Falardeau Amerykańska kultura została zbudowana na przemocy – Kultura – serwis kulturalny – sztuka, seriale, film, tv, recenzje filmowe, aktorzy – GazetaPrawna.pl – bitcoin vs etereum predicciones de precios

Philippe Falardeau: Zanim zacząłem pisać scenariusz, obejrzałem wiele typowo amerykańskich filmów o szkole. Dzięki nim zrozumiałem, Czego się wystrzegać.Zależało MI na TYM, żeby nie powielać schematów o charyzmatycznym nauczycielu i krnąbrnej klasie, która w koncu zostaje przez niego ujarzmiona.Szukałem czegoś bardziej autentycznego.Z nowszych filmów podobał mi się bardzo “Szkolny chwyt” z Ryanem Goslingiem. Ale inspirowała mnie francuskojęzyczna klasyka: „Do zobaczenia, chłopcy” Louisa Malle’a i „Kieszonkowe” Francois Truffauta.

Podobne spojrzenie otwiera szerokie perspektywy .Zazwyczaj por cierto temu w „Panu Lahzarze” mogę mówić jednocześnie o imigracji, dojrzewaniu czy sposobach radzenia sobie ze śmiercią drugiej osoby.

Odniosłem takie wrażenie, gdy – w trakcie przygotowań do realizacji filmu – spędziłem trochę czasu w kanadyjskich podstawówkach. Sam uczęszczałem do takiej szkoły jakieś 30 lat temu, y tego czasu liczba reguł i procedur niebotycznie wzrosła.Oczywiście s ludzie, którym się para nie podoba. Jeśli jednak pojedyncza osoba chce zmienić coś w funkcjonowaniu instytucji, za każdym razem napotka potężny opór. Doskonale widać to chociażby w kontekście relacji Lazhara z dyrektorką szkoły.Ta kobieta wydaje się przyjazna Lazharowi, jest otwarta na jego innowacyjne podejście do nauczania. Ostatecznie jednak musi ukarać go za złamanie procedur, choć wcale tego nie chce. Konieczność przestrzegania przepisów okazuje się po prostu ważniejsza niż uczucia bohaterki.

W Ameryce Północnej mamy do czynienia ze swoistą paranoją na punkcie przemocy i molestowania seksualnego, do której chciałem odnieść się w „Panu Lazharze”. Dlatego na przykład umieściłem w fabule – nieobecny w sztuce, którą adaptowałem na potrzeby filmu – wątek zakazu utrzymywania fizycznego kontaktu z dziećmi. Rzecz jasna za wszystkimi takimi regulacjami stoją szlachetne pobudki, bo chodzi przecież o większe bezpieczeństwo uczniów. Po drodze zagubiło się jednak poczucie człowieczeństwa. Chciałem je przywrócić, tak jak udało się to wcześniej zrobić chociażby Nicholasowi Philibertowi w jego „Być i mieć”. Documentación del día o de la escuela de trabajo con bardzo y francuskiej wiosce por dla mnie kolejną z bardzo ważnych inspiracji.

Ciekawe, że o tym mówisz, bo jakiś czas temu ja i mój kompozytor zostaliśmy zapytani o zgodę na to, por w uroczystościach żałobnych w Newton użyto muzyki z „Pana Lazhara”. Był a dla nas wielki zaszczyt w ekstremalnie smutnych okolicznościach. Wydarzenia z Newton aąąit ca ca ca ca caęą my my my ca „cait ca caienienien my my my my my my my my my my my my my my my my my my my my my my my my my my my my my my my my my my my my my my my my my my o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o oocococococococococococococococococococococococococococococococococococococococococococococococococococococococococococococococococococococococococococococococococococococococococococococococococococococococococococococococococococococococococococ– ”, Naprawdę wstydzę się wręcz swojego pochodzenia!

Yo tomo, yo nie.Wychodzę z założenia, że ​​kino nie tyle kształtuje gusta społeczeństwa, ile stanowi jego zwierciadlane v. otoczką związaną z policją i wojskiem. Cała Amerykańska kultura Została przecież Zbudowana na przemocy. Sam Staram ha Przed tym bronić. Nie lubię widoku broni na ekranie z wyjątkiem sytuacji, gdy zyskuje naprawdę istotne fabularne uzasadnienie.

Mój dystrybutor wpadł na pomysł, por zorganizować jeden z pokazów przedpremierowych właśnie dla nauczycieli z Montrealu. Gdy wchodziłem wtedy na salę, poczułem się, jakbym zmierzał do rzeźni. Nigdy nie pracowałem jako nauczyciel, byłem intruzem wkraczającym do doskonale znanego przez nich świata. Na szczęście odebrali jednak película Bardzo Pozytywnie. Zapewne spodobał im się ten aspekt przekazu, który namawia do tego, por zaufać nauczycielom i dać im jak najwięcej swobody. Pamiętam, że sam najbardziej lubiłem tych belfrów, którzy bez oporów eksponowali swoją oryginalną osobowość.

banner