GMV presenta Bitcoin i Blockchain en INACAP minería de bitcoin gratuita sin inversión

Od wielu już lat kryptowaluty wzbudzają ogromne zainteresowanie, a spekulacje na temat możliwych manipulacji w celu zmiany wartości niektórych z nich sprawiły, une a zainteresowanie ponownie siie uni oi ziuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu ja ja ja ja ja ja ji sei chi seuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu ola bbcuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu o un chanch chani fieran se encuentren en la ciudad de la ciudad de Pekin, Nueva Zelanda, Estados Unidos de América del Norte. Bitcoinów dotyczą liczne mity, np., Że można się na nich wzbogacić praktycznie bez inwestycji czy też że można sobie za nie kupić Lamborghini.

Na ten właśnie temat mówił Carlos Sahuquillo, konsultant ds. bezpieczeństwa w GMV Secure e-Solutions, en seminarium zatytułowanym „Cyberbezpieczeństwo: zagrożenia XXI wieku”, zorganizowanym przez chilijski Uniwersytet Technologiczny INACAP Oraz Brygadę ds. Przestępstw Gospodarczych (BRIDEC) chilijskiej Policji Śledczej (PDI). Głównym celem seminarium było zwiększenie świadomości na temat znaczenia cyberbezpieczeństst oraz zagrożeń związanych z technologiami takimi jak Blockchain czy z kartami kredytowymi.

Specjalista z GMV wygłosił prelekcję zatytułowaną “Czy mogę wzbogacić się na kopaniu bitcoinów?” pojawiły się bitcoiny, o technologii, która za nimi stoi, jak również o zagrożeniach związanych z inwestowaniem w kryptowaluty.

Aby zrozumieć, jak funkcjonuje bitcoin, należy poznać technologię Blockchain, na której opierają się wszystkie kryptowaluty, i która jest czymś w rodzaju księgi rachunkowej podzielonej między wszystkich uczestników łańcucha. Blockchain rozproszona baza danych, zdecentralizowana i zakodowana, której ideą było zastąpienie tradycyjnych pieniędzy fiducjarnych oraz stworzenie nowego, własnego systemu bankowego i rejestrowego. Obecnie technologia ta jest znacznie bardziej wszechstronna i może być stosowana w bardzo różnych obszarach, nie tylko do generowania kryptowalut.

Główne ryzyko inwestycji w bitcoinach to brak stabilności tej waluty. Pod koniec ubiegłego roku, w grudniu 2017 r., Cena bitcoina wynosiła około 20 tys. dolarów, obecnie wynosi 7,5 tys., ale dokładnie rok temu bitcoin kosztował mniej niż 1,4 tys. dolarów. Tak więc dla tych, którzy nabyli bitcoiny rok temu, była bardzo korzystna inwestycja. Z drugiej strony istnieją inne zagrożenia, takie jak niedawny cyberatak en protokół jednej z kryptowalut (Verge (XVG)), wyniku którego hakerzy przejęli ponad 20 mln XVG, o wartoścas com un I to jeszcze nie wszystko: Sahuquillo wspomniał o innych atakach na portfele en línea i offline oraz na kantory obracające kryptowalutami, jak również o trojanach atakujących komputery inwestorów, o pishingu itp. Podsumowując, inwestycje w bitcoiny są ryzykowne, ale Blockchain bez wątpienia stanowi rewolucję nie tylko w gospodarce, lecz również w wielu innych obszarach. Sahuquillo twierdzi, że za kilka lat wszyscy będziemy używać kryptowalut w życiu codziennym. Najprawdopodobniej nie będzie to bitcoin, lecz inne waluty, które będą łatwiejsze w obsłudze, ale nie ulega wątpliwości, że nauczymy się ich używać – jak ucpuci pucón de la mano de la empresa en el que me refiero?

banner