Ekwador i Wyspy Galapagos monero pool pool

Po śniadaniu rozpoczniemy całodzienne zwiedzanie Quito – stolicy Ekwadoru, pierwszej kolonialnej stolicy Ameryki Południowej, znajdującej się na liście światowego dziedzictwa Unesco. Zwiedzanie rozpoczniemy od kolonialnej części miasta, gdzie zobaczymy: renesansową katedrę św. Franciszka, dwa najstarsze kościoły – San Agustín y La Compañía oraz Plaza Grande, Pałac Prezydencki i Pałac Arcybiskupi. Ze wzgórza Panecillo podziwiać będziemy wspaniały widok na Quito i okoliczne ośnieżone szczyty górskie. Przez nowoczesną część miasta pojedziemy w kierunku linii równika, zwanego również "Mitad del mundo", czyli hiszp. Środek Świata. Po lunchu, który zjemy w restauracji na równiku, zwiedzimy Muzeum Inti Nan, gdzie można obserwować zjawiska występujące tylko na równiku. Powrót do hotelu. Wolny wieczór. Dzień 4. Quito – Jezioro Quilotoa – La Cienega.

Po śniadaniu w hotelu pojedziemy na południe tzw. Aleją Wulkanów do najpiękniejszego jeziora w Ekwadorze – Quilotoa. Znajduje się ono w kraterze wulkanu w Kordylierze Zachodniej Andów. Po zboczu krateru zejdziemy do samej tafli jeziora, zachwycając się po drodze przepięknymi widokami. Po opuszczeniu krateru, pojedziemy do jednej z najstarszych hacjend w Ekwadorze – La Cienega, z XVII wieku. Po drodze przystanek w miejscowości Tigua, której mieszkańcy słyną z malarstwa naif na baranich skórach. Kolacja i nocleg w hacjendzie w komnatach wyposażonych w meble z tamtej epoki. Dzień 5. Parque Narodowy Cotopaxi.

Po wczesnym śniadaniu rozpoczniemy całodzienną wycieczkę po Parku Narodowym Cotopaxi i do wulkanu Cotopaxi (5897 m n.p.m.) – najwyższego czynnego wulkanu na świecie. W czasie podróży samochodem, obserwować będziemy zmieniającą się roślinność. Zobaczymy rośliny typowe dla strefy paramo, a także obserwować będziemy wiele gatunków ptaków jak: endemiczne mewy, dzikie kaczki, skowronki, a także dzikie konie. Po dojechaniu do jeziora Limpiopungo (3800 m) i krótkim odpoczynku rozpoczniemy 2-3h senderismo po okolicznych wzgórzach. Esta propiedad no está disponible en La Cenega. W hacjendzie możliwość opcjonalnej 1-2h wycieczki konnej po okolicy. Dzień 6. La Cienega – Saquisili – Papallacta – Quito.

Po śniadaniu wyjazd na pobliski targ indiański w Saquisili, gdzie mieszkańcy okolicznych wiosek sprzedają swoje produkty, wyroby, zwierzęta gospodarstwa domowego, itp. Po udanych zakupach jedziemy do gorących źródeł w Papallacta. Droga prowadzi przez Rezerwat Ekologiczny Antisana i Park Narodowy Biologiczny Cayambe – Coca. Przekroczymy Kordylierę Wschodnią Andów przez przełęcz 4200 m. Kąpiel w pięknym ośrodku w Papallacta (3300 m n.p.m., temp. Wody 30-40 ° C), u stóp wulkanu Antisana – w towarzystwie bujnej roślinności i pracowitych kolibrów. Po południu powrót do Quito. Nocleg i kolacja w hotelu. Dzień 7. Quito – Galápagos / Baltra.

Po śniadaniu przelot na wyspę Baltra. Po wykupieniu biletu wstępu do Parku Narodowego Galapagos (110 USD), powitanie przez naszego przewodnika i krótki przejazd do portu. Tam zostaniemy zakwaterowani na jachcie-katamaranie pierwszej klasy – M / V Treasure of Galapagos. Po lunchu, rozpoczniemy podróż łodziami i autobusem na południe, przez wyspę Santa Cruz, aby dotrzeć do Puerto Ayora, gdzie znajduje się stacja naukowa im. Charlesa Darwina oraz główna siedziba parku Galapagos. Dowiemy się, w jaki sposób naukowcy starają się ratować przyrodę Galapagos od wyginięcia. Zobaczymy także stację rozmnażania żółwi “Tortugas Gigantes de Galápagos" oraz małe muzeum, w którym zapoznamy się z historią tych unikalnych w skali całej ziemi wysp. Czas na zakupy i poznanie tego miasteczka. Powrót na nasz jacht. Nocny rejs w kierunku wyspy Santiago i Bartolome. Kolacja i nocleg. Dzień 8. Galápagos: Isla Santiago / Bahía Sullivan – Isla Bartolomé / Roca Pinakle.

