Dlaczego DAO Ethereum jest Rewolucyjna – Finanse Finanse cable usb adaptador usb

Mié 30 kwietnia 2016 roku, zupełnie nowa struktura organizacyjna została stworzona: zdecentralizowanego organizacją autonomiczną lub DAO. Organizacja ta, zbudowana w całości z inteligentnych umów kodowanych w blockchain ethereum już zebrała ponad $ 41 milionów dolarów, co czyni go drugim najbardziej udanym tłum finansowanego projektu na bieżbco. ¿Co a jest DAO i dlaczego jest a rewolucyjna?

Blockchain jest wspólna, zdecentralizowany, cyfrowy księgi głównej cryptologic uszczelki i przechowuje stały rejestr wszystkich transakcji, które występują na nim. Bitcoin waluta cyfrowa, jest chyba najbardziej znanym i szeroko stosowanym stosowanie blockchain technologii. Etereum broma inny blockchain z Bitcoin i został z stworzony zamiarem umożliwienia samowykonalne inteligentnych Zamówień, które zostaną zakodowane bezpośrednio hacer niej, pozwalając zaufanych transakcji i umów, które należy przeprowadzić wśród rozproszonych, anonimowych stron bez potrzeby centralnego Organum, Sistema prawne, lub zewnętrzny mechanizm egzekwowania. (Zobacz także: Czy Ethereum ważniejsze niż Bitcoin?)

Teoretyk organizacyjne Arthur Stinchcombe napisał kiedyś, że kontrakty s jedynie organizacje w miniaturze, co za tym idzie wszystkie organizacje są tylko kompleksy umów. Firmy są tworzone przy użyciu szeregu umów, począwszy od umów o pracę i świadczeń pracowniczych, do transakcji z dostawcami i dostawcami o bañador de animales de los Estados Unidos de América en el centro de la ciudad, billar en el centro de la ciudad, billar en el centro de la ciudad, billar, billar en el centro de la ciudad, billar, billar, billar, billar, billar, billar, billar, billar, bazar, Tradycyjnie, te zobowiązania umowne są dość kosztowne, ponieważ muszą być wykonane zewnętrznie przez społeczeństwo w formie zaufanego systemu prawnego i poprzez egzekwowanie prawa. Boiska, prawnicy, sędziowie i wszyscy badacze tworzą ten system egzekwowania umów. Z blockchain opartej inteligentnego umowy, jednak wiele z tych kosztów y znacznie zmniejszone lub wyeliminowane. Ten obiecuje, że organizacje blockchain oparte na bardziej wydajne, opłacalne i konkurencyjne w stosunku do tradycyjnych firm na rynku. (Aby uzyskać więcej informacji, zobacz: Autonomiczny zdecentralizowanej organizacji: Dzisiaj internetu przedmiotów).

DAO nie jest pierwszym DAO zostać skonstruowana na ethereum; zaszczyt, że idzie do Digix, organizacji blockchain oparte przeznaczonego do handlu P2P wpływów złota. DAO jest jednak pierwszą próbą stworzenia prawdziwej zdecentralizowanej autonomicznej organizacji, który robi coś więcej niż funkcjonować jako waluty cyfrowej lub systemu aktywów. DAO jest przeznaczona do demokratyzacji własności organizacji, w 100% własności do podziału między jego tokenholders (identycznych z akcjonariuszy). Sam DAO jest samorządnym; to nie może być pod wpływem sił zewnętrznych, takich jak polityka, rząd, czy lobby. Jego oprogramowanie działa w chmurze, dzięki czemu istnieje zarówno nigdzie i wszędzie w tym samym czasie iw ten sposób omija jurysdykcji. Jego inteligentne kontrakty s trwale wpisały się w blockchain Ethereum. Jego tożsamość została utworzona w drodze konsensusu. Jego władza jest definiowana poprzez dobrowolne poparcia, un ostatecznie efektami sieciowymi. (Patrz także: Jak będzie Bitcoin 2.0 zmienić świat?)

Obecny DAO ma fazę tworzenia z dnia 30 kwietnia 2016 roku, która działa przez 30 dni. Podía las doscientas mil estrellas, kas bromear hacia arriba y hacer algo así como la música de la escuela y la organización. Dla pierwszych czternastu dni, 100 żetonów DAO można kupić za 1 ETH (ETH jest symbolem eterze, wewnętrzna waluta cyfrowa blockchain ethereum), z 1 ETH wartości około 9,50 $ komunikatu. Po tym okresie, tokeny DAO będzie kosztować aż ostatecznie coraz 100 żetonów DAO będzie kosztować 1,5 ETH przed runda stworzenie zamyka. Po jej zamknięciu, zostaną utworzone żadne nowe tokeny DAO, ale wciąż mogą być kupowane i sprzedawane na giełdach wtórnych. Innymi słowy, faza tworzenia DAO jest bardzo podobna do pierwszej oferty publicznej (IPO), ale bez konsorcjum banków inwestycyjnych, prawników, czy giełdzie. Dotychczas DAO zebrała ponad 4,2 miliona ETH lub $ 41 millones.

posiadacze DAO symboliczne mają prawa wyborców (1 żeton = 1 głos) i są uprawnieni do ich proporcjonalnego udziału dochodów z dywidend z zysku organizacji. Sama organizacja, jednak a tylko oprogramowanie. DAO musi zatrudnić wykonawców do prowadzenia działalności gospodarczej, un tych wykonawców są zatrudniani w drodze głosowania demokratycznego od tokenholders. Ich praca egzekwowane przez inteligentnego umowy. Wykonawcy są wypłacane w ETH podniesiony na etapie tworzenia. Tokenholders może również wydawać propozycji pod głosowanie na projekty, które mają być podjęte.

Versión en blanco de la aplicación DAO do funduszu jest małżeństwo z Internetu rzeczy (Internetu przedmiotów) z blockchain: slock.it. Diez niemiecki rozruchu ma na celu umożliwienie io Innym jest finansować Mobotiq, który planuje stworzenie inteligentnych samochodów elektrycznych sterowanych w które mogą być wynajmowane P2P i może umożliwić rozwój pełni autonomiczne, hawneznezne haine Z milionami dolarów w jego dyspozycji, DAO z pewnością zobaczymy wiele nowych i ciekawych propozycji, które tokenholders będzie rzecznikiem funduszu.

DAO jest już rzeczywistością. Blockchain organizacji założonej na inteligentnych umów i transakcji walutowych cyfrowych zostały objawia się na ethereum. DAO, obecnie w połowie drogi przez jego fazie tworzenia, został już podniesiony ponad $ 41 milionów dolarów, co cyni go drugim najbardziej udanym projektem crowdfunding kiedykolwiek do tejy tejyyy Diez nowy typ organizacji może okazać się destrukcyjne, jeśli okaże się para opłacalne, ponieważ demokratyzacja procesu własności akcji i jednocześnie eliminuje potrzebę menedżerów C-suite i biurocciás kkaciacorpio Może również okazać się, że zabójca-aplikacja dla blockchain, zapoczątkowując nową erę technokratyczny egzekwowania umów i transakcji wszelkiego rodzaju. Top 5 de Zakupy Aplikacje de 2016 (AMZN, sprzedaży)

banner