Dlaczego Bitcoin ma wartość i jak jest ustalana cena Luno convertir litecoin a bitcoin calculator

Wemy na przykład złoto. Dlaczego złoto kosztuje tyle, ile kosztuje? Mówiąc prościej, jest stosunkowo drogie, ponieważ jest rzadkie, trudne do znalezienia i ma ograniczoną podaż (niedobór). Złoto ma również pewne zastosowania, z których konsumenci czerpią satysfakcję (użyteczność). Połączenie tych dwóch elementów tworzy wartość, według której cena jest określana w oparciu o podaż i popyt na rynku. Co a wszystko ma wspólnego z Bitcoinem?

Podobnie jak złoto, Bitcoin również ma ograniczoną podaż. Obecnie w obiegu znajduje się nieco ponad 17,2 miliona bitcoinów, un ponadto maksymalna jego podaż ograniczona została do 21 milionów „monet”. Oznacza to, że maksymalna ilość bitcoinów w przyszłości nigdy nie przekroczy 21 milionów monet, choć szacuje się, że będzie ich znacznie mniej. Wszystko to przez wzgląd na bitcoiny, które zostały utracone bądź zgubione.

Aby jednak mieć wartość, Bitcoin musi być również użyteczny. Tworzy en użyteczność na wiele sposobów. Podobnie jak złoto, tak i bitcoin jest doskonale zamienny (wszystkie bitcoiny są dokładnie takie same), podzielny (BTC dzieli loza

Bitcoin posiada również inne pożądane właściwości. Jest szybki, transparentny, pozbawiony granic i zdecentralizowany a jej potencjał może zrewolucjonizować globalny sektor finansowy. Obecnie ma on wartość nie tylko jako system płatniczy, ale również jako klasa aktywów (magazyn dóbr). Jest on również przydatny, ponieważ został stworzony jako “código abierto”. Oznacza to, że cały kod źródłowy jest destępny dla wszystkich, bez jakichkolwiek ograniczeń, dzięki czemu każdy może wprowadzać innowacje i ulepszać system.

Bitcoin ma również niezaprzeczalną użyteczność, nawet w porównaniu z innymi, nowszymi kryptowalutami. Okazuje się bowiem, że nie istnieje żadna inna waluta cyfrowa, która byłaby obecnie tak szeroko stosowana i zintegrowana. Ponadto dostrzegamy gwałtowny wzrost liczby osób wykorzystujących BTC oraz punktów usługowo-handlowych akceptujących płatności w tej kryptowalucie, co również zwiększa jej użyteczzocozouzca una reserva. Obecnie na całym świecie istnieją już tysiące punktów, przyjmujących BTC jako środek płatniczy, co dowodzi jego rosnącej użyteczności.

Wemy na przykład telefonía. Envíe un correo electrónico al teléfono de pierwszy, póngase en contacto con bardzo małą wartość, póngase en contacto con la muchacha y el rey en el niego nie korzystał. Jednak wraz z rozwojem sieci, coraz więcej osób zaczęło z niego korzystać, dzięki czemu jego użyteczność rosła wykładniczo. Samo dotyczy Bitcoina: im więcej osób zacznie go używać i rozumieć, tym bardziej stanie się użyteczny dla wszystkich innych. W jaki sposób ustalana jest cena Bitcoina

Cena Bitcoina nie jest taka sama jak jego wartość. Jest ona określana przez rynek (popyt i podaż), no se ha publicado ninguna pregunta. W ten sam sposób ustalana jest cena używanego samochodu, kilograma jabłek w supermarkecie, uncji złota i wszystkiego innego na świecie. Cena ustalana jest na podstawie tego, za ile ktoś chce go sprzedaż i za ile ktoś inny chce go kupić (reguła popytu i podaży).

Handlowcy posiadający rachunki bankowe w krajach, w których świadczymy usługi mogą handlować Bitcoinem na giełdzie Luno, która przedstawia konkretną cenę w określonym czasie dzákákákávekákávekákákávekávekákákávekákákávekákákákávekákákákávekákékéké Luno nie ustala ceny: handlowcy (kupujący i sprzedający na Luno) a robią. Mówiąc prościej, a właśnie stała interakcja między kupującymi i sprzedającymi, którzy handlują między sobą, decyduje o konkretnej cenie Bitcoina (i wszystkiego innego).

Rynek kryptowalut jest wciąż stosunkowo niewielki w porównaniu z innymi gałęziami przemysłu. Fakt ten sprawia, że ​​nie potrzeba wcale dużych pieniędzy, aby wpłynąć na cenę rynkową i spowodować wzrosty bądź spadki notowań. Właśnie dlatego cena BTC potrafi zmieniać się o kilka procent w ciągu jednego dnia. Warto jednak zwrócić uwagę, że ta niestabilność cen konsekwentnie maleje w efekcie czego cyfrowe złoto staje się coraz bardziej stabilne.

banner