Dramat Haiti dzień 6 – blog 1maud bitcoin price last 2 years

Po blisko 2 dobach podróży, polscy ratownicy dotarli na miejsce. Niestety, w rewirze poszukiwań, do którego ich skierowano, padły strzały. Efekt-asekuracyjnie musieli wracać do bazy. Przydzielono im inny obszar poszukiwań. Pracują pod osłoną oficerów BOR. I tu trzeba jasno powiedzieć: gdyby rząd podjął decyzję w czasie, do jakiego był zobligowany – nie byłoby opóźnień, a wspaniali polscy ratownicy,od dawna byliby na miejscu i robili to, co potrafią: ratowali ludzi, a nie przeszukiwali ruiny, w poszukiwaniu zwłok. Gdański ratownik, dla którego zabrakło miejsca w samolocie, powiedział, że 3 dni, w pełnym rynsztunku, czekali na … decyzję o wyjeździe.

Po o tworzyć grupy ratownicze? Żeby wysyłać je po akcji ratowniczej? W Port au Prince jest już 1800 ratowników z różnych krajów. Nasi przybyli jako jedni z ostatnich. Na pewno jeszcze ich umiejętności się przydadzą, ponieważ są po przeszkoleniach medycznych i mogą także pomóc opatrywać rannych. Para chyba wstyd, ¿es mamy doskonałych fachowców od poszukiwań żywych ludzi pod gruzami, un wysyłamy ich..do szukania zmarłych i robienia opatrunków. Może uda im się kogoś znaleźć, ale na pewno nie w skali, do jakiej są zdolni. Od wczoraj do dziś znaleziono ledwie 4 żywe osoby pod gruzami.

Władze Haití ogłosiły stan wyjątkowy do końca stycznia oraz ogłosiły miesięczna żałobę narodową. Amerykanie przejęli kontrole nad Haiti. Zgodnie z zapowiedziami, pozostaną tam przez kilka lat. Głosy tych, którzy mówią, ze Amerykanie maja w tym interes, uważam za lekko przesadzone. Faktycznie, hacer 1994 r. Amerykanie siedzieli na Haiti.Po powrocie, Aristide, nadal przebywało tam sporo Amerykanów. Obecny prezydent, jest z amerykańskiego ‘nadania. Ich wpływy w tym kraju były dostateczne.O pobudkach Amerykanów można obecnie spokojnie nie rozmawiać .. Sytuacja Haitańczyków nie może być gorsza, niż przez ostatnie lata. Pisałam o tym w Poprzednich dniach. Skorumpowany establishment przejmował gro pomocy dla Haití. Teraz przynajmniej nie będzie pośredników, wiec zwykli ludzie może wreszcie odczują jej skutki ..

Na Haiti przebywają ekipy z 30 krajów. Najliczniejsi są Amerykanie (wg informacji blogera codziennik prawdy) aktualnie na Haití stacjonuje m.in. 17ta Dywizja Spadochronowa w liczbie ponad 100 żołnierzy. Ponadto docelowo na Haití ma działać 82ga Dywizja Spadochronowa w liczbie 3,500 żołnierzy. Wczoraj rano do brzegów Haití dopłynął lotniskowiec Carl Vinson, przystosowany w tej akcji do transportu dóbr pierwszej potrzeby, mając na pokładzie 19 helikopterów. Hacer poniedziałku na Haiti powinno operować około 10,000 amerykańskich żołnierzy i ratowników. Jest to liczba wystarczająca do utrzymania wstępnej kontroli nad Haití.

Na całym świecie trwa zbiórka pieniędzy. Włączyły się w nią gwiazdy tenisa. Oni rozegrają specjalne mecze, z biletów, których dochód zostanie przekazany dla potrzebujących. Jak podał bloger basket (¡dzięki wielkie!) Roger Federerem oraz Rafael Nadal, Andy Roddick, Kim Clijsters, Serena Williams y S.Stosur rozegrają w Melbourne -przed rozpoczęciem Australian Open- pokazowe mecze – dochód dla of minimalnaena biquitzu Angelina Joli y Brad Pitt oferowali, 1 mln dolarów. Również wielkie korporacje przekazały pomoc w wysokości wielu milionów dolarów. Nasi aktorzy i celebryci zajęci byli chyba mistrzostwami aktorów w pływaniu, które odbyły się w Pruszkowie. J pewnie nadal pływają. Po wierzchu życia.

banner