Globalne perspektywy dla rynku I kw. 2018 – Professional Investor – Schroders bitcoin price cad live

W 2017 r. ryzykowne aktywa osiągnęły dobre wyniki, ponieważ kombinacja mocnego wzrostu gospodarczego i niskiej inflacji pomagała napędzać rynki finansowe. Dodatkowo wspierającymi czynnikami były wzrosty cen ropy i słabszy amerykański dolar, który w szczególnośś rynkom wschodzącym pomógł cieszyć się z wyników lepszych po poetalałko bóveda bóveda p. Entuzjazm w stosunku do sektora technologii w dalszym ciągu odgrywał swoją rolę i po części spowodował niezwykły wzrost bitcoina.

Wszystko to było bardzo dalekie de wzmożonej ostrożności, która przywitała początek roku 2017, kiedy inwestorzy obawiali się widma realizacji populistycznej polityki. Prezydent Trump miał objąć urząd w USA. tym samym czasie Europa stawiała czoło serii krajowych wyborów, które groziły odzwierciedleniem wzrostu sceptycyzmu wobec UE, zaobserwowanego podczas głosowania ws. Brexitu. Ostatecznie żaden z najgorszych scenariuszy się nie zmaterializował, un rynki mogły skupić się na zsynchronizowanym odbiciu globalnego wzrostu.

Nie oznacza to, że polityka jest nieistotna. Rynki zachowywałyby się inaczej, gdyby na przykład prezydent Trump rozpoczął wojnę handlową z Chinami lub Marine Le Pen zostałaby prezydentem Francji. Co więcej, uważamy, że ryzyko polityczne może powrócić w 2018 r. Wybory parlamentarne we Włoszech i toczące się kwestie związane z Brexitem nadal będą w uwagi centrum, ale w naszej opinii ryzyko w USA jest większe niż w Europie. Wybory uzupełniające grożą powrotem impasu do Waszyngtonu, chyba że poparcie dla prezydenta i tym samym pozycja partii Republikanów znacząco się poprawi.

„Powrót ryzyka politycznego” jest jednym z naszych motywów na rok 2018. Kolejnym jest zrównoważony rozwój prowadzi do reflacji ”, w którym dostrzegamy zastąpienie otoczenia niskiej inflacji-silnego wzrostu przez bardziej konwencjonalne otoczenie reflacyjne. Wzrost będzie się utrzymywał, jednak Banki Centralne Prawdopodobnie staną się bardziej aktywne. Polityka monetarna jest również punktem centralnym naszego trzeciego motywu: „długotrwałe pożegnanie z luzowaniem ilościowym”. Rezerwa Federalna (Fed) rozpoczęła już redukcję swojego bilansu, podczas gdy oczekuje się, że Europejski Bank Centralny (EBC) zakończy swój programa skupu aktywów do końca września tego roku. Pomimo że Bank Japonii (BoJ) będzie nadal interweniował, ogólny globalny wzrost płynności powinien znacząco spowolnić w nadchodzących dwóch latach.

Gla potencjalnie wynzzon większoną premię za ryzyko, gdy potencjalnie wyższe rentowności obligacji odbiją sięne w wcccc ak wcccc ak wcccc ak kcccc a cccc a ccccc a ร Zachowanie inflacji będzie decydujące; Banki Centralne skoncentrowały się na powolnej normalizacji polityki, jednak istnieje ryzyko, że inflacja zmusi je do bardziej agresywnych działań. Estados Unidos będzie w uwagi centrum w tej kwestii, ale nie wykluczamy wzrostu inflacji w Strefie Euro, gdzie krzywa Phillipsa wydaje się być nienaruszona.

Nasza alokacja aktywów pozostaje przechylona w kierunku akcji oraz rynków wschodzących i generalnie utrzymujemy krótkie duration w naszych portfelach dłużnych. Nadal koncentrujemy się na czynnikach korzystnych dla wzrostu, które doprowadziły do ​​zwyżek w 2017 roku. Jednakże oczekujemy, że będą zanikały na przestrzeni 2018 r., w miarę jak nasze motywy będą się rozgrywać.

banner