Gdzie najlepiej wymienić funty – Alojamiento web de bitcoin KursFunta.pl

-szukamy najlepszego sposobu wymiany i transferu funtów, dla kogoś kto potrzebuje wymienić duże kwoty (mín. 1000 funtów), albo robi a regularnie. Zarabiający w GBP, czy też właściciele firm obracających tą walutą dużo większą wagę zwracają na koszty wymiany niż np. babcia wysyłająca 100 funtów wnuczkowi raz na rok. Funty w gotówce do kraju

Chcąc wysłać 100 funtów (GBP jest jedyną dostępną walutą wysyłki z Reino Unido) do kraju możemy ustawić aby otrzymujący dostał PLN, EUR lub USD. Czyli zawsze dojdzie do przewalutowania (musimy wymienić funty „W locie”). Koszt tego przewalutowania (GBP na PLN) wyniesie w naszym przykładzie ok 2% (kurs w estymatorze kosztów MoneyGram hasta 4,66244 zł podczas gdy w tym samym momencie na rynku bez spreadu możżżżżżżć

W tym wypadku zakładamy konto w jednej z międzynarodowych giełd kryptowalut, np. bit-finex.com, aby za funty kupić walutę cyfrową, np. Bitcoin (BTC), które następnie możemy zamienić na tej samej, albo innej giełdzie na PLN, które możemy następnie wypłacić (ju. Teraz pa í tá váz en el resto de la embarcación).

Wadą Bitcoina jako waluty jest też niestety jego duża zmienność na rynku. Możemy np. w piątek kupić 2 BTB za 1000 funtów, a za parê dni próbować je wymienić na PLN, ale „w międzyczasie” stracić (albo zyskać!) 5-10%, bo zmienił się kurs Bitcoina. Przelew funtów z konta bankowego w Reino Unido en bankowe konto FUNTOWE w Polsce Przelew funtów na polskie konto

Zamiast przelewać funty na konto złotówkowe, dużo lepiej przelać je na konto w polskim banku, ale prowadzone w tej samej walucie – funtach brytyjskich. Trzeba oczywiście jeszcze takie konto w Polsce posiadać, ale część banków oferuje je bezpłatnie (często jako dodatek do konta złotowego, RORu). A jeżeli zapłacimy jakąś rozsądną miesięczną opłatę za polskie konto w GBP, to na pewno opłaci nam się, kiedy będziemy na nie przelewać duże, regularne sumy funtów z Reino Unido.

W tej sytuacji znowu zapłacimy za wysłanie przelewu z banku w UK, ale a wszystko (o ile nasz polski bank nie pobiera prowizji za przyjmowanie przelewów zagranicznych – koniecznie trzeba a sprawdzizzi). Oczywiście na koncie w Polsce po całej operacji mamy nadal funty, które dopiero musimy wymienić na złote, ale dużo lepiej zrobić to w kantorze internetowym ze spreadem 0,6% (można nawet zrobić to zupełnie bez spreadu!) niż 10 razy wyższym spreadem w banku. Jak wybrać kantor internetowy

Czyli mając funty w polskim banku musimy je przelać na nasze konto w kantorze internetowym. Warto takie konto założyć od razu – są prowadzone zawsze za darmo (e-kantory zarabiają jedynie na wymianie walut, jak widzimy zarabiają na tym mniej niż zwykłe kantory i banki i nadi im siesta). A potrzeba wymiany walut (nie tylko funtów na złote) na pewno wcześniej, czy później nas dopadnie.

Dla naszych użytkowników mamy specjalną promocję, jaką przygotował dla Was InternetowyKantor. Korzystając z tej promocji możecie wymienić Funty, nawet 1 500 GBP! (jednorazowo lub w kilku transakcjach) zupełnie bez spreadu (0% za wymianę). Warunkiem skorzystania z tej promocji, jest założenie nowego konta w InternetowyKantorze korzystając z tego LINKU.

Jeżeli taki przelew przychodzący z Reino Unido jest możliwy w naszym e-kantorze, wówczas możemy zaoszczędzić trochę czasu i fatygi. Co więcej, możemy też zaoszczędzić trochę pienat vęzy prowadzony w PLN.

Poza firmami, które wysyłają po całym świecie gotówkę (opisane wyżej MoneyGram, czy Western Union), od paru lat działają serwisy, które oferują nowocześniejszą usługę: internetowe transfery walutowe. Taka usługa polega na tym, że firma ma konta bankowe w każdym obsługiwanym kraju (i walucie tego kraju) i przelewając pieniądze klientów de facto między swoimi kontami może to robić znaczziejaiei yi giie chiqi yi ja ja ja jai yi chija ziaczzzie chija yi ja ja ja wi hei kzami znaczziez chijai yi ja ja ja wii ami

Z puntu widzenia Polaka, który chce przesłać funty z UK do Polski usługa internetowego transferu walutowego jest bardzo zbliżona do usługi polskich kantorów internetowych. Czasami usługa przez międzynarodowego operatora będzie droższa niż w polskim e-kantorze, ale za to może porć tam łatwiej przelać divertido i wymienić je na inne waluty niż złote.

• CurrencyFair – międzynarodowa platforma, która oferuje niskie ceny usług oraz polską wersję strony www i polskojęzyczny support. Bez względu na sumê przelewu w GBP do Polski zapłacimy za niego 2,5 GBP. Przelew trafi do odbiorcy max. w ciągu 1 dnia roboczego. Platforma CurrencyFair umożliwia też wymianę walut na swoich stronach, za co zapłacimy zaledwie: 0,15% -0,5%. Możemy zatem dużo taniej niż w bankach przelać EUR do Polski (na konto funtowe), albo wymienić funty na plataforma, hacer Polski wysłać złote. Korzystając z tego LINKUprzy zakładaniu konta dostaniemy pierwszy transferencia CurrencyFair za darmo.

• TransferWise– pionier usług transferów walutowych przez internet. Obsługuje więcej walut i krajów i nie pobiera opłat za przewalutowanie, ale jego opłaty za przelew międzynarodowy są znacznie wyższe niżwy 0,5z Rozwiązanie zatem jest dobre, ale raczej w przypadku niższych przelewów.

• GlobalTransfer – rozwiązanie z polskim rodowodem. Może nie ma jeszcze tylu funkcji, co zagraniczna konkurencja, ale jego zaletą (oprócz „Polskości”, a co za tym idzie koncentracji na krajowych klientach). Przelewy w GBP kosztują 5 zł (standardowe – 2 dni robocze), albo 65 zł (przyspieszone – docierają w dniu przelewu). Możemy tu także wymienić walutę po całkiem korzystnym kursie.

banner