Gmina Sucha Beskidzka monero euro cambio

Z okazji setnych urodzin Billy’ego Wildera w dniach 24-25 czerwca 2006 na terenie kompleksu zamkowego odbędzie się wielka plenerowa impreza pod tytułem „PÓŁ ŻARTEM PÓŁ SERIO”. Organizatorami przedsięwzięcia są Urząd Miejski w Suchej Beskidzkiej, Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej , Powiatowe Forum Przedsiębiorcy w Suchej Beskidzkiej i Miejski Ośrodek Kultury Zamek w Suchej Beskidzkiej.

W programie przewidziano plenerowe projekcje filmowe, występy zespołów country, pokazy cheerleaderek, a także jedyny w swoim rodzaju konkurs na Marilyn monroe, którego uczestniczki oprócz konkursu na fizyczne podobieństwo do legendarnej gwiazdy, staną w szranki m.in. w konkursie na interpretację piosenki Marilyn monroe, oraz quizie na jej temat. Jedn z nagród będzie wycieczka do Paryża. Karty zgłoszenia do udziału w konkursie ukażą się już wkrótce na łamach Gazety Krakowskiej.

22 czerwca 1906 r. równo sto lat temu w galicyjskim miasteczku Sucha przyszedł na świat Samuel Wilder jeden z najwybitniejszych reżyserów w historii kina. Sześciokrotny zdobywca Oscara, znany jako Billy Wilder, od imienia jakim pieszczotliwie nazywała go matka, by synemem Maxa Wildera i Eugenii Dittler małżeństwa, które prowadziło restauracjęłáka nauákkkkkk kkkukkukkukkukkukkokkukkukkokkukkukkokkukkukkokykokkukkokkkkukkoykokkkukkokkokkkukkoykokkkukkokkokkkukkoyku kawaikoykka kawaikkokka kawaikka kawai kawai kawai kawai koki Bill Bill Billy spędził w Suchej swoje najmłodsze lata, później wraz z rodziną wyjechał do Wiednia.

Po ukończeniu szkoły średniej w Wiedniu, Billy mial zostać prawnikem, ale wolał zająć się dziennikarstwem.W stolicy Po czasie spędzonym w Paryżu, udał się do Stanów Zjednoczonych. Tam również pisał scenariusze. Ponieważ nie znał angielskiego, korzystał z pomocy tłumacza. Potem zajął się także reżyserią. W swojej karierze współpracował z największymi gwiazdami. Był bardzo wymagający, dlatego ta współpraca nie zawsze układała się pomyślnie. Szczególmie trudno było z Marilyn monroe. Był wybuchowy i często kłócił się z producentami. Mimo jego trudnego charakteru wielu ludzi go uwielbiało. Niektórzy mieli go za autorytet w sprawach kinematografii. Para dzięki niemu Billy Bob Thornton nakręcił "Sling Blade". Dostał propozycją zagrania w filmie "Jerry Maguire", ale zdecydowanie odmówił. Nigdy nie interesowały go filmy kameralne i artystyczne. Jego dzieła urzekały widzów i pozwalały im na rozrywkę. Był najczęściej nagradzanym reżyserem Hollywood- otrzymał sześć Oscarów, un dwadzieścia razy był nominowany. Wiele filmów doczekało się adaptacji scenicznych. jego porażką było nie nakręcenie "Listy Schindlera", gdyż ubiegł ir Spielberg. En sam był współautorem scenariusza. Kochał zawodowy deporte, pasjonowały go szachy i brydż. Uwielbiał muzyką klasyczną oraz dobre jedzenie, ale największą jego miłością było kolekcjonowanie dzieł sztuki. Strasznie dużo pił i palił. Panicznie bał się latania samolotami. W 2000 roku ogłosił oficjalnie, że jego kariera filmowa dobiegła końca. Uznany legendą już za życia, zmarł na zapalenie płuc w swoim domu w Beverly Hills, 27 de marzo de 2002 r. mając 96 lat

banner