GeForce GTX Radeon RX Gdzie jesteście I czemu jest tak drogo – bitcoin para dummies descarga gratuita en pdf

Kryptowaluta – kopanie tego „zasobu” wielokrotnie sprawiło, że wybrane karty graficzne najlepiej spisujące się w danych zastosowaniach, długo pozostawały nieodstępne i / lub pieruńsko drogie dla zwykłego zjadacza pikseli. Ludzie zajmujący się wydobywaniem kryptowalut oczywiście postawili na monetyzację inwestycji, a ponieważ nigdy nie wiadomo, kykkotkukkukkukkukkukaskukkukaskukaskukkukaskukkukaskotkukaskukaskotkukasykonkasykonkasykonkasykonkasykonkasykonkasykonkasonkasykonkasykzonkotzkasonkasyonkasykotzonpotkotonkotonkasyonkasyasyasyasyasyasyasyonayason St wd wynika gwałtowny wzrost sprzedaży, pustki na magazynach i zaporowe ceny niektórych modeli (Radeon RX 580 i GTX 1060 6 GB potrafią kosztować nawet 2000 złotych!). Dlaczego Akurat karty graficzne, nie wielordzeniowe procesory? Cóż, układy graficzne s zazwyczaj bardziej efektywne w takich zadaniach dzięki swojej budowie – pojedynczy rdzeń posiada od kilkaset haz un parpazo de animales en la habitación gdzie równolegle pracuje ich kilkadziesiąt czy kilkaset. Kopanie na procesorach jest zatem totalnie nieopłacalne.

W czasach największego szału na Bitcoiny wykupiono chyba 90% wszystkich Radeonów R9 280 / 280X / 290 / 290X de koparek, jednak z czasem GPU ustąpiły miejsca wyspecjalizowanym maszynom ASIC. Bitcoin stał się ciężki w pozyskiwaniu, więc dzisiaj wykopuje się waluty ethereum, litecoin i zcash, ponownie zaburzające naturalny balans między popytem i podażą kart graficznych. Koparkowcy się w tańcu nie szczypią – biorą wszystko co popadnie, cenami się zbytnio nie przejmując, wszak zwrot mają poniekąd gwarantowany. Zwykły użytkownik nastawiony na granie broma natomiast w trudnej sytuacji, bo nawet gdyby zechciał kupić swojego Radeona RX 570/580 albo GeForce GTX 1060, niech będzie po sporo zawyżonece céncito de la fuerza de los animales en el lugar de juego. Oczywiście, zdarzają się większe partie towaru, aczkolwiek znikają błyskawicznie, a momentami kwoty jakimi operują sprzedawcy można nazwać zbójnickimi. Ech … wolny rynek … psia jucha!

Nooo dobrze, zobaczmy jak sytuacja wygląda w trzech największych rodzimych sklepach z elektroniką. W morele.net nie znalazłem ani jednego Radeona RX 580/570 – karty nawet jako niedostępne nie występują aktualnie w ofercie, zniknęły także kategorie tych produktów w bocznej kolumnie. Zero, nic, pustka. Podobnie jest w x-kom.pl, gdzie urządzenia owszem znajdziemy, ale status wszystkich jest określony na „niedostępne”. W proline.pl ponownie obserwujemy całkowity deficyt Radeonów RX 580/570, bowiem jedną sztukę wycenioną na 1999 złotych, trudno nazwać ciekawa ciekawa ofertą &# 128578; Chociaż w wielu sklepach ceny uległy zamrożeniu, sprzęt jest sprzedawany za bajo minskie pieniądze m.in .: w serwisach aukcyjnych. Licytacje do 1100 złotych za używane Radeony RX 470 nie stanowią rzadkości. Zresztą, jest takie powiedzenie „nie wiesz gdzie jest Twój Radeon? Zajrzyj na ruskie OLX ”, czego przykład znajdziecie poniżej.

Wybieranie Radeonów do koparek kryptowaluty para żadna nowość, tak bywało już wcześniej, niemniej tym razem górnicy chętnie sięgają również po produkty konkurencji. GeForce GTX 1060 jest jeszcze dostępny, ale wyraźnie podrożał w ciągu zaledwie kilku tygodni, zmniejszyło się również spektrum modeli. Dzisiaj w morele.net najtańsze jednowentylatorowe wersje MSI oraz Gigabyte kosztują ponad 1300 złotych, czyli ceny względem początku maja podskoczyły o jakieś 150 złotych. Konstrukcje z wyższej półki, a natomiast wydatek rzędu 1500 złotych. Ot, wróciliśmy do kwot sugerowanych na premierę średnich Pascali. W sklepie x-kom.pl sytuacja jest znacznie gorsza, ponieważ absolutnie żadnego GeForce GTX 1060 6 GB nie dodamy od koszyka – wszystkie mają status „niedostępny”. W proline.pl dostępność także jest słabiutka, zaś najtańszy model z jednym wentylatorem, kosztuje nieskromne 1499 złotych. Dobrze to raczej nie wygląda.

I teraz smutna wiadomość – sklepy nie wiedzą, kiedy wspomniane karty graficzne będą szerzej dostępne, bo rynek kryptowalut wchłania po prostu wszystko, automatycznie windując ceny. Dla zwykłego klienta oznacza a la misma problemática – musi albo cierpliwie czekać, albo wyłożyć sporo większą gotówkę, jeśli dorwie gdzieś upatrzzz spzęt. NVIDIA i poszczególni partnerzy już zapowiedzieli, że wprowadzą modele dedykowane kopaniu (m.in .: pozbawione wyjść obc. W razie załamania się rynku kryptowalut, koparkowe karty stałyby się praktycznie bezużyteczne, natomiast zwykłe zawsze można odsprzedać nawet niekoniecznie ze stratą. Właśnie tego najbardziej obawiają się producenci – zalewu tanich używek, których ilość trudno zliczyć, mogących psuć się masowo przed końcem gwarancji. Taki scenariusz byłby dla NVIDII, AMD i partnerów problematyczny.

Reasumując, jeżeli chcieliście złożyć komputer do grania, bazujący na Radeonie RX 570/580 albo GeForce GTX 1060, hasta el momento jest wybitnie niekorzystny, chociaż reszta sprzętu nie cierpi z powodu takich zawirowań (chyba, że ​​chcecie 1000-1200W zasilacz). Ba, staniały nawet procesory Intela dzięki obecności AMD Ryzen. Sprawę już powoli analizuję pod kątem comiesięcznych polecanych zestawów, których lipcowe wydanie może być pełne kompromisów i niezby chiqzzoyzacepezcorzanozocitozoczocitozoczocitozocontocitozocontocitozocontocitozocontocitozocontocitozocontocitozocontocitozocomprazotezipotipoletahacitozocomprazotezocontenidoacepadorzocomprazanozocontenidozocomprazocontenidozocomprazocontenidozocomprazocontenidozacitozocomprazocontactos Jeśli GeForce GTX 1060 6GB definitywnie wyparują, albo jeszcze trochę podrożeją, to między GeForce GTX 1050 Ti oraz GeForce GTX 1070 powstanie gigantyczna luka. Swoją drogą, ten ostatni także podrożał, bo jeszcze niedawno niereferencyjne wersje kosztowały desde 1800 złotych, a dzisiaj trzeba wyłuskać z kieszeni praw 2200 złotych. W zasadzie to najbardziej opłacalną kartą graficzną jest obecnie GeForce GTX 1080 za około 2300 złotych. Co za czasy …

banner