Foo-script me código más 2013 revisión de software de bitcoin

Wczoraj o analizie algorytmów w Python, dziś nieco o programowaniu wizualnym. Ostatnio miałem okazję, por zderzyć się ze współczesnymi językami wizualnymi stworzonymi dla potrzeb nauczania podstaw programowania. Wyszło średnio, ponieważ większość języków będących zwieńczeniem publikacji / monografii na ten temat albo przestało być rozwijanych apartalaciones de las partes de las partes de la naturaleza, las partes de las partes de la paz, las partes de las partes de la paz, las partes de la paz, las partes de la paz, las partes de la paz, las partes de las partes de las partes de la naturaleza. Nie znalazłem niczego, co by łączyło wieloparadygmatowość, licencia WiOO, intuicyjny interface i wygodę analizy działania, debuggowania wczzłśia wzzłłania, debuggowania, etc. Jedno a UUhistle opisane post wcześniej, kolejne a Blockly (http://code.google.com/p/blockly/). Narzędzie zostało stworzone przez Google jako zestaw komponentów do wizualnego wyrażania programów. Celowo Unikam Zdania "wizualny język programowania", gdyż Blockly samo w sobie to komponenty. Dopiero z nich utworzono przykładową aplikację Blockly Code (http://blockly-demo.appspot.com/static/apps/código/en.html) umożliwiającą programowanie wizualne. Aplikacja jest na licencji WiOO, komponenty też, całość działa w przeglądarce i jest napisana w HTML5. Co jeszcze ciekawsze, interfejs jest dużo lżejszy i wygodniejszy, niż w osławionym MIT Scratchu, a na dodatek kod wyklikany z klocków jest na bieżąco zapisywany także w postaci kodu Python / JavaScript / JavaScript.

Aplikacja umożliwia wizualizację sposobu działania kodu napisi w w Python 2.X, w szczególności wizualizację stan reco gi gi ón Obsesionarse "UN" znajduje się kod (można wklejać), w obszarze "segundo" Całość jest wizualizowana, natomiast "do" a kontrola wykonania programu. Aplikację można uruchamiać w trybie pojedynczej instrukcji, normalnym, a także … cofać instrukcje. Z tej przyczyny wyłączono możliwość pracy na strumieniach danych, czyli nie można korzystać plików, gniazd czy potoków. Oprócz tego wyłączono kilka innych możliwości języka. Najważniejsze braki dotyczą: leniwego wartościowania (rendimiento, generador), rozwinięcia list, dziedziczenie, rozmiaru biblioteki standardowej, możliwości stosowania lambd. Co ciekawe, klasy jako takie są obsługiwane w ograniczonym zakresie. Wszystkie ograniczenia opisano tutaj.

UUhistle wydaje się być narzędziem stworzonym wyłącznie do wizualizacji najprostszych algorytmów. Idealnie wizualizuje np. dlaczego przy zamianie wartości dwóch zmiennych musi istnieć zmienna pomocnicza. Algorytmy tej klasy trudności mogą być bez trudności realizowane za pomocą UUhistle, natomiast prawdę mówiąc jeżeli ktoś potrzebuje wyrażee generatorowych i rozumie sens leniwego wartościowania, Prawdopodobnie nie potrzebuje UUhistle w jego podstawowym zastosowaniu.

Cały czas trwają warsztaty programistyczne organizowane przez SzLUUG. Materiały z dotychczasowych prelekcji dostępne są na stronie. Mimo, że studenci (do których adresowano szkolenie) niezbyt dopisali frekwencją, pewne że odbędzie się kolejna sesja warsztatowa. Ponownie poruszymy temat Git’a oraz prawdopodobnie rozpoczniemy cykl zajęć wprowadzających do Linux. Podczas szkolenia wyszło, że uczestnicy mają problem z elementarnym rozumieniem działania konsoli systemu. Polecenia echo, czy tworzenie pliku poprzez przekierowanie strumienia do nieistniejącego pliku przerosły niektórych. Chcemy a poprawić. Siła Windowsa nie polega na tym, że jest "łatwy". Windows nie broma łatwy, lecz maskując przez użytkownikiem ogrom możliwości jakie powinien dawać sistema operacyjny sprawia wrażenie prostego. Para dziwne, ale mamy 2013 rok a standardowa konsola Windows dalej nie obsługuje wyrażeń regularnych.

Wracając, chcemy pokazać co powinien dawać użytkownikowi dobry system operacyjny i pokazać co może dać użytkownikowi Linux (bez wywyższania go spośród innych systemów). Chcemy pokazać podstawy poruszania się po systemie, wyjaśnić elementy struktury plikowo-dyskowej i wprowadzić do konsoli, a także podstawowych narzędzi (sed / awk / grep / echo / cat, …). Może uda mi się wprowadzić po cichu kurs dla nauczycieli pokazujący nauczanie wspomagane komputerowo. Chętnie bym pokazał jak pracować z wykorzystaniem narzędzi z KDE-Edu (np. KStep), narzędzi Tux4Kids, a także jak ciekawie uczyć nauk z pogranicza matematyki, robotyki ícono de la reserva

Pomimo małej frekwencji na SzLUUGowych warsztatach z C udało się utworzyć fajny plug-in do programu TuxPaint. Autorem jest Łukasz Dmitrowski, który to został wciągnięty w projekt TuxPaint właśnie dzięki warsztatom. Plugin nazywa się XOR, działa w trybie pędzla (w przeciwieństwie do filtrów typu pełnoekranowego). Efektem jego działania jest utworzenie pod pędzlem mozaiki kolorystycznej. Tło pod pędzlem zostaje zamalowane. Kod znajduje się na GitHubie. Dobra robota, Łukasz 🙂

banner