Po śniadaniu na jachcie podpłyniemy pontonami do południowo-wschodniego brzegu wyspy Santiago, aby dokonać "mokrego lądowania" na piaszczystej plaży. Trasa naszej wycieczki będzie wiodła przez bardzo interesujące młode formacje geologiczne, tworzące tzw. formację lawy typu Pahohoe (jak faliste płaty akordeonu). Było bardzo aktywne wulkanicznie miejsce pod koniec XIX wieku. Po lunchu i krótkim odpoczynku rozpoczniemy wycieczkę po wyspie Bartolome ze słynnym Pinnacle Rock – najbardziej odwiedzanym i fotografowanym miejscem na wyspach. Po 40-minutowej wspinaczce na szczyt wygasłego wulkanu, zobaczymy najpiękniejsze widoki na całych wyspach. Po zejściu ze szczytu, czas na odpoczynek na plaży i nurkowanie. Po powrocie na jacht i krótkim odpoczynku – kolacja, a po niej odprawa z informacjami o następnym dniu. Dzień 9. Galápagos: Isla Seymour Norte – Isleta Mosquera.

Po śniadaniu na jachcie podpłyniemy pontonami do małej przystani, gdzie ścieżką przejdziemy blisko 3 km. Jest to jedna z wysp najbardziej obdarzonych różnymi gatunkami ptaków, ssaków i roślin. Jeżeli się nam poszczęści to zobaczymy między innymi: ptaki głuptaki niebieskonogie, całe kolonie fregat – samców forzonoyorazonatzonatzonatzonatzonatzonatzonatzonatzonatzonatzonatzonatzonatzonatzonatzonatzonatzonatzonatzonatzonatzonatzonatzonatzonatzonatzonatzonatzonatzonatzonatzonatzonatzonotrae vazcaon vazoná chiacorrador de la vajilla de la vajilla de la vajilla de la vazca de la vajilla de la vazca de los animales de la ciudad Można również zaobserwować endemiczne drzewo Galapagos – „Palo Santo”. Po lunchu i krótkim odpoczynku rozpoczniemy wycieczkę na malutką wysepkę „mosquera”, która znajduje się pomiędzy wyspami Baltra i Norte Seymour. Ta piaszczysta wysepka a wypiętrzona z wody rafa koralowa. Jej szerokość sięga 160 metrów, y długość 600 metrów. Wyspa posiada także jedną z największych populacji lwów morskich, wokół których lata kilka gatunków ptactwa brzegowego, un ponadto, od czasu do czasu można zobaczyć Orki (Orcinus orca) por un cochecito de mujeres. Po powrocie na jacht i krótkim odpoczynku kolacja, a po niej odprawa z informacjami o następnym dniu. Día 10. Galápagos: Isla de las Plazas Sur – Isla San Cristóbal / Cerro Brujo.

Po śniadaniu na jachcie wylądujemy na wysepce Plaza Sur, gdzie można spotkać ogromne kolonie lwów morskich i legwanów lądowych. Podczas spaceru wzdłuż brzegów wyspy zobaczymy dużą ilość tropikalnych ptaków, takich jak: mewy widłosterne, ptaki głuptaki niebieskonogie i kormorany. Ogromną atrakcją tej wyspy jest spacer z pięknym widokiem z góry na strome brzegi wzdłuż podstawy klifu. Rośnie tutaj kaktus opuncja oraz roślinność, która zmienia kolor w zależności od roku, a która jest ogromnym przysmakiem iguan lądowych. Po lunchu i krótkim odpoczynku Popłyniemy i wylądujemy na pięknej plaży Cerro Brujo z białego koralu, gdzie można pływać i nurkować, a także oglądać ptaki i lwy morskie. W sąsiedztwie plaży można zobaczyć ptaki morskie, takie jak ptaki głuptaki „Nazca”, czaple i fregaty oraz kilka innych odmian ptaków lądowych. Po powrocie na jacht i krótkim odpoczynku kolacja, a po niej spotkanie informacyjne odnośnie kolejnego dnia. Dzień 11. Galápagos: San Cristóbal / Centro de Interpretación – Przelot do Quito.

Po śniadaniu i zejściu z jachtu rozpoczniemy zwiedzanie tzw. Centro de interpretación. Tutaj dowiemy się jak przebiegała ewolucja flory i fauny na wyspach Galapagos oraz poznamy historię geologiczną wysp. W południe, zaraz po zakończeniu zwiedzania, przejedziemy na lotnisko w Puerto Baquerizo Moreno, skd odbędzie się przelot do Quito. Odebranie przez lokalnego pilota i przejazd do hotelu. Kolacja pożegnalna. Dzień 12. Wylot z Quito do Polski.

banner