EurobuildCEE – Polska 20 lat za Kanadą. Origen buduje pierwszy dom senioralny litecoin blockchain search

POLSKA Origen Polska buduje dom senioralny w Otwocku-Soplicowie. Spółka szuka także następnych lokalizacji, również pod obiekty wielofunkcyjne. Obiekt Origin MemoryCare w Otwocku będzie przeznaczony dla osób z demencją, w tym cierpiących na chorobę Alzheimera. Ma być otwarty w połowie 2018 roku. – La broma a najbardziej wymagający i trudny Usług Sektor, un jednocześnie w Polsce najbardziej zaniedbany – uważa Krzysztof Jacunski, Dyrektor zarządzający spółki Origen Polska, ktorej partnerem broma de kanadyjska firma Origen activos Comunidades de estilo de vida, specjalizująca się w projektowaniu, budowie i prowadzeniu Domów Opieki dla seniorów.

Powierzchnia całkowita obiektu a 8,2 tys. mkw W domu znajdzie się 131 miejsc na pobyty całodobowe. Powierzchnia działki, na której powstanie inwestycja, a 11,7 tys. mkw., z czego około 5 tys. mkw stanowić będzie prywatny park, którego projekt właśnie powstaje. Koncepcja architektoniczna została opracowana współpracy między Krzysztofem Jacuńskim a biurem projektowym Arco w Gdyni, projekt wykonawczy został wykonany przez biuro arquitecnia

Istniejący budynek, który stoi na działce, włączono do nowego obiektu tak, aby wyeksponować lokalną architekturę Otwocka. Obecnie powstaje projekt wnętrz oraz elementów elewacji, gdzie planuje się wykorzystać historyczny styl, tzw. Świdermajer, według którego budowano kiedyś stary Otwock. Wizualizacje będą dostępne za kilka miesięcy, obiecuje nam inwestor.

Origen MemoryCare będzie obiektem opieki przeznaczonym dla osób ze wszelkimi problemami demencyjnymi, oferującym rehabilitację poudarową i specjalistyczną opiekędla osóbiospipiqch chiaká chiquq Projekt został zaprojektowany i będzie wyposażony zgodnie z zasadami architektury terapeutycznej, podkreśla inwestor.

Obiekt będzie oferował 131 miejsc na pobyty całodobowe oraz około 20 miejsc na pobyty dzienne. Dużą część obiektu stanowią powierzchnie wspólne, pomieszczenia rehabilitacji i terapii zajęciowych. – Bez względu na wiek i stopień niesamodzielności, chcemy dać naszym podopiecznym możliwość codziennego aktywnego życia oraz łatwego dostępu do terapii i rehabilitacji – powiedziałła Krzyszzzzzz – Pierwsze trzy lata po wejściu na rynek polski poświęciliśmy na gruntowne przygotowania. Dłużej niż planowaliśmy, ale tutejszy rynek usług senioralnych i związanych z nim usług B2B okazał się niezwykle słabo rozwinięty – przyznał dyrektor Origen Polska. – Dzisiaj jednak mamy dobry personel kierowniczy, gotowe standardy funkcjonowania, zaadaptowane z kanadyjskich na polskie, un najważniejsze uważamy, whoe dogłębnie poznaliśmy polski rynek senioralny. Mamy bardzo ambitne plany dotyczące wszystkich sektorów rynku senioralnego: desde mieszkań serwisowanych, Poprzez Specjalistyczna rehabilitację, Nowoczesna TERAPIE zajęciową oraz usługi przeznaczone dla osób o zaawansowanym stopniu niesamodzielności, po opiekę paliatywną i hospicyjną – mówi Krzysztof Jacunski.

Wg Origin Polska, rynek domów senioralnych to rynek niezwykle perspektywiczny o bardzo dużym potencjale wzrostu, nie tylko w Polsce. Rozwój rynku związany jest ze zmianami w demografii Europy i Ameryki Północnej. W wiek emerytalny wchodzi bowiem pokolenie tzw. “Baby boomers”. Jak tłumaczy Krzysztof Jacuński, a grupa licząca prawie 80 mln osób w USA i Kanadzie oraz ponad 60 mln osób w Europie, które już sub lub niedługo będą na emeryturze. – Vaya a najliczniejsza w histori „migracja” z wieku produkcyjnego do poprodukcyjnego, której skutki odczujemy wszyscy, bez względu na wiek. Baby boomers nie tylko będą żyli dłużej niż ich rodzice, ale też mają większe potrzeby, wymagania i oczekiwania od życia. Dlatego też w okresie ostatnim w Ameryce Północnej, gdzie boomers fala narodzin bebé zaczęła się o kilka lat wcześniej niż w Europie, zwielokrotniły się Inwestycje związane z BUDOWA nowych obiektów senioralnych przy jednoczesnej LIKWIDACJI przestarzałych powstałych w dekadach poprzednich, które zupełnie NIE spełniają oczekiwań najnowszej Fali emerytów . Origen w Kanadzie ma olbrzymie doświadczenie w tym zmieniającym się rynku, które Origen Polska chce wykorzystać w naszym kraju – dodał dyrektor firmy.

Zgodnie z oceną ekspertów Origen Active Lifestyle Communities z Kanady, którzy odwiedzili Polskę w ciągu ostatnich trzech lat, rynek polski jest na etapie, na jakim rynek kanadyjski znajdował się 20-25 lat tiempo. Todos los derechos reservados senioralnych dzieli się na trzy podstawowe sektory, wyznaczone przez stopień niezdolności pacjenta do samodzielnego życia. Posługując się terminologią angielską ,: IL – oznacza życie samodzielne, AL – życie z ograniczoną asystą, LTC – stan wymagający obiektu typu ZOL. – W ostatnich latach indywidualni inwestorzy w Polsce, zaciągając kredyty budowlane otwierali obiekty opieki senioralnej zaprojektowane jak pensjonaty. Wynikało to nie tylko z niezrozumienia potrzeb, ale również z faktu, ¿se ha debido a la falta de información de mi amigo y de su familia? Obecnie działa ich ponad 500, z których ponad 80 proc. Obiekty małe oferujące nie więcej niż 30 miejsc każdy. Powinny one oferować usługi wyłącznie osobom o bardzo małej nies nyam pawgggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggz Stąd, niejednokrotnie alarmujące, wiadomości w prasie. Sytuacja taka zniechęca seniorów i ich rodziny hacer korzystania opiekuńczych z Usług, un problemy ze spłacaniem kredytów zaciągniętych przez właścicieli tych obiektów zrażają Banki, z ktorých większość wzbrania się przed kredytowaniem jakichkolwiek INWESTYCJI senioralnych – zauważa Krzysztof Jacunski.

banner