, aby policja kojarzyła się z integracją z młodzieżą, bo przecież wśród wielu zadań, mamy też profilaktykękie. St pd pomysł na a, aby tego dnia młodzież z całego powiatu rywalizowała ze sobą w różnych konkurencjach sportowych. Dla samej wschowskiej policji jest to też okazja do promowania nowych aplikacji, takich jak ,, Dzielnicowy bliżej nas", ,, Krajowa mapa zagrożeń" Oraz, Moja Komenda".

banner