Dobre filmy dokumentalne. Takie warte obejrzenia i przemyślenia ¿Qué es un virus minero de Bitcoin?

Yo soy tu padre – niesamowita historia niesamowitego człowieka (o której nie miałem zielonego pojęcia). Nie podoba my się trochę to, co od samego początku próbuje zrobić reżyser (odtworzenie pewnej sceny), ale dla poznania samej historii – polecam wszystkim. Zarówno fanom Gwiezdnych Wojen, jak i tym, którzy Dartha Vadera znajko tylko jako człowieka w jakiejś dziwnej czarnej masce.

Viviendo con un dólar – historia kilku amerykańskich chłopaków, którzy próbują przeżyć dwa miesiące w warunkach, w których żyją niektórzy mieszkańcy Gwatemali. Nie jestem jakimś wielkim fanem tego rodzaju „eksperymentów”, ale z drugiej strony Takie transparente zwracają uwagę na rzeczy, których wielu z nas na co dzień nie zauważa. Polecam, bo warto wiedzieć co się dzieje na świecie i z jakimi problemami mierzą się inni ludzie. Diseño

Minimalismo: un documental sobre las cosas importantes – película, który polecałem już wielokrotnie przy różnych okazjach. Bynajmniej nie dlatego, że jest jakimś dziełem sztuki, ale dlatego, że z wieloma zasadami w nim przedstawionymi zgadzam się w 100%. Nie jestem fanem jakiegoś radykalnego minimalizmu, ale jednak niektóre zasady minimalistycznego stylu życia staram się promować i polecać innym.

Se buscan chicas guapas – mam mieszane uczucia co do tego filmu. Nie dlatego, że jest słaby – jest naprawdę dobrze zrealizowany i porusza niesamowicie interesujący temat. Po prostu mi – jako ojcu – oglądało się go ciężko. Polecam jednak. Szczególnie po a, por zgłębić wiedzę na temat działania branży amatorskich filmów porno i dowiedzieć się jak dziewczyny (nastolatki) do tej branży trafiają.

Lo que la salud – dobry i ciekawy película dokumentalny. Jednak też wydaję mi się (nie jestem specjalistą w tej tematyce) niesamowicie stronniczy i mocno forsujący jedną, konkretną tezę. Aż za bardzo. Niemniej warto obejrzeć, bo może otworzyć oczy na parę aspektów związanych z naszym żywieniem. Po jego obejrzeniu, dla balansu, polecam też obejrzeć recenzję tego filmu wykonaniu Kasi Gandor.

Making the American Man – nie jest jakiś niesamowicie dobry film. Gdybym miał go jakoś określić to bardziej mianem lekkiego i przyjemnego. Mi się jednak podobał. Może dlatego, że jestem facetem. Facetem, który lubi słuchać o ludziach, którzy robią rzeczy nieszablonowe, inne, bardziej „pod pod wymiar”. A w tym filmie właśnie o tym mowa. W tym filmie posłuchasz o ludziach, którzy poświęcają życie na produkowanie różnego rodzaju dóbr dla mężczyzn (np. Ubrań). Robé a w trochę mniejszej skali niż popularne ubraniowe sieciówki.

Bitwę czas zacząć – Pro Tour de Magic the Gathering – nie wiem, może tu chodzi o mnie. Może to dlatego, że mam sentyment z lat młodości (sam bowiem grałem przez parę lat)? Niemniej polecam, bo choć wybitny dokument to nie jest, jednak daje fajny obraz kilku najlepszych na świecie graczy Magica. Kolejny ciekawy styl życia. Inny od życia, które większość z nas prowadzi. Terroryzm, dyskryminacje, przestępczość

XIII poprawka – película dokumentalny, z którego dowiedziałem się kilku naprawdę ciekawych rzeczy na temat przestępczości w Stanach Zjednoczonych. A wszystko to w kontekście Afroamerykanów (i ict postrzegania) na przestrzeni lat (I to nie tak wcale odległych). Oczywiście całość przedstawiona tylko z jednej perspektywy, jednakże bardzo interesująco i dlatego warto film obejrzeć. Psychologia i dookoła psychologii

(Dis) Honestidad: La verdad sobre las mentiras interés de obraz zjawiska kłamstwa. Tak, tego czegoś z czym każdy z nas ma do czynienia na co dzień, przez całe nasze życie. W kontekście zwykłych ludzi, czy celebrytów. W biznesie, w polityce, w mediach i w życiu codziennym. O takich ‚mniej szkodliwych’ kłamstewkach i takich, które rujnowały życie wielu. Biznes, firmy, pieniądze

Apuestas a cero – niesamowicie interesujący obraz bogatego człowieka / inwestora, który poświęca lata ze swojego życia na walkę z firmą Herbalife. Abstrahując od motywów Williama Ackmana, diez documentos ogl sida się praktycznie z zapartym tchem, nie mogąc się doczekać tego, co się wydarzy dalej. I sam fakt, że jeden, czy dwóch inwestorów giełdowych, potrafi tak mocno zachwiać stabilnością biznesowego giganta, notowanego na amerykańskiej giełdzie … no naprawdę, ogląda sięz jak dobry film kryminalny.

banner